Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

"Biedermann i podpalacze" na Scenie Dekerta SPOT

„Biedermann i podpalacze” na Scenie Dekerta SPOT

Zapraszamy do obejrzenia sztuki „Biedermann i podpalacze” w reżyserii Jana Korwina Kochanowskiego z udziałem absolwentów i studentów Szkoły Aktorskiej SPOT w Krakowie. Spektakl odbędzie się 25 czerwca o godz. 20 na Scenie Dekerta w budynku szkoły przy ul. Dekerta 10.

„Biedermann i podpalacze” to dramat Maksa Frischa napisany w 1953 roku na potrzeby radia, w 1958 zaadaptowany przez autora na potrzeby sceny i telewizji jako sztuka w sześciu scenach. Spektakl opowiada o mężczyznach, którzy pojawiają się u drzwi tytułowego bohatera, Gottlieba Biedermanna. Choć zachodzą podejrzenia, że są podpalaczami, Biedermann wpuszcza ich do siebie i pozwala bez skrępowania działać, co prowadzi do dramatycznego finału.

Biedermann Fot. Gaweł

„Sztuka powstała w 1953 roku, ale jest niezwykle aktualna i komentuje to, co dzieje się teraz na świecie”, mówi Jerzy Gaweł, dyrektor Krakowskich Szkół Artystycznych, do których należy Szkoła Aktorska SPOT. „Dlatego zaproponowałem, by nasi studenci i absolwenci wystawili ją w formie spektaklu dyplmowego. To fantastyczne spojrzenie na przewrotną ludzką naturę, ubrane w szaty metaforycznej opowieści o podpalaczach”.

 „To historia o tym, jak można zmanipulować drugiego człowieka”, dodaje Jan Korwin Kochanowski, dyrektor Szkoły Aktorskiej SPOT i reżyser spektaklu. „Mówi o bezsilności wobec zagrożenia, któremu nie potrafimy się przeciwstawić. Spektakl ma jeszcze jeden atut: daje naszym aktorom do pokazania ich szerokich umiejętności, które nabyli w Szkole Aktorskiej SPOT w Krakowie”.
Reżyseria: Jan Korwin Kochanowski. Obsada: Karolina Strauss, Ewa Trzewicarz, Jacek Janosz, Piotr Lipko, Marcin Styrski, Daniel Piskorz. Wstęp wolny.

Do niedzieli można wziąć udział jeszcze w kilkunastu innych spektaklach Szkoły Aktorskiej SPOT w Krakowie. W czasie dwóch i pół tygodnia studenci i absolwenci SPOT dadzą w sumie 100 przedstawień. Szczegóły: www.ksa.edu.pl

Call Now ButtonZadzwoń teraz