Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

Nasi projektanci w katalogu Neo Label / Our designers in Neo Label catalogue - KSA

NEO LABEL to innowacyjny projekt polegający na wydaniu internetowego katalogu autorskich marek produkujących ubrania, akcesoria, gadżety czy wyposażenie wnętrz własnego projektu. Pomysłodawcą inicjatywy i jednocześnie pierwszą selektorką była Dorota Korczyk, współautorka bloga Tourdelans.pl. Pod uwagę wzięto pojedynczych projektantów, pracownie, jak i działalność grup twórczych. Celem projektu jest promocja niezależnych twórców, których oferta to produkty kreatywne i nieszablonowe, wsparcie dla nowo powstających marek i ułatwienie internautom poszukiwanie oryginalnych produktów.

Swoisty katalog ma ułatwić komunikację między tworzącymi, a ich potencjalnymi klientami. Celem nie jest ocenianie, tworzenie rankingu, ale jedynym kryterium jest stała aktywność projektanta/marki i jej niepowtarzalność.
Pomysłodawca: Dorota Korczyk, koordynator projektu: Agnieszka Radzik,  opracowanie graficzne: Ewa Ślizak

NEO LABEL is an innovative project involving publication of an online catalogue of  brands producing clothes, accessories, gadgets and interior design of their own project. Initiated by Dorota Korczyk, co-author of blog Tourdelans.pl, Neo Label takes into account not only individual designers and studios but also creative groups. The aim of the project is to promote independent artists, who offer a creative and unconventional products and to support emerging brands and help internet users in search for the original product.

Founder: Dorota Korczyk, Project Coordinator: Agnieszka Radzik, Graphic Design: Ewa Ślizak

SAPU reprezentować będą nasi absolwenci:

SAPU will be represented by following fashion designers:

Łucja Wojtala – projekty zawsze tworzy z unikatowych dzianin, które sama projektuje. Pracę zaczyna od zbierania masy zdjęć, które coś w niej poruszają. Tworzy z nich wzory i kompozycje, które następnie tłumaczy na język żakardu.  Nazywana przez media mistrzynią dzianiny, była na stażu u Johna Galliano, od lat współpracuje z marką Big Star, absolwentka SAPU. Najnowsza kolekcja to wyjątkowe sploty bazujące na kolorze i wzorach. Pokaz 17.11.2012 godz. 20.00 Muzeum Techniki i Włókiennictwa.

Anka Letycja Walicka – zanim dojrzała do mody, skończyła ochronę środowiska. Absolwentka SAPU, jej kolekcja podcza Cracow Fashion Awards 2012 zatytułowana N_HIL zdobyła dwa tytuły: Kolekcja Roku i Kolekcja Mediów. Akcent charakterystyczny to buty z rzeźbionymi rękami, gdyż zdaniem projektanki to najważniejszy element stroju. Ukończyła nawet kurs konstrukcji obuwia uznając, że w Polsce ta dziedzina kuleje. Pokaz 18.11.2012, godz. 12.30 w Muzeum Techniki i Włókiennictwa.

IMA MAD to marka stworzona w 2012 roku przez trio projektantów. Podczas OFF Out Of Schedule zaprezentowali kolekcję „We come to you Father”. To projekt eksperymentalny łączący trzy odmienne podejścia do projektowania. Próba odpowiedzi na pytanie o źródło naszych ekscytacji i fascynacji.
Pokaz 18.11.2012, godz. 14.00 Muzeum Techniki i Włókiennictwa.

Kamila Gronner

Anna Kapica

Lit Fashion – Ligia i Tomasz, czyli modnie, nowocześnie i funkcjonalnie. LIT to młoda marka odzieżowa stworzona przez Ligię Dzik i Tomasza Jakowienko. W 2009 roku połączyli siły, aby projektować niepowtarzalne ubrania, łączące nowatorskie formy i autorskie grafiki zakładając sklep internetowy www.litfashion.pl oraz sklep-atelier Kraków ul. Bocheńska 7. Kolekcje inspirowana jest życiem ulicy łączy w sobie wygodę, jakość a przede wszytkim styl dzisiejszej jednostki. Odpowiada na potrzeby modnych dynamicznych ludzi. Podstawą są ciekawe połączenia jeans, sztruksu i bawełny to nadaje rzeczom luźny streat’owy charakter. Odbiorcami kolekcji są kobiety i mężczyźni ceniący odważny styl zakrawający nawet o rzeczy unisex. Ogromny zakres asortymentu ujęty świeżym spojrzenie projektantów począwszy od luźnych t-shir, bluz, spodni, marynarek i płaszczy wykończonych autorskimi grafikami i haftami nadaje kolekcji unikatowy wygląd.

Call Now ButtonZadzwoń teraz