Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

Laboratorium Mody x Forum Przestrzenie

Laboratorium Mody 2016 x Forum Przestrzenie

W sobotę, 11 czerwca, w Krakowie czeka nas wielki pokaz modowej kreatywności. W trakcie Laboratorium Mody SAPU w Forum Przestrzenie zobaczymy wiele niebalnalnych projektów. Start o godz. 19 w Forum Przestrzenie.

Swoje kolekcje pokażą: Dominika Syczyńska, absolwentka SAPU i zwyciężczyni konkursu Fashion Designer Awards, studenci 1 i 2 roku Szkoły Artystycznego Projektowania Ubioru oraz projektanci z Melnicy Mody z Mińska. Wstęp wolny.

plakat labo 2016 (2)

1 i 2 rok Szkoły Artystycznego Projektowania Ubioru otrzymał wymagające kreatywności zadania: studenci pierwszego roku mają wykonać ubrania z bawełnianej surówki, której prosta forma otwiera pole do szerokiej interpretacji. Natomiast drugi rok ma wykonać ubrania nawiązujące do współczesnej sztuki w myśl zasady „współcześnie sztuka nie zamyka się w jednolitych formułach.To nie tylko architektura, malarstwo, rzeźba… ale także grafika komputerowa, fotografia, film, kolaż, instalacje, happening, street-art, abstrakcja”.

Dominika Syczyńska to niezwykle zdolna była studentka SAPU, która w tym roku odniosła duży sukces, wyrgywając konkurs Fashion Designer Awards w Warszawie. W jego jury znalazły się takie osobowości świata mody, jak Tomasz Ossoliński, Lidia Kalita, Michał Szulc czy Joanna Horodyńska. Pochodząca ze Śląska projektantka pokaże w Krakowie nagrodzone sylwetki, a także kilka zupełnie nowych projektów stworzonych specjalnie na Laboratorium Mody SAPU.

fot. Jacek Kurnikowski/AKPA

Kolekcja Dominiki Syczyńskiej, fot. Jacek Kurnikowski/AKPA

Melnica Mody z Mińska to niezwykle ważna instytucja zajmująca się modą na Białorusi. Na specjalne zaproszeniee SAPU w Krakowie zobaczymy ubrania stworzone przez kilkunastu niałoruskich projektantów, którzy na ten pokaz przyjeżdżają do Polski. Mielnica Mody jest organizatorem wydarzenia, które nosi nazwę Mill of Fashion i jest najważniejszym wydarzeniem poświęconym artystycznej modzie w tym kraju.

Gośćmi specjalnymi pokazu będą: Michał Zaczyński – znakomity krytyk mody, autor bloga michalzaczynski.com oraz Dorota Wróblewska z Sophisti.pl, organizator Warsaw Fashion Street.

W trakcie pokazu zobaczymy także prezentację tańca artystycznego, którą wykonają studenci Szkoły Choreografii.

Data: 11 czerwca, sobota, godz. 19, Forum Przestrzenie, wstęp wolny.

Modelki: Reklamex, makijaże i fryzuy: Artystyczna Alternatywa

Partnerzy: Krakowskie Biuro Festiwalowe, Vianek, Fashion Style, Kuczara Manekiny, Szkoła Choreografii, Szkoła Aktorska SPOT

Patroni medialni: ESKA, Dziennik Polski, Sophisti, Lounge, Miasto Kobiet, Nasze Miasto, Kultura Online, Tuba

Wydarzenie na FB:

https://www.facebook.com/events/280880015590833/

Call Now ButtonZadzwoń teraz