Kolekcja dyplomowa Patrycji Segedyn - „La belleza” - KSA

Kolekcja dyplomowa Patrycji Segedyn – „La belleza”

Pokaz dyplomowy SAPU zbliża się wielkimi krokami! Przypominamy poprzednią edycję tego niezwykłego wydarzenia. Patrycja Segedyn wygrała konkurs dyplomów SAPU Cracow Fashion Awards 2020 nawiązującą do Kuby kolekcją „La belleza”.

Kolekcja „La belleza” Patrycji Segedyn jest efektem podróży projektantki na Kubę i spotkania z jej wielonarodową, a także wielobarwną kulturą. Uwagę zwracają niezwykłej urody tkaniny wykorzystujące metodę wax print, efektowna konstrukcja oraz misterne detale – projektantka użyła ponad 1000 koralików. „Różnorodność barw, tętno życia, piękno natury oraz elementy klasycznego stroju kubańskiego – bufy, falbany, chusty – to wszystko zawarłam w kolekcji, starając się odtworzyć tytułowe piękno tej magicznej wyspy”, informuje absolwentka SAPU.

pokaz dyplomowy SAPU, akademia mody

Absolwentka SAPU ma na swoim koncie wiele sukcesów. Została dostrzeżona w konkursie Fashion Designer Awards 2020, gdzie znalazła się wśród 30 najlepszych młodych projektantów.
Jej projekty mogliśmy zobaczyć m.in. w Latest Magazine, Vogue Italia, Lśnienie Magazyn, Elle Bulgaria, Modic Magazine, Lounge Magazine.

„La belleza”

Zdjęcia: Mateusz Szeliga
Modelka: Ewa Dudala
Fabric: @vlisco