Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

Grzegorz Litwin - fotograf, laureat PTS (Polska, Holandia) - KSA

Grzegorz Litwin – fotograf, laureat PTS (Polska, Holandia)
  • On Kwiecień 25, 2019
  • http://www.ksa.edu.pl

Przedstawiamy sylwetkę kolejnego laureata konkursu Polish Talent Support, Grzegorza Litwina, który zdobył wyróżnienie w kat. Fotografia.

Zdjęcia Grzegorza Litwina zostały docenione podczas pierwszej edycji konkursu Polish Talent Support.

http://polishtalentsupport.com/pierwsza-edycja-pts/

W ramach nagrody fotograf mógł zaprezentować swe zdjęcia podczas międzynarodowej wystawy Focus on Fashion w Forum Przestrzenie. Wydarzenie organizowano w ramach ósmej edycji Cracow Fashion Week.

 

Fotorelacja z wernisażu wystawy FOCUS ON FASHION

Sam fotograf pisze o sobie:

Jestem Grzegorz, mam 38 lat. Mieszkam w Holandii. Uważam, że moja historia może być inspiracją dla wielu osób, które zaczynają fotografować, a słowa pozwolą przekonać i utwierdzić ich w przekonaniu, że warto walczyć o swoje.

 

 

W dzieciństwie stawiałem moje pierwsze kroki w „sztuce” podczas tworzenia abstrakcyjnych rysunków na papierze. Później w szkole podstawowej pogłębiałem moje zainteresowanie fotografią. Kiedy otrzymałem mój pierwszy analogowy aparat, byłem zafascynowany technologią zapisu obrazu na rolce kliszy. To był przełomowy okres w moim życiu, a aparat stał się dla mnie nowym narzędziem do poszerzenia kreatywności. Początkowo fotografowałem wszelkiego rodzaju okoliczności rodzinne, aż w pewnym momencie zachęcony do dalszych prób i starań doszedłem do chwili obecnej. Tak jak ewoluował obraz tak i ja poszedłem za śladem ducha czasu i dotrzymuję starań, aby zgłębiać wiedzę w tej dziedzinie.

 

 

Fotografia pochłania mnie jak wielka otchłań, czerpię z niej radość i siłę, aby cieszyć się każdą chwilą życia. Moja pasja uwalnia we mnie twórcze działanie, które znajduje odbicie w moich fotografiach. Praca na pełnym etacie sprawia, że czas który mi zostaje płynie jeszcze szybciej szczególnie kiedy oddaję się mojej pasji. Wieczorami po pracy lub podczas weekendów staram się robić zdjęcia, edytować, rozwijać się. Bardzo dużo czytam, próbuję i uczę się nowych rzeczy. Dlatego żeby pogodzić pracę codzienną z pasją wymaga to ode mnie niesamowitego poświecenia. W domu w miarę możliwości finansowych tworzę moje własne studio i staram się robić sesje zdjęciowe, aby wciąż rozwijać się w tym kierunku. Dlatego moją fotografię zdefiniowałbym słowem jakim jest „Samozaparcie”.

 

 

Moją fotografię nazwałbym dynamiczną, a co za tym idzie nadzwyczaj spontaniczną.

Chciałbym, aby mój przykład był inspiracją dla wielu osób, które tak jak ja ,mimo przeciwności losu trwają nieustannie w dążeniu do wyznaczonego celu. Najważniejsze jest , aby nigdy się nie poddawać!”

Grzegorz Litwin

 

Zachęcamy do odwiedzenia strony glitwin.eu

 

Call Now ButtonZadzwoń teraz