BEZSENNIK - wystawa dyplomowa Agaty Dobrzańskiej - KSA

BEZSENNIK – wystawa dyplomowa Agaty Dobrzańskiej

Zapraszamy na wernisaż wystawy studentki Szkoły Kreatywnej Fotografii, Agaty Dobrzańskiej – BEZSENNIK.

„Sen, którego nie objaśniamy jest jak list, którego nie czytamy.”
Talmud

Podobno nasze sny ukazują nam nasze pragnienia, tęsknoty, strachy. Są to zwykle symboliczne obrazy, w których pozornie nie ma żadnej logiki. Ale jest to nasz swoisty „świat”, druga strona lustra, gdzie wstępu nie mają inni ludzie, rodzaj intymnego spotkania z samym sobą. „Bezsennik”, to próba zbadania tajemnicy, jaką kryją symbole podpowiadane nam przez sny.
To różne obrazy z pograniczy snu i jawy, gdzie nic nie jest oczywiste.
Gdzie jesteśmy kiedy nas nie ma?
I co nie daje nam spać?

Wystawa odbywa się w ramach Fringe Photo Festival.

Miejsce:
Restauracja Wanilia, ul. Gołębia 6, Kraków

Wernisaż:
2.06.2017 godz. 20

Wystawa trwa do 20.06.2017

Agata Dobrzańska
Rocznik ’92. Urodzona we Wrocławiu.
Romanistka z zawodu. Fotografka z pasji. Podróżniczka z zamiłowania.
Aktualnie studiuje dwa kierunki: kreatywną fotografię w Krakowskich Szkołach Artystycznych oraz filologię francuską na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie.
Ma za sobą dwie autorskie wystawy we Wrocławiu w 2012 i 2015 roku. : „A propos de la Bretagne” oraz „Les visages de Paris”
Laureatka w międzynarodowym konkursie studenckim „Discover Europe” (1 i 2 miejsce) w 2016 roku. Wyróżniona w tym samym konkursie rok wcześniej. Pocztówki z jej zdjęć dostępne są w sprzedaży we Wrocławiu w Miejscu (ul. Odrzańska 8/1a), Macondo (ul. Pomorska) oraz Manufakturze (ul. Św. Józefa).

BEZSENNIK