Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

Absolwentki SAPU z nagrodami w konkursie Złota Nitka!

Absolwentki SAPU z nagrodami w konkursie Złota Nitka 2016!

Dawne studentki SAPU odniosły kolejne sukcesy w międzynarodowym konkursie dla projektantów mody Złota Nitka 2016. Gratulujemy Annie Załuckiej-Kuczerze, Dagmarze Stawiarskiej i Violi Jagos.

Anna Załucka-Kuczera, absolwentka SAPU, otrzymała Złotą Nitkę Medialną, czyli nagrodę przyznawaną przez jury mediów pod przewodnictwem Michała Zaczyńskiego. Kolekcja „Flashbacks” dostała także wyróżnienie od jury kreatorów, w którym zasiadali m.in. Ilona Majer i Rafał Michalak (MMC), Michał Szulc czy Mariusz Przyblski.

13120526_1082274375151654_870258820_o

Viola Jagos, absolwentka SAPU, za kolekcję „Simplicity” dostała wyróżnienie od jury mediów, a także specjalne nagrody – od Gianniego Fontany z Milan Style Academy (jest to staż w Akademii w Mediolanie) oraz maszynę do szycia od firmy Coats.

Dagmara Stawiarska, która studiowała również w SAPU, z kolekcję „This is the Girl” otrzymała wyróżnienie od jury kreatorów, a także pokazy kolekcji na Lviv Fashion Week oraz na Warsaw Fashion Street od Doroty Wróblewskiej i Sophisti.

Złota Nitka to najstarszy i najbardziej prestiżowy konkurs dla młodych projektantów w Polsce. W ubiegłym roku główna nagrodę zdobyła Joanna Organiściak, również absolwentka SAPU. Wręcznie nagród odbyło się w czasie uroczystej gali w Łodzi.

Anna Załucka-Kuczera, Fot. Artur Kostkowski

Viola Jagos, fot. Edyta Potrząsaj

Call Now ButtonZadzwoń teraz