Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

Absolwent SAPU w finale Arts of Fashion Competition w Ameryce!

Absolwent SAPU w finale Arts of Fashion Competition w Ameryce!

Bartosz Kuśnierz, absolwent Szkoły Artystycznego Projektowania Ubioru SAPU, zakwalifikował się do finału prestiżowego konkursu mody Arts of Fashion Competition w Ameryce. Jest jedynym Polakiem, który weźmie udział w finale w San Francisco!

Uznanie międzynarodowego jury złożonego ze specjalistów zajmujących się modą zdobyły męskie modele zaprojektowane przez Bartosza Kuśnierza, laureata Grand Prix Cracow Fashion Awards 2016, pokazu dyplomowego SAPU. Do tegorocznej rywalizacji w Arts of Fashion Competition zgłosiło się aż 346 studentów mody ze 112 szkół z 29 krajów. Motyw przewodni tegorocznego konkursu to „Unequal” („nierówny”). Finał akcji odbędzie się w czasie uroczystej gali 24 i 25 października w San Francisco, wtedy dowiemy się, kto otrzyma nagrody.

Jednym z jurorów eliminacji, które odbywały się w Monterrey w Meksyku, była Anna Niemczyk-Gadd, wykładowca Szkoły Artystycznego Projektowania Ubioru SAPU. W jury, obok profesora SAPU, znaleźli się wykładowcy mody z całego świata, m.in. Nathalie Doucet (Arts of Fashion Foundation), Kinor Jiang (Hong Kong Polytechnic University) czy Myra Walker (University of North Texas). Głosowanie odbywało się w sposób tajny.

The Arts of Fashion Foundation Fashion Student Competition to uznane wydarzenie, które powołano w 2001 roku w Stanach Zjednoczonych jako rozszerzenie słynnego Concours International des Jeunes Créateurs de Mode (od 1982). Prowadzi je Arts of Fashion Foundation, amerykańska organizacja non profit, która posiada dziś światową rozpoznawalność, zajmując się promocją i wspieraniem kreatywnej mody.

Więcej informacji znajduje się tutaj.

Call Now ButtonZadzwoń teraz