Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

Absolwenci SAPU na KTW Fashion Week 2019! - KSA

Absolwenci SAPU na KTW Fashion Week 2019!

Podczas tegorocznej edycji Katowice Fashion Week w Fabryce Porcelany zobaczyliśmy projekty wielu absolwentów Szkoły Artystycznego Projektowania Ubioru.

Projektanci związani ze Szkołą Artystycznego Projektowania Ubioru, Waleria Tokarzewska – Karaszewicz, Piotr Popiołek, Monika Ptaszek, Nina Sakowska, Mindless, PILAWSKI wzięli udział w KTW Fashion Week. Impreza odbyła się w XIX-wiecznej Fabryce Porcelany w Katowicach.

 

O KTW Fashion Week:

„Mentors & New Gen. now” – pod nowym, nieco odświeżonym hasłem będzie przebiegać 3 edycja KTW Fashion Week. Największe wydarzenie mody w Polsce tym razem odbędzie się miesiąc wcześniej, czyli między 10-13 października 2019.

Tegoroczne wydarzenie w Fabryce Porcelany ponownie będzie wspierać młode talenty i pokazywać kolekcje topowych polskich projektantów. Ma być dialogiem i przenikaniem się różnych pokoleń w świecie mody. Będzie też dużo edukacji, wykładów i spotkań z ciekawymi gośćmi z Polski i zagranicy. Wyłącznym Partnerem-Szkołą Mody podczas KTW FW będzie włoska Polimoda. To uczelnia znana na całym świecie, która ufunduje nagrodę w postaci miesięcznego kursu z zarządzania marką we Florencji, w lipcu 2020 roku, dla najlepszego ich zdaniem młodego, polskiego projektanta . Gościem specjalnym KTW FW będzie Arianna Casadei. Jest ona trzecim pokoleniem kierującym światowym imperium produkującym luksusowe buty. Wydarzeniem bez precedensu w Polsce będzie pokaz Haute Couture złożony z kolekcji Adama Leja – znanego w Europie kolekcjonera Haute Couture.

Podczas KTW Fashion Week zobaczymy w sumie prawie 30 pokazów mody.

Organizatorzy KTW Fashion Week chcą aby na wszystkich płaszczyznach wydarzenia wybrzmiało to, czym obecnie żyje świat mody i w jakim kierunku zmierza. Ekologia, zrównoważona moda, nowe technologie, jakość, rzemiosło i wzajemne czerpanie z wizji świata różnych pokoleń. Bardziej niż pokazywanie ubrań na wybiegu liczy się dziś wypowiedź artystyczna. I o tym będzie traktować 3 edycja wydarzenia.

https://ktwfashionweek.pl/ktwfw2019/#oktw

 

 

Waleria Tokarzewska-Karaszewicz:

LOVE IS LOVE

Przesłanie kolekcji ma na celu szerzenie świadomości, popularyzowanie tematu LGBT+ i dotarcie do jak największej liczby odbiorców z hasłem „hej, miłość to miłość, co może być bardziej codziennego, pięknego i ludzkiego?!”. O ile nasze poglądy, podejmowane decyzje, wiara lub wiedza są naszym wyborem, to ani orientacja, czy kolor skóry nie są od nas zależne. Zatem niezależnie od orientacji, czy koloru skóry jesteśmy sobie równi.

Na wybiegu zaprezentowałam proste i codzienne formy, które zestawiam w mocnym i charakterystycznym dla marki bogactwie barw (opartej na tęczowej kolorystyce), oraz printów. Chcę przez to pokazać, że mimo swojej kontrastowej inności względem polskiej ulicy, ubrania te są nadal użytkowe, nadal normalne i funkcjonale (często dwustronne). Nie są dziwactwem, bo bycie „innym” – czy jesteś ubraniem, czy człowiekiem, nie jest złe, tylko piękne. Podobnie jak we wcześniejszej kolekcji Future Funk, w Love is Love występują moje autorskie grafiki. Grafiki wzmacniają hasła takie jak „Leave Love Alone, Save The Planet”, „Love is Love”, gadające ze sobą twarze różnych kolorów wymieniające się pięknymi i ważnymi sentencjami.

 

Piotr Popiołek zaprezentował nową kolekcję „TOM”.

Zdjęcia: Adam Siwek

 

Monika Ptaszek

Kolekcja PtASZEK RE’ HC pokaz na @ktwfashionweek. To nowa linia upcyclingowa ubrań, pojedynczych, jedynych w swoim rodzaju, szytych na zasadzie upinania na manekinie i starego, dobrego Haute-Couture. Ręczne szycie, piękne tkaniny. jedwabie, żakardy i denim ręcznie odbarwiany i przerabiany, większość tkanin pochodzi z odzysku. Stylizacji dopełniają maski z recyklingowego papieru. Biżuteria do kolekcji została zaprojektowana i wykonana przez Marcina i Urszulę Podbielski-Kowalski, z zużytych szprych rowerowych. Piękne agrafki ‚ szprychówki’ w różnorodnych kształtach i formach. Srebrne plecione krawaty, bransolety i cudna torebka! Kolekcje wzbogacają klasyczne projekty PtASZEK, ciężkie płaszcz o surowych formach, mięsiste szare, niebieskie i czerwone wełny.
Upcycling to sprzeciw wobec marnowaniu materiałów, po prostu, rzeczom spisanym na straty przywraca się piękno i znaczenie. Stare projekty dostają drugą szansę.

Zdjęcia: Filip Okopny, Fashion Images

 

Nina Sakowska

2.0 to nowy recykling. Odpad staje się budulcem do wykreowania alternatywnej rzeczywistości. Wysypiska to wpółczesne kopalnie. Skaza materiału staje się jego wartością nadrzędną. Zmiany społeczne i klimatyczne to pierwotna inspiracja kolekcji.

photo: Andrzej Frydrydrych
model: Aleksnadra Babij
makeup: Gabriela Borawski

 

Sprawdźcie więcej na: https://ktwfashionweek.pl/

Call Now ButtonZadzwoń teraz