Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

5 najlepszych miejsc na sesję fotograficzną w Krakowie - KSA

5 najlepszych miejsc na sesję fotograficzną w Krakowie

Kraków jest jednym z najpiękniejszych miast w Polsce. Nie ma co do tego wątpliwości. Jeśli chociaż raz przyjedziesz do tego miasta, ulegniesz jego urokowi, wdziękowi oraz magii. Cząstka Krakowa pozostanie na długo w Twoim sercu.

Co możesz zrobić, aby Twoje wspomnienia z Krakowa pozostały w Twojej pamięci na zawsze? W jaki sposób możesz uwiecznić piękno ulic, budynków, skwerów, parków, ogrodów oraz krajobrazów Krakowa? Robiąc zdjęcia, które odzwierciedlą to, co podziwiają Twoje oczy. Nie przypadkowo więc Kraków jest wyjątkowym miejscem zarówno dla profesjonalnych fotografów, jak i amatorów tej dyscypliny. Oferuje on wiele świetnych miejsc na zrobienie niepowtarzalnej plenerowej sesji fotograficznej. Przedstawiamy Ci 5 najlepszych według nas lokalizacji.

Kraków

Kopiec Krakusa

Kopiec Krakusa, potocznie zwany Kopcem Kraka, znajduje się w krakowskiej dzielnicy Podgórze na prawym brzegu Wisły. Jego odległość od starego miasta oraz Zamku Królewskiego to 3,5 km. Położony jest on na wysokości 271 metrów n.p.m., ale nie martw się, z łatwością możesz dotrzeć na jego szczyt, gdyż wysokość kopca to tylko 16 metrów. Kopiec Kraka jest miejscem znanym i często odwiedzanym nie tylko przez turystów, polskich studentów, lecz także studentów z Erasmusa. Nie zniechęcaj się ilością osób, jaką możesz w tym miejscu spotkać. Aby uniknąć tłumów polecamy przyjść tutaj o wschodzie lub zachodzie słońca i w spokoju podziwiać rozpościerająca się stąd oraz zapierającą dech w piersiach panoramę Krakowa. Wystarczy, że zrobisz jeden obrót wokół własnej osi, byś zauważył piękno otaczającego Cię krajobrazu. Ujrzysz stąd najbardziej popularne zabytki tego miasta i spostrzeżesz, że dominującym tu kolorem jest kolor zielony – kolor drzew, traw i parków. Chwytaj za obiektyw i przybądź właśnie tutaj!

 

 

Ogród Botaniczny Uniwersytetu Jagiellońskiego

Będąc w Krakowie warto poświęcić trochę czasu na zwiedzenie i przespacerowanie się po Ogrodzie Botanicznym Uniwersytetu Jagiellońskiego, a przy okazji zrobić sobie sesję zdjęciową w tym najstarszym ogrodzie botanicznym w Polsce. Istnieje on już od 237 lat, ponieważ został założony w 1783 roku na miejscu ogrodu Czartoryskich. Jego wielkość to niecałe 10 ha (9,6 ha) porośnięte zjawiskową, egzotyczną roślinnością i rajskimi kwiatami o soczystych barwach, a także pokryte małymi stawami z unoszącymi się na ich powierzchni liliami. Tajemnicze alejki, prowadzące do coraz piękniejszych części ogrodu stanowią idealną scenerię dla baśniowej, bądź ślubnej sesji zdjęciowej. Otaczający nas tam świat roślin, ich różnorodność kolorów, kształtów oraz wielkości może być inspiracją do zrobienia serii zdjęć flory z bliskiej odległości. Wejście do ogrodu botanicznego jest płatne, ale warto pamiętać, że bilet jest przepustką do bajkowej i magicznej krainy natury.

Położenie Ogrodu Botanicznego Uniwersytetu Jagiellońskiego jest korzystne, gdyż znajduje się od w odległości 1,4 km od Rynku Głównego i Sukiennic oraz 1,8 km od Uniwersytetu Jagiellońskiego przez co jest to okolica, w której mieszkania dla studentów rozchodzą się jak świeże bułeczki.

 

 

Ulica Kanonicza

Jednym z najładniejszych i najbardziej znanych miejsc na zrobienie sesji fotograficznej jest Stary Rynek w Krakowie. Ma on w sobie coś wyjątkowego. Ta część miasta tętni życiem w zarówno w dzień, jak i w nocy. Zawsze się tutaj coś dzieje i zawsze jest tutaj mnóstwo ludzi. Spacerując po rynku i jego okolicach, możesz dotrzeć na ulicę Kanoniczą. Znajduje się ona 600m od Sukiennic i prowadzi na Zamek Królewski na Wawelu. Ulica ta, jak sama nazwa wskazuje, była zamieszkiwana w przeszłości przez kanoników katedralnych. Ma ona 25 kamienic w kolorach m.in. białym, różowym, beżowym i pomarańczowym. Są one wybudowane w stylu barokowym oraz renesansowym. Wiele z nich posiada ozdobne portale, co dodatkowo może wzbogacić i urozmaicić zdjęcia w miejskim plenerze. Jednym słowem ulica Kanonicza to ciekawe i nietypowe miejsce do uwiecznienia na zdjęciach.

 

 

Bulwary Wiślane

Miejsce rekreacji i odpoczynku nad Wisłą wielu Krakowian i turystów. Są one idealnym miejscem do uprawiania aktywności sportowych na świeżym powietrzu, na przykład można się tutaj udać na przyjemny, rodzinny spacer lub przejażdżkę rowerową. Widok na Wisłę oraz Wawel jest za każdym razem trochę inny w zależności od pory roku i pory dnia. Mimo to ujęcia zdjęć są zawsze różnorodne i zjawiskowe. Możesz zachwycać się tutaj nieskończenie wiele razy widokiem na miasto, który za każdym razem Cię pozytywnie zaskoczy. Sesja zdjęciowa na tle tej panoramy będzie szczególna i na długo pozostanie w Twojej pamięci.

b2

b

Dzielnica Kazimierz

Miasto Kazimierz powstało w XIV wieku. Na przełomie XVIII i XIX wieku zostało pozbawione samodzielnych praw miejskich i przyłączono je do Krakowa. Ta dzielnica jest sercem kultury chrześcijańskiej i żydowskiej, które nieustannie się przenikają. Znajdują się tutaj liczne synagogi oraz kościoły. Raz do roku organizowany jest tu Festiwal Kultury Żydowskiej. Ponadto nakręcono tutaj sceny filmu Stevana Spielberga „Lista Schindlera”. Przez wiele lat jedyne co przychodziło na myśl, gdy pomyślało się o Kazimierzu to opuszczone, zaniedbane, nieatrakcyjne budynki, rudery i podwórza. Natomiast nie tylko dla reżyserów, lecz także dla wielu artystów i fotografów Kazimierz jest źródłem inspiracji. Dodatkowo popularność Kazimierza wzrosła ze względu na znajdujące się tam liczne mieszkania dla studentów.

Chodząc ulicami tej dzielnicy i zatrzymując się na ich zakrętach zawsze znajdziesz coś, co przykuje Twoją uwagę. Uliczki Kazimierza mają w sobie jakąś tajemnicę i surowość, co sprawia, że atmosfera panująca tutaj jest szczególna. Przechadzając się po Kazimierzu z pewnością narodzi się w Twojej głowie wiele pomysłów na tematykę sesji zdjęciowej.

Call Now ButtonZadzwoń teraz