Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

3. edycja Fashion Culture - polscy projektanci na wybiegu w Londynie

14 czerwca 2014 roku w pałacu White House w Londynie odbyła się trzecia edycja Fashion Culture – prestiżowego konkursu dla młodych projektantów. O główną nagrodę walczyło szesnastu uczestników z różnych krajów Europy, m.in.: Niemiec, Anglii, Francji, Włoch, Rosji i Szwecji. Polskę reprezentowali absolwenci Szkoły Artystycznego Projektowania Ubioru z Krakowa: Michał Wójciak, Anna Obodyńska, absolwentka ASP w Łodzi – Domi Grzybek oraz duet IMA MAD.
Zwycięską kolekcję trzeciej edycji konkursu zaprojektowały Victoria Rowley oraz Chistina Tiran, tuż za nimi w klasyfikacji punktowej znalazła się Anna Obodyńska z SAPU. Jest to kolejny sukces absolwentów krakowskiej szkoły – w zeszłym roku I miejsce w konkursie Fashion Culture zajęła Anka Letycja Walicka. Główną nagrodą w konkursie jest sesja zdjęciowa z światowej sławy fotografką, Matildą Temperley.
Organizatorzy Cracow Fashion Week będący partnerem Fashion Culture wyróżnili szwedzkiego projektanta, Erika Bjerkesjo, którego kolekcja zostanie zaprezentowana podczas szóstej edycji Cracow Fashion Week w marcu 2015 roku.
Konkursowy pokaz realizowały modelki i modele z Londynu oraz Agencji Reklamex z Krakowa. Konkurs Fashion Culture promuje twórczość młodych artystów i wspiera ich zawodowy start. Sukces dotychczasowych edycji zapewnił mu rozpoznawalność w branży mody i międzynarodowy prestiż.

 

Call Now ButtonZadzwoń teraz