Warsztaty fotografii analogowej - KSA Warsztaty fotografii analogowej - KSA
Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

Warsztaty fotografii analogowej - KSA

TERMIN:

wkrótce

Cena: 390 zł

Ilość miejsc ograniczona. Decyduje kolejność wpłat.

Zapisy na kurs mailowokursy@ksa.edu.pl

W tytule wiadomości należy podać tytuł i wybraną datę kursu, w treści imię, nazwisko oraz numer kontaktowy. Wiadomość zwrotna będzie zawierać numer konta do uiszczenia należności oraz informację o wprowadzeniu na listę.

TYLKO WPŁATA NALEŻNOŚCI ZA KURS REZERWUJE MIEJSCE.

Więcej informacji pod numerem telefonu: 12 656 17 26.

Zajęcia odbywają się w siedzibie Szkoły Kreatywnej Fotografii, ul. Dekerta 10, w Krakowie.

Opis warsztatów

Jeszcze dwadzieścia lat temu wszyscy fotografowali na filmach, dziś dominuje fot. cyfrowa, a analogowa staje się elitarną, przez to bardziej atrakcyjną. Jest alternatywą dla osób znużonych perfekcją i pewną bezdusznością obrazu cyfrowego. Dzięki warsztatom można poznać nieco tajemniczy i nie do końca przewidywalny świat fotografii oparty na procesie chemicznym. 

W ciągu czterech dni uczestnicy warsztatów, mogą zdobyć wiele informacji dotyczących fotografii analogowej. Nawet nie dysponując własnym sprzętem, będą wykonywać zdjęcia na filmach. Poznają podstawy fotografii portretowej, pracy w studio, panowania nad oświetleniem. Własnoręcznie wywołają filmy i wykonają z nich powiększenia. Może ktoś z nich przekona się do fotografii tradycyjnej, lub zapragnie dowiedzieć się więcej…

 

Program warsztatów

Dzień pierwszy

Wprowadzenie, krótki rys historyczny. Specyfika fot. analogowej w porównaniu do cyfrowej. Informacje o sprzęcie i akcesoriach. Wskazówki pomocne przy zakupie używanego sprzętu i organizacji własnej ciemni. Podstawowe dane na temat materiałów: filmów, odczynników, papierów itp.

Dzień drugi

Praca w studio. Zasady fotografii portretowej . Charakterystyka oświetlenia studyjnego i zasady używania. Sesja portretowa wykonana przez uczestników warsztatów aparatami analogowymi i cyfrowymi.

Trzeci dzień

Zajęcia w ciemni. Nauka wywoływania filmu. Uczestnicy warsztatów samodzielnie wywołają naświetlone dzień wcześniej negatywy. Ćwiczenie z Luksografii.

Dzień czwarty

Zajęcia w ciemni i w studio. Ogólne zasady sporządzania odbitek. Wykonywanie powiększeń i prace wykończeniowe. Pamiątkowe zdjęcia w studio. Wręczenie świadectw uczestnictwa w warsztatach organizowanych przez SKF.

 

Dofinansowania:

  • Krakowskie Szkoły Artystyczne są wpisane na listę WUP, w związku z czym istnieje możliwość ubiegania się o refundację kosztów kursu, zarówno dla osób bezrobotnych, jak i pracujących.

UWAGA!
W przypadku dokonania opłaty i późniejszej rezygnacji z kursu, szkoła pobiera opłatę manipulacyjną w wysokości 15% kwoty.  Możliwość zwrotu wpłaty tylko w przypadku rezygnacji zgłoszonej nie później niż tydzień przed rozpoczęciem kursu.