Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

Perspektywy zawodowe

O Szkole SVM  Pracownie   Dyplomy  Rekrutacja  Program  Wykładowcy  Perspektywy zawodowe  Promocja   Współpraca międzynarodowa  Szkolenie VM   Magazyn TUBA    Facebook SVM    Instagram KSA

Perspektywy zawodowe po Szkole Visual Merchanidisingu

Coraz większe zapotrzebowanie na specjalistów VM na polskim rynku pracy otwiera ogromne możliwości zatrudnienia dla przyszłych absolwentów pierwszej w Polsce Szkoły Visual Merchandisingu. Nasi absolwenci i studenci  pracują w sieciach handlowych największych światowych marek takich jak: Medicine, Zara, Gatta, 4F, Big Stra, Armani, Solar, H&M, Mohito, Calvin Kleini wielu innych. Niejednokrotnie obejmując kierownicze stanowiska w dziale VM. Cenieni są za wszechstronne przygotowanie do zawodu i samodzielność, jak również za umiejętności koordynowania pracy zespołów ludzkich i planowanie długofalowych działań VM. Współpracują z architektami w projektowaniu wnętrz sklepowych uwzględniając zasady nowoczesnego VM, sprzyjającego zwiększeniu sprzedaż. Szkoła Visual Merchandisingu pozostaje w kontakcie z największymi producentami odzieży, którzy spośród naszych słuchaczy wybierają osoby do pracy w działach VM.

Szkoła Visual Merchandisingu, Fot. Piotr-Kierat Szkoła Visual Merchandisingu, Fot. Piotr-Kierat

Dzięki znajomości tendencji i stylizacji absolwenci podejmują również pracę na stanowiskach stylisty w portalach i magazynach modowych, uczestniczą w realizacji sesji zdjęciowych dla firm odzieżowych, jak również pracują z indywidualnym Klientem w zawodzie personal shoppera. Ogólne wykształcenie plastyczne oraz opanowanie programów komputerowych pozwala im na realizowanie projektów graficznych dla firm z różnych branż. Absolwenci Szkoły Visual Merchandisingu są również zatrudniani w agencjach reklamowych i biurach projektowych. Interdyscyplinarna współpraca między studentami dotyczy wszystkich kierunków Krakowskich Szkół Artystycznych.Studenci SVM mogą zdobywać doświadczenie w stylizacji sesji zdjęciowych współpracując z projektantami mody ze Szkoły Artystycznego Projektowania Ubioru oraz fotografami – słuchaczami Szkoły Kreatywnej Fotografii. Współpracująca ze szkołą Agencja Modeli i Promocji Mody Reklamex zapewnia nieodpłatnie modelki w trakcie prac nad kompletowaniem portfolio. Wspólne działanie na polu sztuki i dizajnu pomaga zdobywać nowe, niezbędne doświadczenia, buduje w szkole przyjazną atmosferę oraz daje możliwość nawiązania znajomości, które w przyszłości okażą się cenne w pracy zawodowej.

 

Dzięki umiejętnościom zdobytym  w Szkole Visual Merchandisingu nasi absolwenci działają w obszarach:

1. Projektowanie witryn,manekinów i  salonów odzieżowych,sklepów kosmetycznych,optycznych itd
2. Stylizacja sesji zdjęciowych do magazynów modowych i dla firm odzieżowych
3. Stylizacja – odzieży, innych produktów, jedzenia.
4. Praca w zawodzie personal shoppera-stylizacja klientów
5. Projektowanie graficzne oraz zawody związane z wykorzystaniem umiejętności obsługi programów graficznych.
6. Marketing i jego różne dziedziny, w tym trade marketing.
7. Set design – przygotowanie scenografii na potrzeby sesji zdjęciowych.
8. Prowadzenie szkoleń w dziedzinach związanych z Visual Merchandisingiem.
9. Umiejętności nabyte podczas nauki przydadzą się także podczas prowadzenia własnej marki odzieżowej, kosmetycznej czy vintage shopu.

Call Now ButtonZadzwoń teraz