Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

Wykładowcy Szkoły Konstrukcji Ubioru

Wykładowcami SKU i SAPU są wyłącznie czynni zawodowo projektanci mody, technolodzy i konstruktorzy ubioru będący współautorami sukcesu wielu firm w  Polsce. Łączą doświadczenia z pracy konstruktora, projektanta w przemyśle odzieżowym  z wieloletnim doświadczeniem w nauczaniu. Nie boją się odkrywania przed studentami wszelkich tajemnic zawodu, gdyż mają ugruntowaną pozycję w branży. Pracują z pełnym zaangażowaniem i traktują każdego studenta indywidualnie.  Zajęcia ogólnoplastyczne prowadzone są przez profesorów wyższych uczelni artystycznych, ludzi z ogromnym dorobkiem zawodowym,uczestników wielu międzynarodowych wystaw.

WYKŁADY GOŚCINNE

1. Jerzy Antkowiak – guru polskiej mody, stworzył legendarną firmę Moda Polska
2. Hanna Gajos – redaktor naczelna magazynu Rynek Mody
3. Karolina Pięch – absolwentka SAPU, projektantka w domu mody Balenciaga, wcześniej pracowała w studio Alexandra McQueena
4. Jacek Kłak – organizator Poland Fashion Week
5. Joanna Błażejowska – polska projektantka z Paryża
6. Monika Onoszko – projektantka mody i wnętrz, projektuje stroje dla gwiazd, jako jedyna osoba z Europy ukończyła wydział projektowania kimon w japońskim Instytucie Mody Onoe.
7. Gary Baseman – światowej sławy ilustrator i projektant, rysował dla The New Yorker oraz Lon Angeles Times
8. Carol Morgan  – wykładowca Central Saint Martins College of Arts and Design w Londynie
9. Martin Pegler – profesor Fashion Institute of Technology w Nowym Jorku, autor ponad siedemdziesięciu książek, uznany autorytet i guru z dziedziny Visual Merchandisingu

Wykładowcy

Autorskie programy nauczania na poszczególnych kierunkach zostały skonstruowane w oparciu o doświadczenie naszych wykładowców i wieloletnich pedagogów. Co roku podlegają one modyfikacjom dostosowującym proces nauczania do aktualnych wymogów branży.

Poniżej przedstawiamy wykładowców Szkoła Artystycznego Projektowania Ubioru i Szkoły Konstrukcji Ubioru.

Mgr inż. Elżbieta Ostrowska

Ostrowska

Elżbieta Ostrowska posiada dyplom mgr inż. uzyskany na Wydziale Włókienniczym Politechniki Łódzkiej a także dyplom ukończenia kursu konstrukcji i modelowania odzieży damskiej uzyskany w Centralnym Ośrodku Badawczo-Rozwojowym Przemysłu Odzieżowego w Łodzi. Ukończyła także kurs konstrukcji męskiej w Szkole Konstrukcji Mullera w Dusseldorfie (Niemcy). Posiada bogate doświadczenie zawodowe. W latach 1973-1976 r. pracowała jako technolog i kierownik Zakładu Włókienniczo-Odzieżowego w Łodzi, w latach 1976-1990 byla specjalistką w Centralnym Ośrodku Badawczo-Rozwojowym Przemysłu Dziewiarskiego, ponadto w od 1990 r. do 2005 r.wykładała konstrukcję damską i męską i była kierownikiem warsztatów w Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych (ASP) w Łodzi, w latach 1990 – 2007 była również wykładowcą w Scholi Posnaniensis w Poznaniu. Ponadto szkoliła konstruktorów dla przemysłu odzieżowego w ramach Fundacji ,,Exprom”, prowadziła kursy konstrukcji bielizny damskiej w Europejskiej Akademii Mody w Łodzi (2008-2011) a także szkolenia w zakresie konstrukcji w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego ( w Krakowie). Aktualnie jest rzeczoznawcą odzieżowym w Stowarzyszeniu Włókienników Polskich (od 2013 roku), autorką publikacji z zakresu konstrukcji na portalu Moda.com.pl oraz referatów na Festiwalach Nauki, Techniki i Sztuki w Łodzi, ewaluatorka informacji o zawodzie w publikacji Centralnego Instytutu Ochrony Pracy w Warszawie. Od 2011 roku prowadzi zajęcia z konstrukcji męskiej i kursy konstrukcji bielizny damskiej w Szkole Konstrukcji Ubioru w Krakowskich Szkołach Artystycznych Artystycznych.


mgr sztuki Paula Drzewiecka-Heftowicz, projektant mody
Absolwentka ASP w Łodzi, kierunek: projektowanie odzieży. Konstruktor i projektant odzieży w firmach Bonetta, Dom Mody Telimena, Laurence B, Miko, Poligraf, Arazy4 i Nutrica. Projektant odzieży mundurowej dla firmy ochrony mienia. Opracowywała system identyfikacji wizualnej w odzieży dla pracowników Biur Obsługi Abonenta Toya, oraz odzież reklamową dla klubu Wytwórnia. Zajmuje się także produkcją i sprzedażą ubrań pod własnym logo „Paula D.Heftowicz”.


specjalista VM Janus-Wiśniewska Magdalena

Janus Wiśniewska Magdalena

Aktualnie wykładowca Krakowskich Szkół Artystycznych w Szkole Konstrukcji Ubioru, Szkole Visual Merchandisingu oraz Szkole Artystycznego Projektowania Ubioru SAPU. Uczy obsługi programów graficznych tj Corel oraz Photoshop. Absolwentka Szkoły Artystycznego Projektowania Ubioru SAPU oraz Szkoły Visual Merchandisingu.  Swoją ścieżkę kariery jako VM rozpoczęła w firmie LPP, aktualnie współpracuje z marką Adidas.  Pasja do programów graficznych, która zrodziła w się w czasie nauki w szkole na dzień dzisiejszy pozwala jej działać również jako grafik freelancer.


mgr sztuki Anna Niemczyk-Gadd, projektant ubioru

IMG_3543a

Wykładowca projektowania ubioru i tkaniny w Szkole Artystycznego Projektowania Ubioru. Absolwentka łódzkiej ASP, dyplom z wyróżnieniem obroniła w Katedrze Edukacji Wizualnej i Projektowania Ubioru. Projektantka ubioru w firmie „PABIA” oraz „Mode Bruckmann”, współpracowała przy tworzeniu ekskluzywnej linii płaszczy dla firmy Pierre Cardin. Projektuje również odzież o wysokich wymaganiach technologicznych z niekonwencjonalnych tkanin. Współpracuje z firmami eventowymi przy tworzeniu wizerunku różnych marek m.in. TYMBARK, REIFFEISEN BANK, Lotnisko im.Chopina w Warszawie, POLKOMTEL, NESTLE, MAZDA, MERCEDES, PROCTER&GAMBLE, KNORR, LA FESTA.


mgr sztuki Marta Dubanowicz, projektant mody
Wykładowca projektowania akcesoriów, projektowania mody i pracowni komputerowej (Photoshop). Absolwentka SAPU i ASP w Łodzi na kierunku Projektowania Odzieży. Prowadzi własną działalność projektancką, projektuje również odzież dla wielu polskich firm. Współpracuje z takimi firmami jak Dziedzic, Lamers, Tutto, SU, MEtafora, CLICKfashion, Emma, Fenomenale. Organizuje sesje zdjęciowe, przygotowuje katalogi i foldery reklamowe, projektuje metki odzieżowe oraz druki reklamowe na targi branżowe. Zajmuje się również konstrukcją, modelowaniem i stopniowaniem odzieży.


mgr Bogusława Nastaborska-Lisowska, projektant mody

Bogus_awa Nastaborska Lisowska-2 male

Z Krakowskimi Szkołami Artystycznymi związana jest od czasu ich powstania jako Szkoły Artystycznego Projektowa Ubioru. Jest tam wykładowcą już 20 lat. Od 25 lat prowadzi własną firmę, która zajmuje się projektowaniem zarówno odzieży jaki wnętrz. Projektowała ubiory dla wielu firm w kraju i za granicą. Między innymi Solbi, Fugazzi, Beskidiana, Vienna, a także dla licznego grona odbiorców indywidualnych. Ma za sobą projekty zarówno przestrzeni mieszkalnych jak i użyteczności publicznej, takich jak sklepy, biura, hotele, pensjonaty itp. Dla inwestorów jak na przykład Kopalnia Soli Wieliczka, Teatr Bagatela, House, Mohito, Copernicus. Nic dziwnego, że kiedy 10 lat temu powołano Szkołę Wnętrz i Przestrzeni, została tam wykładowcą. Najmłodszą sferą zainteresowań jest Visual Merchandising, gdzie zajęcia prowadzi od dwóch lat. Całe swoje życie zawodowe dzieli pomiędzy pracę projektową i dydaktyczną. Wykształcenie architektoniczne pozwoliło jej na łączenie artyzmu z techniką. Mówi o sobie, że jest szczęśliwym człowiekiem, bo robi to co lubi i lubi to co robi.


Anna Bator, mistrz krawiectwa , konstruktor ubioru

Wykładowca kroju i szycia w Szkole Konstrukcji Ubioru. W krawiectwie pracuje już ponad 28 lat. Swoją przygodę z tą dziedziną rozpoczęła od ukończenia w Tarnowie szkoły średniej o specjalności krawiec odzieży ciężkiej. Następnie uzyskała tytuł „Konstruktora Ubioru” w Szkole Artystycznego Projektowania Ubioru w Krakowie. Aby potwierdzić swoje umiejętności, uzyskała dyplom „Mistrza krawiectwa” w Izbie Rzemieślniczej w Rzeszowie. Pomiędzy tym wszystkim zdobyła też dyplom studiów pierwszego stopnia na kierunku pedagogika w Tarnowskiej Szkole Wyższej.
W swojej pracy krawieckiej stawia na jakość, styl oraz perfekcję wykonania. W trakcie wieloletniej praktyki, posługując się różnymi technikami krawieckimi wykonywała szeroki wachlarz odzieży: szyła ubrania męskie, w tym garnitury, odzież damską wizytową i codzienną, różnorodne kostiumy do przedstawień. Z ogromnym powodzeniem prowadziła także pracownię krawiecką specjalizującą się projektowaniem i szyciem sukien ślubnych i wieczorowych, w tym także awangardowych. Dzięki znajomości programu do konstrukcji odzieży, wykonuje konstrukcje wraz z odszywaniem wzorów dla firm zewnętrznych.
To osoba, która się rozwija, pogłębiając swoją wiedzę oraz doskonaląc umiejętności, zarówno w praktyce, jak i dzięki rozlicznym szkoleniom i kursom. Jej wielką pasją jest projektowanie mody, a marzeniem: zbudowanie własnej marki modowej. Cały czas nad tym pracuje…


mgr Katarzyna Zajączkowska-Fajto

Katarzyna Zajączkowska

Projektanta ubioru i ekonomistka. Od piętnastu lat związana w branżą mody. Tworzyła kolekcje dla wiodących marek odzieżowych w Polsce, zarządzała zespołami. Od ponad dekady wykłada w Krakowskich Szkołach Artystycznych i nadal to lubi :). O swoim podejściu do mody pisze na stronie: odpowiedzialnamoda.pl


620x (4)


mgr Monika Harłacz – projektant mody

monika harlacz_ksa_gotowe_sz
Wykładowca autorskiego programu z zakresu visual merchandisingu oraz stylizacji i tendencji w modzie w Szkole Artystycznego Projektowania Ubioru. Z wykształcenia absolwentka Wydziału Pedagogicznego Uniwersytetu Rzeszowskiego oraz Szkoły Artystycznego Projektowania Ubioru w Krakowskich Szkołach Artystycznych. Uczestnik kursu stylizacji w EAS w Łodzi. (Europejska Akademia Stylizacji w Łodzi).Z doświadczenia wieloletni praktyk z zakresu działań związanych z visual merchandisingiem, stylizacją oraz wykładowca, trener i twórca autorskich programów szkoleniowych. Była manager ds. visual merchandisingu, obecnie właścicielka firmy MHSHOWROOM, która od 2006 roku aktywnie działa na rynku w obszarze visual merchandisingu, stylizacji sesji zdjęciowych i pokazów mody oraz szkoleń i konsultacji. Najważniejsi Klienci, z którymi współpracowała to m.in. Gatta, Answear, Reporter, Christies, Luxottica Poland, Essilor, Bialcon, Click Fashion, Wójcik, Dalia, Mcarthur, Kubenz. W ramach współpracy z KSA szkoliła także takie marki jak LPP, Big Star, Intermoda. Monika Harłacz, jako specjalista w dziedzinie VM jest zapraszana jako prelegent  i wykładowca na targi związane z branżą mody (m.in. MTP w Poznaniu), od 3 lat jest członkiem jury w konkursie Retail Marketing Awards na najlepszy sklep w branży mody, organizowany przez PROMEDIA. Jest także autorką wielu publikacji z zakresu visual merchandisingu (Fashion Business, Moda Damska, Moda Męska, Rynek Mody, Visual Communication, Magazyn Mody Intymnej, Farmacja Praktyczna, Branża Dziecięca, Barrel Fashion). Wraz z partnerami została doceniona przez prestiżowy magazyn Retail Design International, w którym opublikowano realizację projektu krakowskiego butiku dla ekskluzywnej, włoskiej marki.


mgr Anka Letycja Walickaprojektant mody

Anka Letycja Walicka fot. Michele Ardu

Swoją pasję związaną z modą rozwinęła w Szkole Artystycznego Projektowania Ubioru w Krakowie, którą ukończyła w 2012 roku. Odbyła staż w paryskim Atelier Aśka oraz kurs projektowania tkanin przy użyciu termotransferu na University of the Arts London Central Saint Martins. Zdobyła szereg prestiżowych nagród na konkursach krajowych i za granicą. Otrzymała między innymi Złotą Nitkę mediów 2012 oraz wyróżnienie kreatorów Złota Nitka 2012. Ponad to zdobyła główną nagrodę Rady Wysokich Krawców i Rady Mediów na Cracow Fashion Awards 2012, drugie miejsce na Off Fashion Kielce 2012, główną nagrodę na Art & Fashion Festival 2012 w Poznaniu, główną nagrodę w konkursie Fashion Culture w Londynie 2013. Jej kolekcja N_HIL została ogłoszona najlepszą w konkursie Habitus Baltija 2012.


mgr Patrycja Guzik, projektant mody

IMG_5569-ka2o.pl_

Absolwentka Uniwersytetu Pedagogicznego na wydziale Filozofii i Socjologii oraz Szkoły Artystycznego Projektowania Ubioru,gdzie uzyskała dyplom projektanta i konstruktora odzieży.Dwukrotna finalistka konkursu Off Fashion Kielce, zwyciężczyni konkursu modowego „Folk w wielkim mieście” organizowany przez Stowarzyszenie na Rzecz Muzeum i Tekstyliów w Białymstoku. Dwukrotna finalista konkursu Re-act Łódź. Finalistka konkursu Habitus Baltija w Rydze, gość specjalny pokazu Final Fashion Show organizowanego przez Fahmoda (Hanower, Niemcy). Podczas Cracow Fashion Awards otrzymała półroczne stypendium w Academy of Design and Haute Couture w Walencji. Finalista Art&Fashion Stary Browar- dwutygodniowe warsztaty z Krzysztofem Stróżyną. Wybrana przez Elle Polska w kategorii Moda Nowa Fala 2013. Projektantka, organizatorka sesji zdjęciowych, stylistka.(współpraca m.in z Das Moon, Kasia Klimczyk, Myrra Ros, Katarzyna Stankiewicz)


inż. Tadeusz Ziajka, projektant obuwia

620x (28)

Wykładowca projektowania obuwia w Szkole Artystycznego Projektowania Odzieży. Absolwent Szkoły Obuwniczej w Chełmku oraz Akademii Ekonomicznej na kierunku Towaroznawstwo Przemysłowa. wybitny specjalista w zakresie projektowania i konstruowania obuwia, ceniony w Polsce i na całym świecie. Biegle posługuje się językiem rosyjskim, czeskim, słowackim, niemieckim i włoskim. W czasie swojej pracy zawodowej zapoznał się z produkcją obuwia w kilkudziesięciu fabrykach w takich krajach jak: Czechy, Słowacja, Węgry, Niemcy, Austria, Włochy i USA. Jest autorem i współautorem około 60 projektów racjonalizatorskich i 8 patentów i wzorów użytkowych dotyczących konstrukcji obuwia, technologii wytwarzania obuwia oraz maszyn i urządzeń obuwniczych. Autor kilku książek z zakresu konstrukcji i modelowania obuwia, m.in. książki „Podstawy projektowania i konstrukcji obuwia” wydanego przez Krakowskie Szkoły Artystyczne
w 2004 roku.


dr Marek Nieniewski – projektant biżuterii

620x (49)

Absolwent Wydziału Form Przemysłowych krakowskiej ASP. Doktorat uzyskał w 2001 roku na Wydziale Grafiki i Malarstwa łódzkiej ASP. Wraz z żoną, Lucyną Nieniewską, brał udział w około 80 wystawach w kraju i za granicą (Feria Mundial de la Plata, Meksyk, 1974, Polens Kunstlerischer Silberschmuck, Wiedeń, 1977, Contemporary Jewellery the Amerikas, Australia, Europe and Japan, Kyoto, 1984, Kunst aus Krakau, Kolonia 1985, VII Międzynarodowa Wystawa Biżuterii, Jablonec, 1987, Od ascezy do emocji – wystawa indywidualna, Warszawa, Helsinki, 1994, Sukiennice, Galeria ZPAP – wystawa indywidualna, Kraków, 1999, Od koronek babuni do… – Galeria Stanko, Wrocław, 2000, I merletti della regina Bona, Instytut Polski wystawa indywidualna, Rzym, 2000). Jego prace znajdują się w zbiorach Muzeum Sztuki Złotniczej w Kazimierzu Dolnym, Muzeum Miedzi w Legnicy oraz w zbiorach prywatnych. Laureat szeregu nagród i wyróżnień za działalność artystyczną.


mgr Magdalena Kęskiewicz – projektant mody
Prowadzi wykłady „Moda a popkultura”oraz „Promocja sprzedaży” w Szkole Artystycznego Projektowania Ubioru. Absolwentka SAPU, ukończyła również Dziennikarstwo i Komunikację Społeczną na Uniwersytecie Jagiellońskim. Prowadzi własną działalność Concept Studio Młoda Moda, która jest jednocześnie pracownią krawiecką, sklepem i galerią w jednym. Projektuje kolekcje, bierze udział w pokazach mody i konkursach m.in. OFF Fashion Kielce, Złota Nitka 2007, FUTURE. Pracuje również jako stylistka przy sesjach zdjęciowych, publikowanych min. w Eks-Magazynie i Mieście Kobiet. Jako stylista współpracuje z fotografami mody, firmami odzieżowymi, agencjami reklamowymi oraz producentami pokazów (Moda&Styl, Lounge Magazyn, Secret Lashes).


CYKLE WYKŁADÓW

1. Dorota Wróblewska

DSC_9312

Producentka pokazów mody i programów telewizyjnych, organizatorka Warsaw Fashion Street, wydawca platformy SOPHISTI GROUP

2.Michał Zaczyński

DSC_6407

Dziennikarz, felietonista. Zastępca redaktor naczelnej magazynu „Grazia”. Poprzednio wicenaczelny „Fashion Magazine”. W latach 2007-2012 publicysta i szef działu Styl tygodnika „Newsweek Polska”. Juror konkursów „Warsaw Fashion Street”, „Off Fashion”, „Re-Act”, „Cracow Fashion Awards”.

3. Marcin Dąbrowski

stylista Marcin Dąbrowski w SAPU

Dziennikarz, stylista, bloger. Osobisty stylista gwiazd, polityków i prezenterów telewizyjnych (m.in. Pytania na Śniadanie i Panoramy w TVP2). Doradca ds. wizerunku i dress code’u polityków i ludzi biznesu. Trener w zakresie kształtowania wizerunku osobistego i publicznego. Pierwszy szef mody polskiego wydania InStyle. Prowadzi bloga o modzie męskiej www.mrdynamo.com.

SZTUKI PLASTYCZNE

prof. Janusz Karwacki

620x (33)

Wykładowca rysunku w SAPU od 1994 roku. Był animatorem w studiu filmów rysunkowych Se-Ma-For. Studiował w krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych na wydziale malarstwa i grafiki. Dyplom z wyróżnieniem uzyskał w 1966 roku. Po studiach był asystentem w pracowni litografii prof. W. Kunza. Od 1978 roku do emerytury w 2010 roku samodzielnie prowadził pracownię rysunku na Wydziale Grafiki ASP. Wielokrotnie brał udział w licznych wystawach oraz konkursach grafiki i rysunku. Zdobył liczne nagrody i wyróżnienia m.in. Prix d’Achat na I Międzynarodowym Biennale Rysunku we Wrocławiu 1969, III nagroda na Biennale Rysunku we Wrocławiu 1969, Mention Speciale na III Festival International du Film des Droits de l’Homme, Strasburg 1972. Wygrał również wiele nagród na najlepszą grafikę miesiąca w Krakowie, oraz nagrodę na najlepszą grafikę roku (Warszawa 1977).Prace prof. Janusza Karwackiego są w zbiorach muzeów w kraju: w Warszawie, Krakowie, Łodzi, Toruniu, Bydgoszczy, Poznaniu, Szczecinie, Wrocławiu, Zielonej Górze i innych, a także w kolekcjach prywatnych w Niemczech, Francji, Holandii, Wenezueli, Brazylii, we Włoszech, Meksyku i Szwecji. Zajmuje się malarstwem sztalugowym, grafiką warsztatową, rysunkiem, a ostatnimi czasy rzeźbą w drewnie w leśnym domostwie w Beskidzie Wyspowym. Od lat lubi biegówki, dobrą książkę i obserwacje ptaków przez lornetkę. Ceni przyjaźń.


dr hab. Grażyna Borowik

wykladowcy (38)
Uczy malarstwa w Szkole Artystycznego Projektowania Ubioru. Urodzona w 1952 roku, absolwentka Wydziału Malarstwa na ASP w Krakowie. Od 1979 roku adiunkt na Wydziale Sztuki Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie. Jej prace zostały pokazane na ponad 20 wystawach indywidualnych(m.in. Zapis w Galerii Działań w Warszawie 1999, Gry uliczne w Galerii JaPtak we Wrocławiu 2000, Detale i całości w Pałacu Sztuki w Krakowie, Grenzwerte, malarstwo i rysunek w Hardegg, Austria 2009) i około 200 zbiorowych. Przez 6 lat realizowała międzynarodowy projekt „Gry i zabawy”. Jej prace znajdują się w zbiorach muzealnych m.in. w Kyoto i Tokio (Japonia), Chongju ( Korea Południowa) i Budapeszcie. Cały czas publikuje fotografie w „Dekadzie Literackiej”. Zajmuje się fotografią, malarstwem, rysunkiem i performancem.


dr Aleksander Pieniek

Wykładowca kompozycji w SAPU. Absolwent krakowskiej ASP. Od 1986 roku adiunkt na UP w Krakowie. Malarz, rysownik, autor aranżacji przestrzennych, zajmuje się także grafiką użytkową. Od 1977 roku publikuje swoje rysunki i ilustracje w pismach satyrycznych i w dziennikach. Obecnie jest redaktorem graficznym literackiego miesięcznika „Dekada Literacka”. Za swoją pracę malarza i rysownika otrzymywał liczne nagrody i wyróżnienia. Brał udział w wielu wystawach m.in. w Krakowie, Nowym Targu, Zamościu, w Turynie, Florencji. Jego prace znajdują się w zbiorach instytucji państwowych i w kolekcjach prywatnych w kraju i za granicą.


mgr sztuki Alfred Marek

alfred

Wykładowca projektowania wnętrz, projektowania mebla i pracowni komputerowej (CorelDRAW). Ukończył Wydział Wzornictwa Przemysłowego na Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Od 1980 do 2013 roku wykonał i zrealizował ponad 2100 projektów, na które złożyły się m.in. projekty wnętrz i mebli dla banków, restauracji, sklepów i biur, projekty produktów, wystawiennictwa i wnętrz m.in dla Ramon Soler Hiszpania, Kohler USA, RAF Włochy, Luton USA, Nowy Styl Polska, Excellent Polska, Huppe Niemcy, projekt wnętrz Muzeum Drogownictwa w Szczucinie. Wielokrotnie prezentował swoje projekty na wystawach zbiorowych i indywidualnych, np. na biennale plakatu w Katowicach, w galerii Pryzmat ZPAP w Krakowie, w galerii Sukiennice w Krakowie (wystawa indywidualna)


mgr sztuki Marzena Kolarz

IMG_8718 fot. Piotr Kierat

Wykładowca fotografii. Absolwentka Szkoły Artystycznego Projektowania Ubioru oraz Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu (Wydział Komunikacji Multimedialnej). Dyplom licencjacki uzyskała w Pracowni Klasycznych Tematów Fotograficznych, dyplom magisterski w Pracowniach Fotografii Intermedialnej oraz Fotografii Reklamowej. Uczestniczka wielu wystaw zbiorowych i indywidualnych oraz konkursów.W fotografii zainteresowana niemal każdą dziedziną.


mgr Andrzej Chorosiński

Wykładowca języka angielskiego. Absolwent Filologii Angielskiej na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie, ukończone 2 specjalizacje: metodyka nauczania języka angielskiego i przekład. Stypendysta Boston College i Fenway Middle College w USA. Współpracuje z największymi szkołami językowymi, prowadzi specjalistyczne szkolenia w firmach i instytucjach. Prowadzi kursy przygotowujące do egzaminów z ogólnego angielskiego (FCE, CAE, CPE) i angielskiego w biznesie (LCCI). Fan Bollywood i Monty Pythona, w wolnych chwilach przywraca życie starym komputerom.


Margaret Larmuth

larmuth

Margaret Larmuth jest szwajcarską specjalistką, wykładowcą w Krakowskich Szkołach Artystycznych, gdzie prowadzi specjalne wykłady dla słuchaczy. Posiada wieloletnie doświadczenie w różnych dziedzinach sztuki.  Pracowała i pracuje dla wielu znanych firm m.in. dla tak wielkich firm jak Michelgroup (Szwajcaria).  Niezwykle istotne są dla niej jakość i innowacyjność produktów. Swą szeroką wiedzę zdobyła studiując na Port Elizabeth Technikon (Textile and Weaving Arts), University of South Africa (Art History and Conservation) oraz Höhere Fachschule für Farbgestaltung (Colour and Material Design in Architecture). Pracowała również w Hiszpanii, Holandii oraz Turcji, gdzie angażowała się w wiele projektów. Wspiera kreatywne pomysły oraz zajmuje się prowadzeniem analiz dotyczących nowych trendów oraz badaniem rynku. Chętnie bierze udział w targach oraz wydarzeniach branżowych. Była gościem specjalnym festiwalu Zaprojektowani – Krakowskie Spotkania z Dizajnem. Jest również artystką oraz dziennikarką.


mgr sztuki Andrzej Peller

620x (13)

Uczył przez wiele lat kompozycji, rysunku i perspektywy Szkole Artystycznego Projektowania Ubioru oraz Szkole Wnętrz i Przestrzeni. Absolwent Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie. Dyplom uzyskał na Wydziale Architektury Wnętrz w roku 1966. Od 1975 roku pracownik naukowo-dydaktyczny ASP w Krakowie na Wydziale Architektury Wnętrz i na Wydziale Rzeźby. Autor projektów i kilkudziesięciu realizacji w zakresie architektury wnętrz. Uprawia rysunek i malarstwo akwarelowe oraz grafikę użytkową. Prace prezentował na licznych wystawach indywidualnych i zbiorowych. Członek Związku Polskich Artystów Plastyków.

 

Call Now ButtonZadzwoń teraz