Ryszard Cabała - "Kraków, portrety miasta"

„Kraków, portrety miasta” Ryszarda Cabały – absolwenta Szkoły Kreatywnej Fotografii w roku szkolnym 2014/2015
Tematyką wystawy jest pejzaż miejski Krakowa widziany przez pryzmat rybiego oka z drobnym akcentem aktu kobiecego. Prace są wykonane w gumie chromianowej, 70 x 100 cm. Technika gumowa należy do technik szlachetnych, początki tej techniki sięgają lat pięćdziesiątych ubiegłego wieku. Do otrzymania obrazu pozytywowego wykorzystuje się światłoczułość roztworów dwuchromianów potasu lub amonu oraz gumy arabskiej jako koloidu organicznego. Przewagą tej techniki jest niezwykła trwałość w czasie liczona w setkach, a nawet tysiącach lat. Najstarsze egipskie papirusy nie zmieniły wyglądu od wielu tysięcy lat, inkaustem używanym przez Egipcjan była sadza zmieszana z gumą arabską.

Zdjęcia z dyplomu, Ryszard Cabała (6) Zdjęcia z dyplomu, Ryszard Cabała (7) Zdjęcia z dyplomu, Ryszard Cabała (8) Zdjęcia z dyplomu, Ryszard Cabała (9) Zdjęcia z dyplomu, Ryszard Cabała (10) Zdjęcia z dyplomu, Ryszard Cabała (1) Zdjęcia z dyplomu, Ryszard Cabała (2) Zdjęcia z dyplomu, Ryszard Cabała (3) Zdjęcia z dyplomu, Ryszard Cabała (4) Zdjęcia z dyplomu, Ryszard Cabała (5)