Patrycja Sioła - MAMUT - praca dyplomowa w Szkole Kreatywnej Fotografii - KSA

Patrycja Sioła – MAMUT – dyplom w Szkole Kreatywnej Fotografii

Za jedną z przyczyn wymarcia mamutów uznaje się wytępienie ich przez ludzi. Ulubione danie jaskiniowców. Czy jesteśmy w stanie stwierdzić, że to natura się ich pozbyła, a nie praludzie? Wilk workowaty, lew berberyjski, czy multum ptaków, których nazw nie potrafimy wymienić, zawdzięczają śmierć ludziom.

Czy to natura sama zdecydowała? Większość gatunków wymarła na skutek działalności człowieka, a nie natury. Za naszego życia wyginą tygrysy, pandy i nosorożce. Czy i tutaj będziemy mieli obiekcje, aby ratować gatunek, który ginie w skutek ekspansywności ludzi, a nie przez naturę?

„Mamut” to projekt, który potępia wszelkie okrucieństwo wobec zwierząt. Pokazuje ogromny problem naszego społeczeństwa i to, że zwierzęta nie są traktowane jak żywe istoty, które czują, ale jako przedmiot, dodatek lub ozdoba.