Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

Wykładowcy SWP

O szkole Pracownie  Dyplomy   Opinie absolwentów o SWP  Rekrutacja  Program  Wykładowcy  Współpraca międzynarodowa  Promocja  Kurs architektury wnętrz   Magazyn TUBA    Facebook SWP    Instagram KSA

Wykładowcy SWP

Autorskie programy nauczania na poszczególnych kierunkach zostały skonstruowane w oparciu o doświadczenie naszych wykładowców i wieloletnich pedagogów. Co roku podlegają one modyfikacjom dostosowującym proces nauczania do aktualnych wymogów branży.


alfred

mgr sztuki Alfred Marek

Wykładowca projektowania wnętrz, projektowania mebla i pracowni komputerowej (CorelDRAW) w Szkole Wnętrz i Przestrzeni. Wykładowca corel w Szkole Artystycznego Projektowania Ubioru oraz projektowania wnętrz/SketchUp w Skole Visual Merchandisingu. Ukończył Wydział Wzornictwa Przemysłowego na Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Od 1980 do 2013 roku wykonał i zrealizował ponad 2100 projektów, na które złożyły się m.in. projekty wnętrz i mebli dla banków, restauracji, sklepów i biur, projekty produktów, wystawiennictwa i wnętrz m.in dla Ramon Soler Hiszpania, Kohler USA, RAF Włochy, Lutron USA, Nowy Styl Polska, Excellent Polska, Huppe Niemcy, projekt wnętrz Muzeum Drogownictwa w Szczucinie. Wielokrotnie prezentował swoje projekty na wystawach zbiorowych i indywidualnych, np. na biennale plakatu w Katowicach, w galerii Pryzmat ZPAP w Krakowie, w galerii Sukiennice w Krakowie (wystawa indywidualna).


620x (26)

prof. Marcin Petelenz

Wykładowca podstaw projektowania wnętrz i budownictwa w Szkole Wnętrz i Przestrzeni. Absolwent Politechniki Krakowskiej na Wydziale Architektury. Tytuł doktora otrzymał w 1988 roku, z wyróżnieniem broniąc rozprawę doktorską. Od 1978 roku wykładowca na w Instytucie Architektury i Planowania Wsi na Politechnice Krakowskiej. Wielokrotnie nagradzany przez Rektora PK za działalność naukowo-badawczą oraz dydaktyczną. Równolegle z pracą na Politechnice Krakowskiej prowadzi własną działalność projektową. W swoim dorobku posiada wiele publikacji naukowych, wiele zrealizowanych indywidualnych projektów architektonicznych, oraz wygranych i wyróżnień w konkursach architektonicznych.


wykladowcy (49)

mgr sztuki Monika Mroczkowska-Białasik

Wykładowca projektowania wnętrz i fotografii w Szkole Wnętrz i Przestrzeni oraz fotografii architektury i eksperymentalnej w Szkole Kreatywnej Fotografii. Ukończyła Wydział Architektury oraz Wydział Grafiki (kierunek fotografia) na krakowskiej ASP. Prowadzi własne studio projektowania wnętrz, autorka wielu projektów i realizacji restauracji, hoteli, sklepów i domów prywatnych. Swoje fotografie prezentowała na wielu wystawach zbiorowych i indywidualnych.


Szkoła Kreatywnej Fotografii

mgr sztuki Piotr Białasik

Wykładowca historii wnętrz w Szkole Wnętrz i Przestrzeni. Od 2004 r. pracuje jako wykładowca w Szkole Kreatywnej Fotografii prowadząc przedmiot techniki prezentacji. Urodzony w 1968 r. w Katowicach. W latach 1988-1993 studiował na krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych, którą ukończył na kierunku Grafika. W 1994 r. pracował jako projektant wnętrz oraz grafik. Zajmował również stanowisko grafika w „Czasie Krakowskim”, gdzie tworzył rysunki satyryczne. Jest także pracownikiem Uniwersytetu Jagiellońskiego, gdzie zajmuje się Projektowaniem graficznym na kierunku Elektroniczne przetwarzanie informacji. Jest on laureatem licznych konkursów oraz uczestnikiem wielu wystaw. Wśród jego zainteresowań, prócz grafiki znajduje się m.in sport i filozofia.


mgr inż. Wiesław Okarma

Wykładowca rysunku odręcznego i rysunku architektonicznego w Szkole Wnętrz i Przestrzeni. Absolwent Wydziału Architektury Politechniki Krakowskiej. Czynny projektant, współautor projektów z zakresu urbanistyki, architektury i wnętrz. Swoje doświadczenie zdobywał również w pracach projektowych i badawczych obejmujących obiekty i zespoły zabytkowe.


 mgr sztuki Katarzyna Cieślawska

Wykładowca projektowania wnętrz w Szkole Wnętrz i Przestrzeni. Ukończyła Wydział Architektury Wnętrz na Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Od 1997 r. prowadzi biuro architektoniczne realizując liczne projekty domów i mieszkań prywatnych oraz projekty obiektów użyteczności publicznej. W dziedzinie projektowania mebla prezentowała swoje prace w galerii SARP w Krakowie i na wystawie zbiorowej w Kordegardzie Muzeum Czartoryskich w Krakowie. Uprawia malarstwo i rysunek.


1683814055068

mgr sztuki Bogusława Nastaborska-Lisowska

Z Krakowskimi Szkołami Artystycznymi związana jest od czasu ich powstania jako Szkoły Artystycznego Projektowa Ubioru. W Szkole Wnętrz i Przestrzeni uczy takich przedmiotów, jak kolor, materiałoznawstwo, projektowanie wnętrz. Od 25 lat prowadzi własną firmę, która zajmuje się projektowaniem zarówno odzieży jaki wnętrz. Wykładowca materiałoznawstwa w Szkole Visual Merchandisingu. Projektowała ubiory dla wielu firm w kraju i za granicą. Między innymi Solbi, Fugazzi, Beskidiana, Vienna, a także dla licznego grona odbiorców indywidualnych. Ma za sobą projekty zarówno przestrzeni mieszkalnych jak i użyteczności publicznej, takich jak sklepy, biura, hotele, pensjonaty itp. Dla inwestorów jak na przykład Kopalnia Soli Wieliczka, Teatr Bagatela, House, Mohito, Copernicus. Nic dziwnego, że kiedy 10 lat temu powołano Szkołę Wnętrz i Przestrzeni, została tam wykładowcą. Najmłodszą sferą zainteresowań jest Visual Merchandising, gdzie prowadzi zajęica. Całe swoje życie zawodowe dzieli pomiędzy pracę projektową i dydaktyczną. Wykształcenie architektoniczne pozwoliło jej na łączenie artyzmu z techniką. Mówi o sobie, że jest szczęśliwym człowiekiem, bo robi to co lubi i lubi to co robi.


Margaret Larmuth

Margaret Larmuth jest szwajcarską specjalistką oraz wykładowcą w Krakowskich Szkołach Artystycznych. Posiada wieloletnie doświadczenie w wielu  dziedzinach sztuki. Pracowała i pracuje m.in. dla tak wielkich firm jak Michelgroup (Szwajcaria). W zakres jej obowiązków wchodził m.in.: wybór mebli, materiałów architektonicznych, kolorów, wyposażenia dla projektów handlowych i mieszkaniowych. Niezwykle istotne są dla niej jakość i innowacyjność produktów. Swą szeroką wiedzę zdobyła studiując na Port Elizabeth Technikon (Textile and Weaving Arts), University of South Africa (Art History and Conservation) oraz Höhere Fachschule für Farbgestaltung (Colour and Material Design in Architecture). Pracowała również w Hiszpanii, Holandii oraz Turcji, gdzie angażowała się w wiele projektów. Wspiera kreatywne pomysły oraz zajmuje się prowadzeniem analiz dotyczących nowych trendów oraz badaniem rynku. Chętnie bierze udział w targach oraz wydarzeniach branżowych. Była gościem specjalnym festiwalu Zaprojektowani – Krakowskie Spotkania z Dizajnem. Jest również artystką oraz dziennikarką.


Andrzej Chorosiński

mgr Andrzej Chorosiński

Wykładowca języka angielskiego w Krakowskich Szkołach Artystycznych. Absolwent Filologii Angielskiej na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie, ukończone 2 specjalizacje: metodyka nauczania języka angielskiego i przekład. Stypendysta Boston College i Fenway Middle College w USA. Współpracuje z największymi szkołami językowymi, prowadzi specjalistyczne szkolenia w firmach i instytucjach. Prowadzi kursy przygotowujące do egzaminów z ogólnego angielskiego (FCE, CAE, CPE) i angielskiego w biznesie (LCCI). Fan Bollywood i Monty Pythona, w wolnych chwilach przywraca życie starym komputerom.


620x (13)

mgr sztuki Andrzej Peller

Uczył przez wiele lat kompozycji, rysunku oraz perspektywy w Krakowskich Szkołach Artystycznych. Ukończył studia na Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie. Dyplom uzyskał na Wydziale Architektury Wnętrz w roku 1966. Od 1975 roku pracownik naukowo-dydaktyczny ASP w Krakowie na Wydziale Architektury Wnętrz i na Wydziale Rzeźby. Autor projektów i kilkudziesięciu realizacji w zakresie architektury wnętrz. Uprawia rysunek i malarstwo akwarelowe oraz grafikę użytkową. Prace prezentował na licznych wystawach indywidualnych i zbiorowych. Członek Związku Polskich Artystów Plastyków.

 

Call Now ButtonZadzwoń teraz