Wykładowcy SWP Wykładowcy SWP
Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

Wykładowcy SWP

O szkole Pracownie  Dyplomy   Opinie absolwentów o SWP  Rekrutacja  Program  Wykładowcy  Współpraca międzynarodowa  Promocja  Kurs architektury wnętrz   Magazyn TUBA    Facebook SWP    Instagram KSA

Wykładowcy SWP

mgr sztuki Grzegorz Garcarz

 

wykladowcy (37)

Wykładowca pracowni komputerowej (3DsMax), wystawiennictwa, kompozycji i perspektywy. Absolwent Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie (wydział Architektury Wnętrz, kierunek Wystawiennictwo). Autor projektów wnętrz, biur i przestrzeni targowych. Jest czynnym projektantem wnętrz i projektantem plastycznym. Jego pasją oprócz projektowania wnętrz jest spadochroniarstwo wyczynowe.

mgr sztuki Alfred Marek

 

alfred

Wykładowca projektowania wnętrz, projektowania mebla i pracowni komputerowej (CorelDRAW). Ukończył Wydział Wzornictwa Przemysłowego na Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Od 1980 do 2013 roku wykonał i zrealizował ponad 2100 projektów, na które złożyły się m.in. projekty wnętrz i mebli dla banków, restauracji, sklepów i biur, projekty produktów, wystawiennictwa i wnętrz m.in dla Ramon Soler Hiszpania, Kohler USA, RAF Włochy, Lutron USA, Nowy Styl Polska, Excellent Polska, Huppe Niemcy, projekt wnętrz Muzeum Drogownictwa w Szczucinie. Wielokrotnie prezentował swoje projekty na wystawach zbiorowych i indywidualnych, np. na biennale plakatu w Katowicach, w galerii Pryzmat ZPAP w Krakowie, w galerii Sukiennice w Krakowie (wystawa indywidualna).

dr inż. arch. Marcin Petelenz

620x (26)

wykładowca podstaw projektowania wnętrz i budownictwa. Absolwent Politechniki Krakowskiej na Wydziale Architektury. Tytuł doktora otrzymał w 1988 roku, z wyróżnieniem broniąc rozprawę doktorską. Od 1978 roku wykładowca na w Instytucie Architektury i Planowania Wsi na Politechnice Krakowskiej. Wielokrotnie nagradzany przez Rektora PK za działalność naukowo-badawczą oraz dydaktyczną. Równolegle z pracą na Politechnice Krakowskiej prowadzi własną działalność projektową. W swoim dorobku posiada wiele publikacji naukowych, wiele zrealizowanych indywidualnych projektów architektonicznych, oraz wygranych i wyróżnień w konkursach architektonicznych.

mgr sztuki Andrzej Peller

620x (13)

Wykładowca kompozycji, rysunku oraz perspektywy. Ukończył studia na Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie. Dyplom uzyskał na Wydziale Architektury Wnętrz w roku 1966. Od 1975 roku pracownik naukowo-dydaktyczny ASP w Krakowie na Wydziale Architektury Wnętrz i na Wydziale Rzeźby. Autor projektów i kilkudziesięciu realizacji w zakresie architektury wnętrz. Uprawia rysunek i malarstwo akwarelowe oraz grafikę użytkową. Prace prezentował na licznych wystawach indywidualnych i zbiorowych. Członek Związku Polskich Artystów Plastyków.

mgr sztuki Łukasz Bieniek

Łukasz bieniek

Wykładowca przedmiotów struktury wizualne, kompozycja i przestrzenie kultury w Szkole Wnętrz i Przestrzeni oraz Szkole Kreatywnej Fotografii. Ukończył malarstwo sztalugowe oraz tkaninę unikatową na krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych. Autor wielu publikacji naukowych poświęconych sztuce. Prezentował swoje prace na wielu wystawach zbiorowych i indywidualnych.

mgr sztuki Monika Mroczkowska-Białasik

wykladowcy (49)

Wykładowca projektowania wnętrz i fotografii w Szkole Wnętrz i Przestrzeni oraz fotografii architektury i eksperymentalnej w Szkole Kreatywnej Fotografii. Ukończyła Wydział Architektury oraz Wydział Grafiki (kierunek fotografia) na krakowskiej ASP. Prowadzi własne studio projektowania wnętrz, autorka wielu projektów i realizacji restauracji, hoteli, sklepów i domów prywatnych. Swoje fotografie prezentowała na wielu wystawach zbiorowych i indywidualnych.

mgr Wiesław Okarma

wykładowca rysunku odręcznego i rysunku architektonicznego. Absolwent Wydziału Architektury Politechniki Krakowskiej. Czynny projektant wnętrz, specjalizuje się
w zabudowie usługowej, mieszkaniowej i przemysłowej. Prowadzi również badania architektoniczne w zakresie obiektów  i zespołów zabytkowych.

dr Antoni Szoska

zdjęcie starszego wykladowcy

Wykładowca zagadnień sztuki współczesnej. Absolwent Krakowskiej ASP (Wydział Grafiki)oraz Uniwersytetu Jagiellońskiego (Wydział Socjologii). Wykładowca socjologii kultury na ASP, promotor prac magisterskich na ASP. Tytuł doktora uzyskał w 2008 roku.  Krytyk, artysta performer, uczestnik międzynarodowych i krajowych spotkań artystów performance. Członek Stowarzyszenia Artystycznego Fort Sztuki.

 mgr sztuki Katarzyna Cieślawska

Wykładowca projektowania wnętrz.
Ukończyła Wydział Architektury Wnętrz na Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie.
Od 1997r. prowadzi biuro architektoniczne realizując liczne projekty domów i mieszkań prywatnych oraz projekty obiektów użyteczności publicznej.
W dziedzinie projektowania mebla prezentowała swoje prace w galerii SARP w Krakowie i na wystawie zbiorowej w Kordegardzie Muzeum Czartoryskich w Krakowie. Uprawia malarstwo i rysunek.

Margaret Larmuth

larmuth

Margaret Larmuth jest szwajcarską specjalistką oraz wykładowcą w Krakowskich Szkołach Artystycznych. Posiada wieloletnie doświadczenie w wielu  dziedzinach sztuki. Pracowała i pracuje m.in. dla tak wielkich firm jak Michelgroup (Szwajcaria). W zakres jej obowiązków wchodził m.in.: wybór mebli, materiałów architektonicznych, kolorów, wyposażenia dla projektów handlowych i mieszkaniowych. Niezwykle istotne są dla niej jakość i innowacyjność produktów. Swą szeroką wiedzę zdobyła studiując na Port Elizabeth Technikon (Textile and Weaving Arts), University of South Africa (Art History and Conservation) oraz Höhere Fachschule für Farbgestaltung (Colour and Material Design in Architecture). Pracowała również w Hiszpanii, Holandii oraz Turcji, gdzie angażowała się w wiele projektów. Wspiera kreatywne pomysły oraz zajmuje się prowadzeniem analiz dotyczących nowych trendów oraz badaniem rynku. Chętnie bierze udział w targach oraz wydarzeniach branżowych. Była gościem specjalnym festiwalu Zaprojektowani – Krakowskie Spotkania z Dizajnem. Jest również artystką oraz dziennikarką.

Call Now ButtonZadzwoń teraz