Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

Wykładowcy SWP

O szkole Pracownie  Dyplomy   Opinie absolwentów o SWP  Rekrutacja  Program  Wykładowcy  Współpraca międzynarodowa  Promocja  Kurs architektury wnętrz   Magazyn TUBA    Facebook SWP    Instagram KSA

Wykładowcy SWP

Autorskie programy nauczania na poszczególnych kierunkach zostały skonstruowane w oparciu o doświadczenie naszych wykładowców i wieloletnich pedagogów. Co roku podlegają one modyfikacjom dostosowującym proces nauczania do aktualnych wymogów branży.


mgr sztuki Grzegorz Garcarz

 

wykladowcy (37)

Wykładowca pracowni komputerowej (3DsMax), wystawiennictwa, kompozycji i perspektywy. Absolwent Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie (wydział Architektury Wnętrz, kierunek Wystawiennictwo). Autor projektów wnętrz, biur i przestrzeni targowych. Jest czynnym projektantem wnętrz i projektantem plastycznym. Jego pasją oprócz projektowania wnętrz jest spadochroniarstwo wyczynowe.

mgr sztuki Alfred Marek

 

alfred

Wykładowca projektowania wnętrz, projektowania mebla i pracowni komputerowej (CorelDRAW). Ukończył Wydział Wzornictwa Przemysłowego na Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Od 1980 do 2013 roku wykonał i zrealizował ponad 2100 projektów, na które złożyły się m.in. projekty wnętrz i mebli dla banków, restauracji, sklepów i biur, projekty produktów, wystawiennictwa i wnętrz m.in dla Ramon Soler Hiszpania, Kohler USA, RAF Włochy, Lutron USA, Nowy Styl Polska, Excellent Polska, Huppe Niemcy, projekt wnętrz Muzeum Drogownictwa w Szczucinie. Wielokrotnie prezentował swoje projekty na wystawach zbiorowych i indywidualnych, np. na biennale plakatu w Katowicach, w galerii Pryzmat ZPAP w Krakowie, w galerii Sukiennice w Krakowie (wystawa indywidualna).

dr hab. Marcin Petelenz

620x (26)

wykładowca podstaw projektowania wnętrz i budownictwa. Absolwent Politechniki Krakowskiej na Wydziale Architektury. Tytuł doktora otrzymał w 1988 roku, z wyróżnieniem broniąc rozprawę doktorską. Od 1978 roku wykładowca na w Instytucie Architektury i Planowania Wsi na Politechnice Krakowskiej. Wielokrotnie nagradzany przez Rektora PK za działalność naukowo-badawczą oraz dydaktyczną. Równolegle z pracą na Politechnice Krakowskiej prowadzi własną działalność projektową. W swoim dorobku posiada wiele publikacji naukowych, wiele zrealizowanych indywidualnych projektów architektonicznych, oraz wygranych i wyróżnień w konkursach architektonicznych.

mgr sztuki Andrzej Peller

620x (13)

Wykładowca kompozycji, rysunku oraz perspektywy. Ukończył studia na Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie. Dyplom uzyskał na Wydziale Architektury Wnętrz w roku 1966. Od 1975 roku pracownik naukowo-dydaktyczny ASP w Krakowie na Wydziale Architektury Wnętrz i na Wydziale Rzeźby. Autor projektów i kilkudziesięciu realizacji w zakresie architektury wnętrz. Uprawia rysunek i malarstwo akwarelowe oraz grafikę użytkową. Prace prezentował na licznych wystawach indywidualnych i zbiorowych. Członek Związku Polskich Artystów Plastyków.

mgr sztuki Monika Mroczkowska-Białasik

wykladowcy (49)

Wykładowca projektowania wnętrz i fotografii w Szkole Wnętrz i Przestrzeni oraz fotografii architektury i eksperymentalnej w Szkole Kreatywnej Fotografii. Ukończyła Wydział Architektury oraz Wydział Grafiki (kierunek fotografia) na krakowskiej ASP. Prowadzi własne studio projektowania wnętrz, autorka wielu projektów i realizacji restauracji, hoteli, sklepów i domów prywatnych. Swoje fotografie prezentowała na wielu wystawach zbiorowych i indywidualnych.

mgr sztuki Piotr Białasik

 Szkoła Kreatywnej Fotografii

Urodzony w 1968 r. w Katowicach. W latach 1988-1993 studiował na krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych, którą ukończył na kierunku Grafika. W 1994 r. pracował jako projektant wnętrz oraz grafik. Zajmował również stanowisko grafika w „Czasie Krakowskim”, gdzie tworzył rysunki satyryczne.
Od 2004 r. pracuje jako wykładowca w Szkole Kreatywnej Fotografii prowadząc przedmiot Techniki prezentacji. Jest także pracownikiem Uniwersytetu Jagiellońskiego, gdzie zajmuje się Projektowaniem graficznym na kierunku Elektroniczne przetwarzanie informacji.
Jest on laureatem licznych konkursów oraz uczestnikiem wielu wystaw.
Wśród jego zainteresowań, prócz grafiki znajduje się m.in sport i filozofia.

mgr Wiesław Okarma

wykładowca rysunku odręcznego i rysunku architektonicznego. Absolwent Wydziału Architektury Politechniki Krakowskiej. Czynny projektant wnętrz, specjalizuje się
w zabudowie usługowej, mieszkaniowej i przemysłowej. Prowadzi również badania architektoniczne w zakresie obiektów  i zespołów zabytkowych.

dr Antoni Szoska

zdjęcie starszego wykladowcy

Wykładowca zagadnień sztuki współczesnej. Absolwent Krakowskiej ASP (Wydział Grafiki)oraz Uniwersytetu Jagiellońskiego (Wydział Socjologii). Wykładowca socjologii kultury na ASP, promotor prac magisterskich na ASP. Tytuł doktora uzyskał w 2008 roku.  Krytyk, artysta performer, uczestnik międzynarodowych i krajowych spotkań artystów performance. Członek Stowarzyszenia Artystycznego Fort Sztuki.

 mgr sztuki Katarzyna Cieślawska

Wykładowca projektowania wnętrz.
Ukończyła Wydział Architektury Wnętrz na Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie.
Od 1997r. prowadzi biuro architektoniczne realizując liczne projekty domów i mieszkań prywatnych oraz projekty obiektów użyteczności publicznej.
W dziedzinie projektowania mebla prezentowała swoje prace w galerii SARP w Krakowie i na wystawie zbiorowej w Kordegardzie Muzeum Czartoryskich w Krakowie. Uprawia malarstwo i rysunek.

Margaret Larmuth

larmuth

Margaret Larmuth jest szwajcarską specjalistką oraz wykładowcą w Krakowskich Szkołach Artystycznych. Posiada wieloletnie doświadczenie w wielu  dziedzinach sztuki. Pracowała i pracuje m.in. dla tak wielkich firm jak Michelgroup (Szwajcaria). W zakres jej obowiązków wchodził m.in.: wybór mebli, materiałów architektonicznych, kolorów, wyposażenia dla projektów handlowych i mieszkaniowych. Niezwykle istotne są dla niej jakość i innowacyjność produktów. Swą szeroką wiedzę zdobyła studiując na Port Elizabeth Technikon (Textile and Weaving Arts), University of South Africa (Art History and Conservation) oraz Höhere Fachschule für Farbgestaltung (Colour and Material Design in Architecture). Pracowała również w Hiszpanii, Holandii oraz Turcji, gdzie angażowała się w wiele projektów. Wspiera kreatywne pomysły oraz zajmuje się prowadzeniem analiz dotyczących nowych trendów oraz badaniem rynku. Chętnie bierze udział w targach oraz wydarzeniach branżowych. Była gościem specjalnym festiwalu Zaprojektowani – Krakowskie Spotkania z Dizajnem. Jest również artystką oraz dziennikarką.

dr Agnieszka Janik

agnieszka-janik

Absolwentka studiów doktorackich Wydziału Intermediów Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, Wydziału Grafiki i Sztuki Mediów Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu oraz Szkoły Kreatywnej Fotografii. Oprócz pracy zawodowej jaką pełni na stanowisku projekt managera, brała udział w licznych wystawach, konferencjach i warsztatach. Prowadziła projekty dla dużych instytucji takich jak: Narodowy Instytut Fryderyka Chopina w Warszawie, Centrum Nauki Experyment w Gdyni, Muzeum Archeologiczno­ Historyczne w Stargardzie Szczecińskim, Muzeum Armii Krajowej im. Generała Emila Fieldorfa­Nila w Krakowie, Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II w Wadowicach, O.pl Polski Portal Kultury, a także dla klientów zagranicznych, w tym m.in. dla: Zeit i Potsdamerplatz. Współpracowała także z Domem Norymberskim oraz Galerią Sztuki Współczesnej Bunkier Sztuki w Krakowie. Jej zainteresowania zawodowe są skierowane także na zagadnienia związane z User Interface Design, User Experience Design oraz Interaction Design. Praca dydaktyczna jest dla niej także bardzo ważnym aspektem, ponieważ tworzenie koncepcji, budowanie kolejnych etapów analiz i interpretacji w dialogu z drugą osobą jest nieodłącznym elementem pracy twórczej. Agnieszka Janik prowadzi wykłady i ćwiczenia w zakresie identyfikacji wizualnej miejsca, technik projektowania graficznego oraz poligrafii. Projektuje różne formy wydawnicze, m.in. promujące sztukę i młodych twórców. W Szkole Wnętrz i Przestrzeni zajmuje się grafiką komercyjną.

Call Now ButtonZadzwoń teraz