Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

Kurs konstrukcji bielizny damskiej

Szkoła Konstrukcji Ubioru

kurs konstrukcji bielizny

Szkoła Artystycznego Projektowania Ubioru jest zarejestrowana w Centrum Edukacji Artystycznej w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Absolwenci otrzymują dyplom z tytułem PROJEKTANT MODY

KURS KONSTRUKCJI BIELIZNY
KAŻDY UCZESTNIK OTRZYMUJE CERTYFIKAT UKOŃCZENIA KURSU.
ILOŚĆ MIEJSC OGRANICZONA. DECYDUJE KOLEJNOŚĆ WPŁAT.

Kochasz koronki i piękną bieliznę i chciałabyś zaprojektować coś własnego? Zapisz się na nasz unikatowy kurs! Podczas zajęć nauczysz się wykrajać biustonosz, figi damskie czy gorset. Prowadzący kurs wprowadzi Cię w tajniki doboru odpowiednich materiałów oraz eleganckich wykończeń. Każdy z kursantów może liczyć na indywidualne konsultacje, a zajęcia opuści z gotowym projektem.

PROGRAM KURSU:

 • Sylwetka damska w ujęciu antropometrycznym. Standard konstrukcji podstawowej damskiej jako punkt wyjścia do działań konstrukcyjno-technologicznych.
 • Założenia konstrukcyjne bielizny. Pojęcie dodatku konstrukcyjnego i jego prawidłowe ustalanie.
 • Koszulka damska klasyczna. Koszulka damska z odcinanym karczkiem i zaszewką podpiersiową.
 • Figi damskie podstawowe i ich modelowanie.
 • Kostium kąpielowy jedno i dwuczęściowy.
 • Biustonosz z miseczką dwu i trzyczęściową.
 • Gorset i jego modelowanie.
 • Modelowanie wybranego kompletu bielizny,krojenie elementów i konfekcjonowanie.
 • Surowce i maszyny szwalnicze stosowane w produkcji bielizny.
 • Konsultacje indywidualne i pomoc w realizacji autorskiego projektu.

PROWADZĄCA: mgr inż. Elżbieta Ostrowska, wykładowczyni Szkoły Konstrukcji Ubioru SKU. Posiada dyplom mgr inż. uzyskany na Wydziale Włókienniczym Politechniki Łódzkiej a także dyplom ukończenia kursu konstrukcji i modelowania odzieży damskiej uzyskany w Centralnym Ośrodku Badawczo-Rozwojowym Przemysłu Odzieżowego w Łodzi. Ukończyła także kurs konstrukcji męskiej w Szkole Konstrukcji Mullera w Dusseldorfie (Niemcy). Posiada bogate doświadczenie zawodowe. W latach 1973-1976 r. pracowała jako technolog i kierownik Zakładu Włókienniczo-Odzieżowego w Łodzi, w latach 1976-1990 była specjalistką w Centralnym Ośrodku Badawczo-Rozwojowym Przemysłu Dziewiarskiego, ponadto w od 1990 r. do 2005 r.wykładała konstrukcję damską i męską i była kierownikiem warsztatów w Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych (ASP) w Łodzi, w latach 1990 – 2007 była również wykładowcą w Scholi Posnaniensis w Poznaniu. Ponadto szkoliła konstruktorów dla przemysłu odzieżowego w ramach Fundacji ,,Exprom”, prowadziła kursy konstrukcji bielizny damskiej w Europejskiej Akademii Mody w Łodzi (2008-2011) a także szkolenia w zakresie konstrukcji w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego ( w Krakowie). Aktualnie jest rzeczoznawcą odzieżowym w Stowarzyszeniu Włókienników Polskich (od 2013 roku), autorką publikacji z zakresu konstrukcji na portalu Moda.com.pl oraz referatów na Festiwalach Nauki, Techniki i Sztuki w Łodzi, ewaluatorka informacji o zawodzie w publikacji Centralnego Instytutu Ochrony Pracy w Warszawie.

TERMINY:

 • 9-10.09 oraz 16-17.09 oraz 23-24.09 (trzy zjazdy). Wpłata przed 1.09.2023
 • godz. 9.00 – 12.00 i 12.30-15.30
 • 48 godziny lekcyjne( 8 godz. lekcyjnych/dzień)
 • zniżka 10% dla studentów i absolwentów Krakowskich Szkół Artystycznych.

MIEJSCE:

 •  budynek Krakowskich Szkół Artystycznych, ul. Zamoyskiego 52 Kraków, s. 7.

CENA: 1950 zł


Kurs organizowany jest przez Szkołę Artystycznego Projektowania Ubioru (Krakowskie Szkoły Artystyczne) w profesjonalnej pracowni– zobacz spacer wirtualny.  Zobacz również jakie prace powstają w trakcie dwuletniej nauki w naszej szkole – pracownie – galeria zdjęć. Poznaj prace dyplomowe.
Współpraca z Szkołą Kreatywnej Fotografii, która została wymieniona wśród najlepszych szkół fotografii na świecie TOP PHOTOGRAPHY SCHOOLS IN THE WORLD – ranking Shokit.com oraz Photoworkout.com.


ZAPISY na kurs mailowo: kursy@ksa.edu.pl

 • W tytule wiadomości należy podać nazwę kursu i wybraną datę, w treści imię, nazwisko oraz numer kontaktowy.
 • Wiadomość zwrotna będzie zawierać numer konta do uiszczenia należności oraz informację o wprowadzeniu na listę.
  Więcej informacji pod numerem telefonu: 12 656 17 26.

TYLKO WPŁATA NALEŻNOŚCI ZA KURS REZERWUJE MIEJSCE.

WIĘCEJ O SZKOLE ARTYSTYCZNEGO PROJEKTOWANIA UBIORU – KLIKNIJ TUTAJ

Call Now ButtonZadzwoń teraz