Fifth edition of the competition Polish Talent Support! - KSA Fifth edition of the competition Polish Talent Support! - KSA
Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

Fifth edition of the competition Polish Talent Support! - KSA

Fifth edition of the competition Polish Talent Support!

For the fifth time Crakow School of Art and Fashion Design are the organizers of the competition Polish Talent Support!

Polish Talent Support 2020
International Competition for People of Polish Origin

Apply for the competition. We are waiting for your projects from five categories:

FASHION COMPETITION

PHOTOGRAPHY COMPETITION

DRAMA COMPETITION

CHOREO COMPETITION

INTERIOR DESIGN COMPETITION

 

Deadline: April 25th, 2020.

 

pts 2020 plakat promo new

 

polishtalentsupport.com

 


Earlier editions:

I edition 2016

Category Fashion

I. miejsce: Paulina Bubik Szotkowska (Czechy)

II. miejsce: Joanna Witko (Holandia)

Category Photography

I. miejsce: Katarzyna Mochowa (Ukraina)

II. miejsce: Iga Drobisz (Niemcy

Finalista: Grzegorz Litwin (Holandia)

Category Drama

I. miejsce: Michele Angelo Forlani (Włochy)

 

II edition 2017 

Fashion

I. miejsce: Ania Szczygieł (Wielka Brytania)

II. miejsce: Dorota Klimarczyk (USA)

Wyróżnienie: Magdalena Wróblewska (Irlandia)

Photography

I. miejsce: Barbara Strzelec (Norwegia)

II. miejsce: Oleh Rosypko (Ukraina)

Wyróżnienie: Julia Wrzesińska (Wielka Brytania), Valery Stolar (Białoruś)

Drama

I. miejsce: Małgorzata Płochotnik (Ukraina)

 

III edition 2018

Fashion

I. miejsce: Lidia Kokowicz (Niemcy)

II. miejsce: Conrad Bradl (Francja)

Photography

I. miejsce: Magdalena Korpas (Wielka Brytania)

II. miejsce: Marcin Józefiak (Wielka Brytania)

Specjalne wyróżnienie: Anna Burak (Białoruś)

Wyróżnienia: Karyna Galaguz (Ukraina), Maciej Jędrzejewski (Wielka Brytania), Anastazja Połowenia (Białoruś)

 

IV edition 2019

Fashion
I. miejsce: Barbara Visnevska
II. miejsce: Tetyana Kondratuk

Specjalne wyróżnienie: Anastasiya Zhuravchenko, Katarzyna Kuca, Krystian Przybylski

Photography
I. miejsce: Liudmila Marjinean
II. miejsce: Andrzej Gulbinowicz, Karolina Cydzik

Specjalne wyróżnienie: Magda Kuca, Beata Micudaite, Yuliia Tatianenko, Anna Marchlewska, Diana Sawina, Paweł Jaskulski, Małgorzata Płochotnik, Oleh Ovcharuk, Edyta Kielian, Hanna Hubina, Emilia Jabłońska, Marlena Giersz, Julia Czybelis, Iryna Barsukova, Katsiaryna Saniuk, Eva Przychodska, Hanna Chałdżejewa

Drama
I. miejsce: Łukasz Kamiński
II. miejsce: Anna Nazaruk, Justyna Stankiewicz

Specjalne wyróżnienie: Andżelika Matusz, Bożena Sosnowska, Małgorzata Płochotnik, Michał Burdeinyi

Interior design
I. miejsce: Anna Romanowska
II. miejsce: Aleksandra Lejkowska

Next Story

This is the most recent story.