Polish Talent Support 2020 - dziękujemy za wasze zgłoszenia! - KSA

Polish Talent Support 2020 – dziękujemy za wasze zgłoszenia!

30 czerwca 2020 r. minął termin przyjmowania zgłoszeń do konkursu Polish Talent Support 2020. O decyzji jury poinformujemy już 10 lipca!

Tegoroczna edycja konkursu organizowanego przez Krakowskie Szkoły Artystyczne, Polish Talent Support cieszyła się dużym zainteresowaniem. Otrzymaliśmy wiele zgłoszeń, które napłynęły do nas z różnych stron świata, m.in. z Kanady, Białorusi, Litwy, Rosji i Wielkiej Brytanii.

Największą popularnością cieszyły się kategorie Fashion, Photography oraz Interior Design.

Wśród nagród, które są możliwe do zdobycia znajdują się m.in. roczne lub semestralne stypendium w Krakowskich Szkołach Artystycznych, możliwość zaprezentowania swoich projektów podczas Cracow Fashion Week 2021 oraz bezpłatny udział w tygodniowych warsztatach organizowanych przez KSA.

Laureaci zostaną poinformowani o decyzji jury już 10 lipca 2020 r.

Grafika: Iryna Barsukova, Ewa Nagorzanska

POLISH TALENT SUPPORT

Konkurs skierowany do utalentowanej artystycznie młodzieży polonijnej. Głównymi nagrodami są roczne stypendia na dwuletnich kierunkach: projektowanie ubioru, fotografia, projektowanie wnętrz, choreografia oraz aktorstwo.

Dzięki tej inicjatywie chcemy umożliwić młodzieży mieszkającej za granicą kształcenie w Krakowie – kulturalnej stolicy Polski . Dla wielu będzie to okazja do lepszego poznania języka polskiego i zawarcia przyjaźni z rówieśnikami w ojczystym kraju.

Osoby, których znajomość j. polskiego jest bardzo słaba mogą również podjąć naukę w j. angielskim w międzynarodowych grupach: Fashion College i School of Creative Photography i skorzystać z naszego kursu języka polskiego, który jest prowadzony przez pierwszy rok nauki.

W ten sposób pragniemy stworzyć płaszczyznę dla wymiany cennych doświadczeń z przedstawicielami Polonii  z różnych krajów.

Krakowskie Szkoły Artystyczne (KSA) to placówka edukacyjna z 30-letnią historią, która może się pochwalić licznymi sukcesami na arenie międzynarodowej. Od 9 lat KSA organizują jedno z największych wydarzeń na modowej mapie Polski– Cracow Fashion Week. Jesteśmy również organizatorem Krakowskich Spotkań z Dizajnem- Zaprojektowani, imprez ukierunkowanych na promocję studentów i absolwentów KSA.
Więcej informacji o Krakowskich Szkołach Artystycznych pod linkiem: https://www.ksa.edu.pl/

TERMIN V EDYCJI – zgłoszenia do 30 czerwca 2020 r.

POLISH TALENT SUPPORT

Competition for young  Polish people living abroad and interested in studying art. The main awards in the competition are  one year long scholarships in fashion design, photography, interior design, choreography and acting.

Thanks to this initiative, we want to enable young people living abroad education in Krakow – the cultural capital of Poland. For many, it will be an opportunity to improve their command of Polish language and to make friends.

People whose knowledge of Polish is very weak can also decide to study in English in international groups: Fashion College and School of Creative Photography and take advantage of our Polish language course, which is conducted during the first year of study.

In this way, we want to create a platform for exchanging of valuable experiences with representatives of Polonia from different countries.

Cracow School of Art and Fashion Design (KSA) is an educational institution with 30 years of history.
More information about Cracow School of Art and Fashion Design at https://www.ksa.edu.pl/

V EDITION DATE – submissions by 30 June 2020!