Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

Ze SPOTu do Hollywood! Rafał Zawierucha zagra u Tarantino

Ze SPOTu do Hollywood!

Jeżeli jeszcze ktokolwiek zastanawiałby się, czy absolwenci Krakowskich Szkół Artystycznych są skazani na sukces odpowiadamy… TAK! Rafał Zawierucha, który w 2007 roku z najwyższą notą ukończył Szkołę Aktorską SPOT teraz zagra u boku takich gwiazd jak Brad Pitt, Leonardo DiCaprio, Al Pacino czy Margot Robbie i jest tego najlepszym przykładem. Aktor zagra Romana Polańskiego w najnowszym filmie mistrza post-moderny Quentina Tarantino. Pękamy z dumy!

Film „Once upon a time in Hollywood” będzie opowiadał o przerażających wydarzeniach, które rozegrały się latem w 1969 roku w posiadłości Polańskiego w Los Angeles. Tragicznej nocy z 8 na 9 sierpnia banda należąca do sekty Charlesa Mansona The Family, wtargnęła do domu, w którym przebywała ciężarna żona reżysera, Sharon Tate z przyjaciółmi i brutalnie ich zamordowała. Filmowa premiera przewidziana jest na sierpień 2019 roku.

spot hollywood 2

Tematyka filmu jest bardzo kontrowersyjna i nic dziwnego, że na decyzję kto zagra Romana Polańskiego wyczekiwał cały świat. Tym bardziej cieszymy się, że zaszczyt wystąpienia na ekranach kin na każdym kontynencie przypadł właśnie na naszego wychowanka Rafała Zawieruchę. Dotychczas aktor występował w polskich produkcjach takich jak „Miasto 44”, „Jack Strong”, „Bogowie” czy „Księstwo”, za rolę w którym zdobył nominację do Złotej Kaczki. Ciekawe, czy kończąc SPOT w 2007 Rafał podejrzewał, że któregoś dnia otworzą się przed nim bramy Hollywood?

Nauka w SPOT

Przypomnijmy, że Szkołę Aktorskiej SPOT ukończyli również znani z polskich ekranów Weronika Książkiewicz, Jan Wieczorkowski czy Daniel Zawadzki. Mamy możliwość kształcenia się w trybie dziennym lub zaocznym, szkoła jest dwuletnia, a jej absolwenci uzyskują zawodowy tytuł aktora. Podczas nauki w SPOT słuchacze uczą się takich przedmiotów jak emisja i impostacja głosu, ruch sceniczny i taniec, sceny klasyczne i współczesne, piosenka, budowanie postaci itd. Uczą specjaliści jak Renata Makowska czy Jan Korwin Kochanowski, a na koniec nauki słuchacze przygotowują spektakle dyplomowe, podczas których mogą w pełni zaprezentować swoje umiejętności.

SPOT rozpoczyna naukę we wrześniu, to już ostatni dzwonek by do nas dołączyć i rozpocząć własną przygodę z aktorstwem! Być może jego kolejni absolwenci dostaną swoją szansę w Hollywood?

Karolina Nieckarz

Zadzwoń teraz