Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

WARSZTATY: Patchwork Fun! Zaprojektuj torbę techniką no waste - KSA

WARSZTATY: Patchwork Fun! Zaprojektuj torbę techniką no waste

Zapraszamy na warsztaty organizowane w ramach Zaprojektowanych: Patchwork Fun! – projektowanie torby z patchworku techniką no waste, które poprowadzi mgr Magdalena Kęskiewicz!

Warsztaty odbędą się o godz. 17:30-19:45 we wtorek 23 listopada 2021 r. w budynku Krakowskich Szkół Artystycznych przy ul. Zamoyskiego 52.

Zgłoszenia prosimy przesyłać na adres e-mail: kursy@ksa.edu.pl – podając imię, nazwisko, datę i godzinę oraz nazwę wydarzenia. Ilość osób na wykładach i warsztatach ograniczona.

Klasyczny patchwork jest techniką znaną już od czasów przedwiktoriańskich. Wykonywały go angielskie kobiety z klas niższych, starając się nie zmarnować nawet najmniejszego skrawka ścinek materiałów. Dziś moda odpowiedzialna sięga po niego jako po technikę szlachetną, rękodzielniczą, pozwalającą nie tylko wykorzystać pozostałości materiałowe, ale i przerobić nienoszone ubrania, nadać im personalny, unikatowy charakter. Regularny, geometryczny czy zbudowany z kolorowych łat, minimalistyczny czy bogato zdobiony? Wszystko zależy od Ciebie! Podczas warsztatów uczestnicy poznają historię tej niezwykłej techniki, przykłady zastosowania jej w projektowaniu, ale przede wszystkim stworzą swoją własną unikatową torbę!
Zapewniamy materiały do warsztatów (skrawki), ale można oczywiście przynieść też własne.

Więcej informacji znajdziecie na stronie: https://zaprojektowani.ksa.edu.pl/

 

Prowadząca: mgr Magdalena Kęskiewicz

Urodzona w 1983 roku w Krakowie. Absolwentka Szkoły Artystycznego Projektowania Ubioru (SAPU) w Krakowie, 2007. Ukończyła również Wydział Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej na Uniwersytecie Jagiellońskim, 2007 (specjalizacja PR i Reklama).

Od 2008 r. wykłada w Krakowskich Szkołach Artystycznych – w Szkole Visual Merchandisingu (SVM), Szkole Kreatywnej Fotografii (SKF) oraz w Szkole Artystycznego Projektowania Ubioru (SAPU). Prowadzi autorskie warsztaty (m.in. w Krakowskich Szkołach Artystycznych, dla Muzeum Narodowego w Krakowie, Fundacji WyspART). Wygłosiła kilkanaście wykładów gościnnych na uczelniach wyższych, dla młodzieży licealnej i na imprezach komercyjnych.

Prowadziła własną firmę Concept Studio Młoda Moda, która zajmowała się projektowaniem ubrań unikatowych i promocją młodych projektantów oraz fotografów.

Projektantka (kolekcja dyplomowa zakwalifikowana do finału konkursu Złota Nitka w Łodzi w 2007 oraz pokazywana w ramach pokazu towarzyszącego na konkursie Off Fashion w Kielcach w 2008). Stylistka sesji zdjęciowych (publikowane w Eks Magazynie i Mieście Kobiet oraz na portalach i blogach modowych w kraju i zagranicą). Artystka wizualna. Brała udział m.in. w wystawie Glas-a-porter w Roskilde w Danii.

Autorka tekstów o modzie. Interesuje się wszystkimi zjawiskami popkultury.

 

zaprojektowani-warsztaty

 


 

ZAPROJEKTOWANI | Haute couture – Co to właściwie znaczy?

 

ZAPROJEKTOWANI | Natura i moda w kolażu (warsztaty)

 

 

 

Call Now ButtonZadzwoń teraz