Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

Wywiad z absolwentką Szkoły Artystycznego Projektowania Ubioru

Wywiad z Katarzyną Dworecką – absolwentką Szkoły Artystycznego Projektowania Ubioru – w The Fashion Conversation

Meg Doyle z The Fashion Conversation, która była jurorką Rady Mediów tegorocznego CFW przeprowadziła interesujący wywiad z absolwentką Szkoły Artystycznego Projektowania Ubioru – Katarzyną Dworecką.

W The Fashion Conversation możemy przeczytać ciekawą rozmowę Megan Doyle – brytyjskiej dziennikarki modowej z Katarzyną Dworecką – absolwentką Szkoły Artystycznego Projektowania Ubioru i laureatką Nagrody Rady Mediów na CFW 2018.

Doyle pytała o kolekcję dyplomową, inspiracje młodej projektantki oraz wykorzystane techniki. Jak przyznaje Dworecka jej głównym źródłem inspiracji jest są wspomnienia z dzieciństwa, poznane wtedy bajki oraz przeczytane książki. Jako najbardziej charakterystyczny element kolekcji wskazuje oryginalne nadruki naśladujące dziecięce rysunki.

„I wanted the collection to be positive, with playful accoutrements and a little bit of humour running throughout. I really love fun fashion and I wanted my collection to be a reflection of that. Through accessories — the exaggerated colourful gloves, headbands with big bows, and mattress shape-like backpack — I wanted to create a dreamy, fluffy, fairy tale atmosphere.”

„Chciałam, żeby moja kolekcja była pozytywna z zabawnymi dodatkami  i nutką humoru. Kocham modę i chciałam, żeby moja kolekcja była refleksją nad nią. Za pomocą akcesoriów – przesadnie dużych kolorowych rękawiczek, opasek z dużymi kokardami  i plecaków przypominających materace – chciałam stworzyć lekką, bajeczną atmosferę, trochę jak ze snu.”

Kolekcja Katarzyny Dworeckiej - absolwentki Szkoły Artystycznego Projektowania Ubioru.Kolekcja Katarzyny Dworeckiej - absolwentki Szkoły Artystycznego Projektowania Ubioru.Kolekcja Katarzyny Dworeckiej - absolwentki Szkoły Artystycznego Projektowania Ubioru.Kolekcja Ktarzyny Dworeckiej - absolwentki Szkoły Artystycznego Projektowania Ubioru.

Dziennikarka pytała także o to jak mieszka się i tworzy w Krakowie. Padło także ważne pytanie o trudności, z którymi muszą mierzyć się młodzi projektanci w Polsce. Rozmowa zakończyła się pytaniem o plany na przyszłość młodej projektantki Szkoły Artystycznego Projektowania Ubioru.

Całość przeczytać możecie na stronie The Fashion Conversation.

 

Call Now ButtonZadzwoń teraz