Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

Wystawa dyplomowa Luizy Orzechowskiej - Parasomnia - KSA

Wystawa dyplomowa Luizy Orzechowskiej – Parasomnia

Zapraszamy na wernisaż wystawy dyplomowej studentki Szkoły Kreatywnej Fotografii, Luizy Orzechowskiej – Parasomnia.

Wernisaż odbędzie 23 czerwca 2017 r. o godz. 18:00 w MASHROOM. ul. Dolnych Młynów 10. Wystawa potrwa do 30 czerwca. Serdecznie zapraszamy!

Parasomnia – grupa zaburzeń, polegających na występowaniu w trakcie snu lub przy wybudzaniu się nieprawidłowych lub niepożądanych zachowań. Nazwa parasomnia wywodzi się ze zbitki grecko-łacińskiej: para (odbiegający od) i somnus (sen). Do parasomnii zalicza się somnambulizm, lęki nocne, koszmary senne, bruksizm.

Rzeczywistość jest taka jaką ją percypujemy.

Wystawa PARASOMNIA pokazuje, że nie ma jednej, prawdziwej rzeczywistości.

Szereg prac podkreśla wędrówkę, są one próbą zmierzenia się ze światem wykreowanym przez udręczony umysł ludzki. Zadaje pytania, a także skłania do poszukiwania odpowiedzi w życiu codziennym.

plakatrgb

 

Indywidualne” to cykl wystaw dyplomowych absolwentów Szkoły Kreatywnej Fotografii (SKF). Pierwsza edycja miała miejsce w 2009 roku. Co roku w ramach Indywidualnych w różnych galeriach i kawiarniach w Krakowie odbywa się kilkadziesiąt wystaw fotograficznych, na których możemy zobaczyć prace dyplomowe absolwentów.

Zdjęcia prezentują różnorodność tematów i technik – od klasycznej, czarno-białej fotografii, po fotografię eksperymentalną, fotografię inscenizowaną, akty, reportaże, emulsje i gumę chromianową. Na wszystkie wernisaże wstęp jest bezpłatny. Co roku przyciągają one liczną publiczność.

Zdjęcia prezentowane na wystawach są starannie selekcjonowane przez promotorów, wykładowców Szkoły Kreatywnej Fotografii, artystów i czynnych fotografików m.in. przez dr Jerzego Gawła, dr Piotra Korzeniowskiego, dr Tomasza Agata Błońskiego, mgr sztuki Marzenę Kolarz, mgr sztuki Monikę Mroczkowską, mgr sztuki Piotra Białasika, mgr Łukasza Bieńska, mgr sztuki Borysa Makarego, mgr Jerzego Pireckiego, co gwarantuje znakomity poziom artystyczny prezentowanych zdjęć.

Organizatorem cyklu wystaw jest Szkoła Kreatywnej Fotografii oraz Polska Fundacja Sztuki i Mody.

 

Call Now ButtonZadzwoń teraz