Wystawa GREY MOUSE | Cracow Fashion Week 2022 - KSA

Wystawa GREY MOUSE | Cracow Fashion Week 2022

Do końca marca można zwiedzać wystawę projektantki Marty Pilas, „GREY MOUSE”, na której zobaczycie projekty recyclingowe zrealizowane z tkanin z odzysku i odpadów tekstylnych.

Wydarzenie było jednym z punktów programu tegorocznej edycji Cracow Fashion Week.

Wystawę można oglądać do 31 marca 2022 r. w hotelu Novotel Kraków Centrum przy ul. Tadeusza Kościuszki 5.

Słowo od autora:

Odnawialna moda jest wybitnym mediatorem. Umożliwia kontakt z metafizyką świata, pozwala medytować na kosmiczną skalę. Zbliża do nas przede wszystkim ideę reinkarnacji przez pryzmat duszy mody osiadającej w trendach. Każdy trend — niczym powieść, jej bohater, a przede wszystkim człowiek — przeminie w czasie nieokreślonym. Traktować przemijanie jednak wolę jako ciąg procesów, a życie jako strukturę narracyjną, w której te zachodzą. Kończąc jeden rozdział swojej podróży, bohater, ani człowiek nie umiera. Przytłoczony ciężarem swego następcy, szuka ponownej drogi na szczyt wzgórza, a rolą zdolnego artysty jest wydobyć to… Echo przeszłości.

Fotorelacja z wernisażu:

Zdjęcia: Anastasiia Bondarchuk, Daria Orel / Szkoła Kreatywnej Fotografii

Marta Pilas

Absolwentka Szkoły Artystycznego Projektowania Ubioru w Krakowie. Tworzy w duchu no waste, z odpadów tekstylnych. Jej projekty pojawiły się m.in. w Vigour Magazine, Glamour, programie Top Model TVN oraz w teledyskach. Znalazła się wśród laureatów konkursu Modopolis, wspierającego marki działające w duchu mody zrównoważonej. Brała również udział w projekcie Orfeo & Majnun, OFF FASHION, Fashion Night oraz wydarzeniu Nowe Eko Trendy x Maja Sablewska.

www.instagram.com/pilas.marta/

Novotel Kraków Centrum jest jednym z Partnerów Strategicznych Cracow Fashion Week 2022.

Organizatorzy i Partnerzy CFW 2022:

Organizatorzy i Partnerzy Cracow Fashion Week 2022

Pokaz Dyplomowy Szkoły Artystycznego Projektowania Ubioru SAPU:

„Metamorphosis” najlepszą kolekcją Pokazu Dyplomowego SAPU!

Cracow Fashion Week 2022