Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

Wystawa dyplomowa Izabeli Garus - FUTURISTIC - KSA

Wystawa dyplomowa Izabeli Garus – FUTURISTIC
  • On Lipiec 4, 2019
  • http://www.ksa.edu.pl

Jeszcze do 10 lipca można zobaczyć wystawę dyplomową absolwentki Szkoły Kreatywnej Fotografii, Izabeli Garus. Cykl fotografii FUTURISTIC nawiązuje do życia w odległej przyszłości. Zobaczcie więcej.

Jak wyglądałby świat bez mediów społecznościowych? Czy pojawiłaby się platforma zastępująca facebooka, instagrama i snapchata? Czy w obecnym wieku da się wyobrazić życie bez urządzeń elektronicznych i internetu? Ludzkie dłonie są wręcz „zrośnięte” z telefonami, tabletami, laptopami. Rozejrzyjmy się w autobusie, w szkole, w pracy czy nawet w poczekalni u lekarza. Jednostka nie korzystająca z telefonu jest prawdopodobnie zagrożona wyginięciem.

Cykl fotografii pt: „FUTURISTIC” nawiązuje do życia w odległej przyszłości, inspiracją do stworzenia zdjęć było kilka czynników w każdym z nich motywem przewodnim jest futurystyczna wizja świata. Jest to połączenie elementów graficznych z lat 80 (RetroWave) z futurystyczną modą Cyberpunku, dodane są też neonowe kolory i światło UV w celu wyolbrzymienia i większego natłoku informacji, bo przecież właśnie w takich czasach żyjemy – jesteśmy z każdej strony atakowani przez reklamy, dużą ilość często bezużytecznych wiadomości, do tego technologia jest z każdym dniem coraz bardziej ulepszana, przez co czujemy się coraz bardziej zagubieni – stajemy się turystą we własnym świecie.

Izabela Garus
Miejsce: VR Cafe, ul. Dolnych Młynów 10
Wystawa: 18.06 – 10.07

 

 

Indywidualne:

Cykl wystaw dyplomowych absolwentów Szkoły Kreatywnej Fotografii (SKF). Pierwsza edycja Indywidualnych odbyła się w 2009 roku. Co roku w ramach Indywidualnych w różnych galeriach i kawiarniach w Krakowie odbywa się kilkadziesiąt wystaw fotograficznych, prezentujących prace dyplomowe absolwentów.

Zdjęcia prezentują różnorodność tematów i technik – od klasycznej, czarno-białej fotografii, po fotografię eksperymentalną, fotografię inscenizowaną, akty, reportaże, emulsje i gumę chromianową. Na wszystkie wernisaże wstęp jest bezpłatny. Co roku przyciągają one liczną publiczność.

Zdjęcia prezentowane na wystawach są starannie selekcjonowane przez promotorów, wykładowców Szkoły Kreatywnej Fotografii, artystów i czynnych fotografików m.in. przez dr Jerzego Gawła, dr Piotra Korzeniowskiego, dr Tomasza Agata Błońskiego, mgr sztuki Marzenę Kolarz, mgr Jerzego Pireckiego, co gwarantuje znakomity poziom artystyczny prezentowanych zdjęć

Organizatorem cyklu wystaw jest Szkoła Kreatywnej Fotografii oraz Polska Fundacja Sztuki i Mody.

 

Indywidualne 2019 Wystawy dyplomowe Szkoły Kreatywnej Fotografii

Call Now ButtonZadzwoń teraz