Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

Wernisaż wystawy ilustracji mody Agnieszki Stopyry - KSA

Wernisaż wystawy ilustracji mody Agnieszki Stopyry

11 marca 2018 r. mieliśmy okazję uczestniczyć w wernisażu wystawy ilustracji mody Agnieszki Stopyry, absolwentki Szkoły Artystycznego Projektowania Ubioru SAPU. Wydarzenie było organizowane w ramach Cracow Fashion Week.

Wernisaż prac Agnieszki Stopyry odbył się w Pawilonie Wyspiańskiego przy ul. Franciszkańskiej 2.

Serdecznie dziękujemy wszystkim za tak liczne przybycie!

Za fotorelację z wydarzenia odpowiadała Szkoła Kreatywnej Fotografii SKF.

 

Zdjęcia: Artem Basanets

 


 

Agnieszka Stopyra

Uznana ilustratorka mody i graficzka. Specjalizuje się w ilustracji mody, motywem przewodnim jej prac jest kobiecość. Absolwentka Historii Sztuki na Uniwersytecie Jagiellońskim, krakowskiej Szkoły Artystycznego Projektowania Ubioru (SAPU) oraz Grafiki Nowoczesnej na Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie.

Jako jedyna Polka wygrała Międzynarodowy Konkurs Magazynu Superior Digital na listopadową okładkę w 2015 roku. Na swoim koncie ma współpracę zarówno z licznymi magazynami mody, portalami modowymi, jak i międzynarodowymi markami czy projektantami mody.

Tworzyła ilustracje/grafiki między innymi dla OPI, Pandora, Joanna Hawrot From Fashion to Art, ALE., La Mania, Glamour Polska, Lounge Magazyn (okładka luty 2017), Miasto Kobiet, Żurnal Art Book, Baldowski, Viva!MODA, DYKF by Anna Puślecka, Lamode.info. Współpracowała z Label Magazine.

Tworzyła grafiki do raportu „Polska Strojna. Zainteresowanie modą i zakupy modowe Polaków”, utworzonego między innymi przez portal Allegro w 2015 roku.
W lutym 2017 roku miała przyjemność malować na żywo znane osobowości ze świata mody i telewizji podczas zamkniętej imprezy Wild Secret Party organizowanej przez ekspert mody, dziennikarkę i producentkę Annę Puślecką.

Niedawno została zaproszona do wzięcia udziału w#workshopstudio , konkursie organizowanym przez Samsung Polska i magazyn Elle, gdzie poprowadziła dla zwycięzców warsztaty z rysunku modowego oparte na najnowszym sprzęcie Samsunga.

Jej ilustracje znajdują się w prywatnych kolekcjach. 3. czerwca 2017 roku w Warszawie na Mysiej 3 odbył się jej debiutancki wernisaż zatytułowany „ONE”, którego motywem przewodnim był akt, rysunek modowy i przedstawienie kobiety z całym spektrum jej emocji, lęków, inspiracji.
Jurorka w konkursie DESIGN BY Śliwka Nałęczowska. 

Znalazła się w gronie najlepszych polskich ilustratorów mody wg portalu Fashion Biznes (luty 2018).

Call Now ButtonZadzwoń teraz