"Wirtualne ścieżki kultury" - terminy warsztatów ONLINE - KSA "Wirtualne ścieżki kultury" - terminy warsztatów ONLINE - KSA
Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

"Wirtualne ścieżki kultury" - terminy warsztatów ONLINE - KSA

„Wirtualne ścieżki kultury” – terminy warsztatów ONLINE

„Wirtualne ścieżki kultury” to kilkanaście warsztatów online dla młodzieży i dorosłych, poprzedzonych wykładami lub multimedialnymi wystawami, kończących się prezentacją prac uczestników i podsumowującą dyskusją.

Wykłady już niebawem będą dostępne do obejrzenia online, natomiast już teraz zapraszamy do zapisów na następujące warsztaty:

Zapisy: mailowo na adres kursy@ksa.edu.pl

 

„Wirtualne ścieżki kultury”

20.07.2020 (poniedziałek) godz. 10:00

WarsztatZaprojektuj w technice kolażu nadruk na t-shirt. Praca powinna być komunikatem mówiącym o twoim stosunku do świata i ekologii

Prowadząca: mgr sztuki Magdalena Chmielek

Opis: Bawełna konwencjonalna – czy rzeczywiście jest przyjazna środowisku i ludziom?

Co w praktyce oznacza recykling, upcykling, wielofunkcyjność, dwustronność i ponadczasowość?

Wykład poświęcony będzie także materiałom przyjaznym środowisku oraz przebiegu ich produkcji (m. in. bawełna ekologiczna, bawełna Fairtrade, wełna ekologiczna, len).

Podczas warsztatów zostanie zaprezentowana technika kolażu. Każdy z uczestników będzie mógł stworzyć kolaż abstrakcyjny (z dwoma lub trzema kolorami), który będzie odzwierciedleniem stosunku danego uczestnika do świata.

21.07.2020 (wtorek) godz. 14:00

WarsztatDIY/No Waste

Prowadząca: mgr Magdalena Kęskiewicz

Opis: Prowadząca odpowie na pytanie czym jest moda odpowiedzialna w dobie obecnej. Przedstawione zostaną przeróbki ubrań i triki, które zawsze się sprawdzają. Czy warto wyrzucać stare ciuchy? A może warto je przerobić? Część warsztatowa skupi się na przerabianiu rzeczy, których nie nosimy już długo. Uczestnicy dowiedzą się w praktyce jak dać drugie życie nieużywanym już ubraniom.
Przygotuj 1-2 ciuchy do przeróbek (wystarczy zwykły t-shirt lub jeansy), nożyczki, igłę, nitkę, klej. Poznamy też możliwości barwienia domowym sposobem – jeśli możesz, kup barwniki do tkanin lub farby akrylowe. Zapraszamy na warsztaty z gotowym pomysłem, lub wymyślimy coś razem!

22.07.2020 (środa) godz. 13:30

WarsztatMonodram – Nabycie kompetencji w zakresie interpretacji scenicznej

Prowadząca: mgr Kinga Kowalska

Opis: Niektórzy mówią, że monodram to najtrudniejszy sprawdzian. To spektakl jednego aktora. Jak zatem zdać go celująco, jak dobrze zinterpretować tekst oraz jak przekazać nie tylko słowa, ale i emocje tak, by zainteresować widza? Warsztat ma na celu pomoc w nabywaniu kompetencji w interpretacji scenicznej.

22.07.2020 (środa) godz. 16:00

WarsztatWystąpienie publiczne jako metoda przekonania o swojej prawdzie

Prowadząca: mgr Kinga Kowalska

Opis: Prowadząca omówi normy języka mówionego, występujące błędy wymowy, normy wymawiane obowiązujące we współczesnej polszczyźnie oraz środki ekspresji aktorskiej. Uczestnik pozna tajniki kompozycji i wygłaszania mowy publicznej.

Część warsztatowa określi czym jest kultura mówienia i jak ją podnosić. Jak prowadzić dialog z audytorium aby przekonać partnera o swojej prawdzie? Uczestnik dokona ćwiczenia z pracy nad przekonującą mową.

4.08.2020 (wtorek) godz. 14:00 ANNA NIEMCZYK

Warsztat: Wykonaj techniką kolażu moodboard czyli kartę inspiracji na najbliższy sezon.

W oparciu o podstawowe – klasyczne modele ubioru zaprojektuj współczesny garnitur damski, sukienkę oraz płaszcz dla wybranej grupy odbiorców lub konkretnego użytkownika. Ważny będzie tutaj wiek odbiorcy, sezon oraz styl życia potencjalnego klienta. Pamiętaj o poszukiwaniu ciekawych proporcji oraz skoncentruj się na detalu. Technika wykonania: kolaż. Potrzebne materiały: czasopisma modowe, kartki A4, ołówek, czarny marker, klej, nożyczki.

Wycinając lub urywając z czasopism fragmenty wybranych ubrań skomponuj współczesny garnitur damski, sukienkę oraz płaszcz (pamiętaj, że punktem wyjścia są klasyczne modele). Projekty powinny być dopełnione rysunkiem odręcznym detalu. Aby utrzymać podobną stylistykę, poszukaj inspiracji biorąc pod uwagę globalne tematy społeczne.

5.08.2020 (środa) godz. 14:00 GABRIELA WYWROCKA

Warsztat: Improwizacja z wykorzystaniem dowolnego tekstu polskiej prozy.

Podczas warsztatu poruszone między innymi będzie: określenie scenicznego działania, ćwiczenia rozwijające wyobraźnię, ćwiczenia na odczucia fizyczne, ćwiczenia na stosunek do faktów, improwizowanie z określonym celem działania.

6.08.2020 (czwartek) godz. 14:00 MARZENA KOLARZ

Warsztat: Ciało jako krajobraz. Wykonanie zdjęcia własnego ciała tak aby przypominało krajobraz.

Część warsztatowa pozwoli na stworzenie krajobrazu z wykorzystaniem ciała. Mogłoby się wydawać, że jest to zadanie bardzo proste. Jednak istnieje szereg elementów, na które należy zwrócić uwagę, m. in.: światło, kontekst przestrzeni oraz spojrzenie uczestnika jako fotografa. Prowadząca z wykorzystaniem swojego doświadczenia nakieruje uczestników jak stworzyć idealne zdjęcia, które będą podstawą do dyskusji i wymiany poglądów.

7.08.2020 (piątek) godz. 14:00, prowadzenie: mgr Anna Zborowska

Warsztat: Dzieci w reportażu – warsztat rodzinny. Realizacja kilku zdjęć własnego dziecka będącego w interakcji z innym członkiem rodziny i stworzenie mini wystawy online.

Na warsztatach uczestnicy wykonają zdjęcia rodzinne (wskazana obecność dzieci lub innych członków rodziny w tym czasie). Prosimy mieć do dyspozycji aparat fotograficzny (preferowany bezlusterkowiec lub lustrzanka, nie komórka) oraz możliwość zgrania zdjęć, by móc je od razu pokazać na ekranie. Można również przygotować swoje wcześniej wykonane zdjęcia rodzinne, dziecięce, które zostaną omówione w trakcie warsztatu.

14.08.2020 (czwartek) godz. 14:00 MARZENA KOLARZ

Warsztat: Portret fotograficzny i jego rola w manipulacji.

Zrealizuj 3 zdjęcia domownika w celu pokazania jak zmiana sposobu oświetlenia, wyrazu twarzy czy gestów wpłynie na odbiór osoby przez widza.
Uczestnicy warsztatów będą mogli osobiście dokonać manipulacji za pomocą wykonanego portretu. Wykonane fotografie skłonią pozostałych uczestników do dyskusji i wyrażenia swojego zdania na temat zamierzonej manipulacji.

 

ZAPRASZAMY! :)

Projekt jest dofinansowany ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu „Kultura w sieci”.

 

 

 

Call Now ButtonZadzwoń teraz