Wielki sukces Zaprojektowanych! Wielki sukces Zaprojektowanych!

Wielki sukces Zaprojektowanych!

Wielki sukces festiwalu wnętrz!

Pierwsza edycja festiwalu „Zaprojektowani. Krakowskie spotkania z dizajnem” (21-23 listopada) okazała się wielkim sukcesem. W wydarzeniach organizowanych od piątku do niedzieli w Krakowie wzięło udział w sumie ponad 5 tys. osób. Inicjatorem i głównym organizatorem „Zaprojektowanych” są Krakowskie Szkoły Artystyczne i Szkoła Wnętrz i Przestrzeni (www.ksa.edu.pl). Partnerem projektu była Gmina Miejska Kraków.

„Sukces frekwencyjny festiwalu zaskoczył nawet nas samych” – mówi dr Jerzy Gaweł, dyrektor Krakowskich Szkół Artystycznych. „We wszystkich wydarzeniach brały udział tłumy osób zainteresowanych dizajnem oraz architekturą wnętrz. Najlepiej było to widać w czasie niedzielnych „Krakowskich Targów Dobrego Wnętrza” w Starej Zajezdni, gdzie przybyło ponad 4,5 tys. osób. Mogę zdradzić, że na pewno będziemy kontynuować ten projekt. „Zaprojektowani” staną się imprezą cykliczną”.

W czasie trzech dni festiwalu można było poszerzyć swoją wiedzę na temat współczesnego dizajnu. W piątek, w siedzibie Krakowskich Szkół Artystycznych przy ul. Zamoyskiego 52, odbył się szereg wydarzeń – wernisaż wystawy „Fotoprzestrzenie”, wykłady, warsztaty, prezentacje, spotkanie absolwentów Szkoły Wnętrz i Przestrzeni. W sobotę w siedzibie Prodesigne (ul. Składowa 22) można było wziąć udział w konferencji „Design R.I.P. – welcome Creative Business – (Design 4.0)”, na którą zaproszono międzynarodowych gości: Oskara Ziętę, Sebastaiana Wolzaaka, Timo de Rijka i Arne Hendriksa. Kuratorem wydarzenia była Zuzanna Skalska. Natomiast w niedzielę w hali Starej Zajezdni przy ul. Wawrzyńca 12 ponad 70 wystawców prezentowało swoje produkty i usługi w czasie ” Krakowskich Targów Dobrego Wnętrza”. Impreza była połączona z wykładami i warsztatami, a przyciągnęła w sumie ponad 4,5 tys. osób, które w hali na Kazimierzu kupowały, oglądały, zamawiały usługi związane z designem.

Festiwal „Zaprojektowani. Krakowskie spotkania z dizajnem” był połączony z obchodami 10-lecia Szkoły Wnętrz i Przestrzeni, która należy do Krakowskich Szkół Artystycznych. Studenci szkoły uczą się tworzenia bezpiecznych, przyjaznych i estetycznych wnętrz dostosowanych do potrzeb klienta. Zajęcia to pole dla nieograniczonej wyobraźni, innowacyjności i kreatywności. Absolwenci Szkoły Wnętrz i Przestrzeni znajdują zatrudnienie w studiach projektowych, agencjach reklamowych, a w dużej mierze zakładają własne firmy i studia projektowe czy aranżacji wnętrz.

Organizator festiwalu „Zaprojektowani”: Szkoła Wnętrz i Przestrzeni.
Współorganizatorzy: Prodesigne, Fundacja Piękna Polska, Koło.
Partnerzy: Papier Kamień Nożyce, Pfleiderer, Virtus, ABE-IPS, Optim Travel.
Patroni medialni Wydarzenia: Radio Kraków, Gazeta Wyborcza, Architektura&Biznes, Label Magazine, FUTU, Dom&Wnętrze, Wnętrza Daniela, My Home, Karnet, Domosfera, meble.pl, Czas na Wnętrze, Pakamera, Example.pl, Luksus Portal

Zdjęcia: Dawid H. Groński

IMG_9654 IMG_9723 IMG_9607

IMG_9599 IMG_9578 IMG_9577 IMG_9574-2 IMG_9507 IMG_9459 IMG_9456 IMG_9446 IMG_9445