Wielki sukces Zaprojektowanych! Wielki sukces Zaprojektowanych!
Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

Wielki sukces Zaprojektowanych!

Wielki sukces festiwalu wnętrz!

Pierwsza edycja festiwalu „Zaprojektowani. Krakowskie spotkania z dizajnem” (21-23 listopada) okazała się wielkim sukcesem. W wydarzeniach organizowanych od piątku do niedzieli w Krakowie wzięło udział w sumie ponad 5 tys. osób. Inicjatorem i głównym organizatorem „Zaprojektowanych” są Krakowskie Szkoły Artystyczne i Szkoła Wnętrz i Przestrzeni (www.ksa.edu.pl). Partnerem projektu była Gmina Miejska Kraków.

„Sukces frekwencyjny festiwalu zaskoczył nawet nas samych” – mówi dr Jerzy Gaweł, dyrektor Krakowskich Szkół Artystycznych. „We wszystkich wydarzeniach brały udział tłumy osób zainteresowanych dizajnem oraz architekturą wnętrz. Najlepiej było to widać w czasie niedzielnych „Krakowskich Targów Dobrego Wnętrza” w Starej Zajezdni, gdzie przybyło ponad 4,5 tys. osób. Mogę zdradzić, że na pewno będziemy kontynuować ten projekt. „Zaprojektowani” staną się imprezą cykliczną”.

W czasie trzech dni festiwalu można było poszerzyć swoją wiedzę na temat współczesnego dizajnu. W piątek, w siedzibie Krakowskich Szkół Artystycznych przy ul. Zamoyskiego 52, odbył się szereg wydarzeń – wernisaż wystawy „Fotoprzestrzenie”, wykłady, warsztaty, prezentacje, spotkanie absolwentów Szkoły Wnętrz i Przestrzeni. W sobotę w siedzibie Prodesigne (ul. Składowa 22) można było wziąć udział w konferencji „Design R.I.P. – welcome Creative Business – (Design 4.0)”, na którą zaproszono międzynarodowych gości: Oskara Ziętę, Sebastaiana Wolzaaka, Timo de Rijka i Arne Hendriksa. Kuratorem wydarzenia była Zuzanna Skalska. Natomiast w niedzielę w hali Starej Zajezdni przy ul. Wawrzyńca 12 ponad 70 wystawców prezentowało swoje produkty i usługi w czasie ” Krakowskich Targów Dobrego Wnętrza”. Impreza była połączona z wykładami i warsztatami, a przyciągnęła w sumie ponad 4,5 tys. osób, które w hali na Kazimierzu kupowały, oglądały, zamawiały usługi związane z designem.

Festiwal „Zaprojektowani. Krakowskie spotkania z dizajnem” był połączony z obchodami 10-lecia Szkoły Wnętrz i Przestrzeni, która należy do Krakowskich Szkół Artystycznych. Studenci szkoły uczą się tworzenia bezpiecznych, przyjaznych i estetycznych wnętrz dostosowanych do potrzeb klienta. Zajęcia to pole dla nieograniczonej wyobraźni, innowacyjności i kreatywności. Absolwenci Szkoły Wnętrz i Przestrzeni znajdują zatrudnienie w studiach projektowych, agencjach reklamowych, a w dużej mierze zakładają własne firmy i studia projektowe czy aranżacji wnętrz.

Organizator festiwalu „Zaprojektowani”: Szkoła Wnętrz i Przestrzeni.
Współorganizatorzy: Prodesigne, Fundacja Piękna Polska, Koło.
Partnerzy: Papier Kamień Nożyce, Pfleiderer, Virtus, ABE-IPS, Optim Travel.
Patroni medialni Wydarzenia: Radio Kraków, Gazeta Wyborcza, Architektura&Biznes, Label Magazine, FUTU, Dom&Wnętrze, Wnętrza Daniela, My Home, Karnet, Domosfera, meble.pl, Czas na Wnętrze, Pakamera, Example.pl, Luksus Portal

Zdjęcia: Dawid H. Groński

IMG_9654 IMG_9723 IMG_9607

IMG_9599 IMG_9578 IMG_9577 IMG_9574-2 IMG_9507 IMG_9459 IMG_9456 IMG_9446 IMG_9445

IMG_9439 IMG_9705 IMG_9633 IMG_9628 IMG_9617 IMG_9616 IMG_9614 IMG_9784

Call Now ButtonZadzwoń teraz