Wernisaż wystawy "Everybody Lies" | INDYWIDUALNE 2023 - KSA

Wernisaż wystawy „Everybody Lies” | INDYWIDUALNE 2023

Zapraszamy na wernisaż wystawy dyplomowej Anastasii Bondarchuk „Everybody Lies”, który odbędzie się 1 lutego 2023 r. w Istituto Italiano di Cultura di Cracovia. Wystawa rozpocznie cykl Indywidualne 2023.

Każdego roku absolwenci Szkoły Kreatywnej Fotografii prezentują swoje zdjęcia dyplomowe szerokiej publiczności podczas wystaw z cyklu „Indywidualne”. Wernisaże odbywają się w kilkudziesięciu punktach miasta, zlokalizowane są w galeriach, teatrach, kawiarniach i klubach. Taka koncepcja sprawia, że oglądanie zdjęć łączy się z miejską przygodą i odkrywaniem nowych przestrzeni dla sztuki. Na wszystkie wernisaże wstęp jest bezpłatny.

1 lutego 2023 r. będziemy mieli okazję przyjrzeć się zdjęciom dyplomowym Anastazji Bondarchuk – „Everybody Lies”. Wystawa będzie miała miejsce w Istituto Italiano di Cultura di Cracovia przy ul. Grodzkiej 49 w Krakowie i potrwa do 7 lutego 2023 r.

wernisaż

Everybody Lies

Koncept „przed” i „po” w fotografii mody jest próbą pokazania historii danej fotografii. „Przed” odnosi się do przygotowań i pracy, która jest wykonywana przed każdą sesją, ujawniając często nieelegancki i chaotyczny, ale autentyczny aspekt fotografii mody. To obejmuje ustawianie sprzętu, wybór odpowiednich ubrań oraz perfekcję fryzury i makijażu. Natomiast „po” to końcowy produkt, który jest pokazywany publiczności, idealizowany i wypolerowany obraz, gdzie każdy detal jest dopracowany, zmarszczki są wygładzone, a ślady bezsennej nocy są usunięte. To jest obraz, który jest używany do reklamy, magazynów oraz mediów społecznościowych.

Idea za „Everybody Lies” (wszyscy kłamią) polega na tym, by dostarczyć nam wgląd w tą niewidzialną rzeczywistość za kulisami fotografii mody. Pokazując zarówno obrazy „przed” jak i „po” publiczność jest w stanie zobaczyć trud pracy i wysiłek, który idzie w stworzenie jednego idealnego obrazu. Również pokazuje różnicę między rzeczywistością i idealizowanym obrazem, który widzimy w mediach, i fakt, że większość czasu prawda nie jest taka jaka się wydaje.

Organizatorzy: Szkoła Kreatywnej Fotografii, Krakowskie Szkoły Artystyczne

Szkoła Kreatywnej Fotografii (SKF)

• Dwa lata nauki – dzienne lub zaoczne od 2004 roku.
  • Dyplom z tytułem ARTYSTA FOTOGRAFIK.
  • 95% zajęć w pracowniach od początku nauki.
  • Ponad 90% absolwentów działa w zawodzie fotografa.
  • Bezpłatny dostęp do studia i sal komputerowych, pakiet Adobe poza zajęciami.
  • Praktyki fotograficzne na pokazach mody i sesjach foto.
  • Szkoła funduje stypendium dla najlepszego słuchacza SKF.
  • Zapisz się na bezpłatny przegląd portfolio na Zoomie – portfoliofotografia@ksa.edu.pl
  • Wykładowcami SKF są aktywni zawodowo fotograficy i artyści.
  • Zbudujesz portfolio otwierające wiele możliwości – patrz absolwenci.
  • Roczne czesne w miesięcznych ratach – patrz Rekrutacja.
  • APLIKUJ ONLINE
  • Poznaj nasze sale – spacer wirtualny
  • Kursy i warsztaty fotograficzne –wybierz kurs dla siebie.
  • Ponad 50% słuchaczy podejmuje naukę w SKF na skutek rekomendacji znajomych, absolwentów szkoły i ludzi z branży.
  • W programie wprowadzamy w tematykę metaverse, NFT, artificial intelligence.

Rekrutacja/How to apply

Kursy, warsztaty, szkolenia – Fotografia/Photography