Wernisaż FOTOPRZESTRZENI oraz performance Marco Mazzei - KSA

Wernisaż FOTOPRZESTRZENI oraz performance Marco Mazzei

24 listopada 2022 r. w Krakowskich Szkołach Artystycznych odbył się wernisaż wystawy „Fotoprzestrzenie” oraz performance włoskiego rzeźbiarza, Marco Mazzei.

„Fotoprzestrzenie”

Coroczna prezentacja najlepszych dyplomów Szkoły Kreatywnej Fotografii, Szkoły Wnętrz i Przestrzeni oraz Szkoły Visual Merchandisingu to stały punkt programu Zaprojektowanych. Przedstawione prace ukazują różnorodność tematów, technik oraz spojrzeń na otaczającą rzeczywistość. Wśród autorów zdjęć znaleźli się: Justyna Balawender, Kinga Bura, Katarzyna Gierat, Elżbieta Mysińska, Julia Olszewska, Dominika Popiołek, Kaja Sosnowska, Kamila Zielińska.

„Fish Project”

Podczas wernisażu miał również miejsce niezwykły performance naszego gościa specjalnego, włoskiego artysty Marco Mazzei. Na oczach publiczności powstała rzeźba – ryba, którą artysta wykonał z wytłaczanej, aluminiowej płyty. Celem projektu jest rozpowszechnienie „rybnych” artefaktów na całym świecie oraz zwrócenie uwagi na tematy związane z ochroną środowiska.

Wydarzenie towarzyszyło tegorocznej edycji Zaprojektowanych. Krakowskich Spotkań z Dizajnem.

Zdjęcia: Maja Rembak / Szkoła Kreatywnej Fotografii

Zdjęcia: Krzysztof Dynak / Szkoła Kreatywnej Fotografii

Więcej informacji o „Fish Project”:

Celem projektu jest rozpowszechnianie „rybnych” artefaktów na całym świecie. Każda rzeźba wykonana jest z ręcznie wytłaczanego aluminium. Ma wymiary około 2 na 0,5 metra. Rzeźbiarz chce rozpocząć długą podróż, która prowadzi jego „rybę” do skolonizowania jak największej liczby miejsc na naszej planecie. Punkty instalacji będą geolokalizowane. Mają być również przydatne do zwrócenia uwagi na zagrożenia środowiskowe oraz piękno przyrody.

Ryba jest symbolem tysiąca odcieni i znaczeń, obejmujących tematy środowiskowe, filozoficzne, tradycyjne, badawcze, a nawet alchemiczne.