Warsztaty z projektowania szkła oraz łączenia barw

Warsztaty z projektowania szkła użytkowego (Centrum Szkła i Ceramiki) oraz łączenia i mieszania barw we wnętrzu (Patynowy)

Targom Zaprojektowani towarzyszył szereg ciekawych spotkań, debat i wykładów. Wśród nich znalazły się także warsztaty, które cieszyły się ogromnym zainteresowaniem.

W sobotę w Centrum Szkła i Ceramiki przy ul. Lipowej 3 odbyły się Warsztaty z projektowania szkła użytkowego. Poprowadziła je Anna Urbanek. Uczestnicy warsztatu poznali właściwości szkła oraz ograniczenia, które w pracy z tym materiałem stawia technologia i które należy uwzględnić przy projektowaniu. Pracujący w Centrum Szkła i Ceramiki hutnicy zaprezentowali, w jaki sposób powstają szklane przedmioty użytkowe.

Kolejne warsztaty dotyczyły łączenie i mieszanie barw we wnętrzach. Odbyły się one w Krakowskich Szkołach Artystycznych. Obejmowały teorię widzenia barw, wiedzę z zakresu mieszania barw wykorzystywaną przez artystów plastyków oraz praktyczne ćwiczenia.

Fot. Anna Zborowska (Szkoła Kreatywnej Fotografii)