VII Mistrzostwa Polski w Szyciu / CFW 2020 - RELACJA - KSA

VII Mistrzostwa Polski w Szyciu / CFW 2020 – RELACJA

Co roku z okazji Cracow Fashion Week w Szkole Artystycznego Projektowania Ubioru odbywają się Mistrzostwa Polski w szyciu. Zobaczcie fotorelację z wydarzenia.

W VII Mistrzostwach Polski w Szyciu (10.09.2020) wzięło udział 10 uczestników z 7 szkół z całej Polski. W tym roku wyjątkowo, ze względu na panującą sytuację ograniczyliśmy się do osób jedynie z polskich szkół. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku znów podczas naszego wydarzenia będzie konkurowało międzynarodowe towarzystwo.

UCZESTNICY:

Natalia Kwiotek – Bielska Szkoła Przemysłowa

Dominika Owczarska – Zespół Szkół Usługowych i Spożywczych w Jaśle

Kamil Ochałek – Zespół Szkół Gospodarczych w Rzeszowie

Dominika Jakubas, Weronika Cieślar – Zespół Szkół Ekonomicznych w Dąbrowie Górniczej

Marcelina Temich, Paulina Sitek – Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Żorach

Weronika Kulesza – Technikum Odzieżowe i Fryzjerskie w Warszawie

Maria Szczekało, Hubert Brzeziński – Zespół Szkół im. Bohaterów Września 1939 Roku w Iławie

Zdjęcia: Wiktoria Noga / Szkoła Kreatywnej Fotografii

JURY:

Jury w składzie mgr sztuki Anna Niemczyk, dr Piotr Pandyra, mgr sztuki Marta Dubanowicz.

WYNIKI:

I miejsce: Maria Szczekało – bezpłatny semestr nauki w SAPU, maszyna do szycia firmy Husqvarna

II miejsce: Weronika Kulesza – nagroda od firmy Ariadna, bezpłatny udział w 10-dniowym kursie konstrukcji ubioru, bezpłatne miejsce na jednym z wybranych warsztatów w KSA

III miejsce: Hubert Brzeziński – bezpłatne miejsce na jednym z wybranych warsztatów w KSA

IV miejsce: Dominika Owczarska – bezpłatne miejsce na jednym z wybranych warsztatów w KSA

Wyróżnienie: Paulina Sitek – bezpłatne miejsce na jednym z wybranych warsztatów w KSA

Nagroda dla zwycięskiej szkoły powędrowała do Zespołu Szkół im. Bohaterów Września 1939 Roku w Iławie. Szkoła otrzymała vouchery na warsztaty w KSA dla grupy 8 uczniów oraz bezpłatny udział w wybranych warsztatach dla nauczyciela szkoły.

Dodatkowo wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy, upominki i vouchery 50% zniżki na warsztaty w KSA.

Konkurs wspierały i nagrody ufundowały firmy Husqvarna Viking oraz Ariadna, za co serdecznie dziękujemy.