Trwa rekrutacja do Szkoły Reżyserii Teatralnej i Filmowej - KSA

Trwa rekrutacja do Szkoły Reżyserii Teatralnej i Filmowej
  • On Wrzesień 26, 2023

SZKOŁA REŻYSERII TEATRALNEJ I FILMOWEJ to weekendowy, oparty na praktyce, dziewięciomiesięczny program zakończony DYPLOMEM. Trwa REKRUTACJA! Zajęcia rozpoczynają się już w listopadzie!

Krakowska Szkoła Reżyserii przygotuje Cię do samodzielnej pracy reżysera oraz do startów na kierunki reżyserskie na AST. Nauczysz się pracy z aktorem, formułowania dla niego zadań, współpracy m.in. z choreografem i scenografem, a przede wszystkim redagowania egzemplarza reżyserskiego i kreowania scenariusza filmowego. Zajęcia odbywają się m.in. w formie MASTERCLASSES z wybitnymi reżyserami, scenarzystami, scenografami, choreografami. Sprawdźcie PROGRAM!

W ramach pracy dyplomowej zmierzysz się z praktycznym warsztatem reżyserskim i przygotujesz spektakl współpracując ze studentami i absolwentami Szkoły Aktorskiej SPOT. Zdobędziesz umiejętności, dzięki którym podejmiesz atrakcyjną i pełną perspektyw pracę.

W roku szkolnym 2023/2024 do grona wykładowców dołączyli reżyser Konrad Dworakowski, aktorka Renata Furdyna oraz producentka Aleksandra Shaya. Słuchaczki i słuchacze 2023/2024 będą mieli okazję uczestniczyć m.in. w masterclasses: „Kompozycja spektaklu. Wpływ obrazu i ruchu scenicznego na siłę przekazu teatralnego” oraz „Produkcja teatralna. Umiejętność pozyskiwania funduszy na własny projekt artystyczny”. Więcej informacji o wykładowcach.

Zapraszamy na Dzień Otwarty ONLINE w Szkole Reżyserii – 17 października 2023 r. o godz. 14 i 18:00.

Temat: Dzień Otwarty REŻYSERIA (online) 17.10.2023 godz. 14:00

Dołącz Zoom Spotkanie

——————————————————————————

Temat: Dzień Otwarty REŻYSERIA (online) 17.10.2023 godz. 18:00

Dołącz Zoom Spotkanie

Dyplomy Szkoły Reżyserii

Podstawowe informacje o Szkole Reżyserii:

• 9 miesięcy nauki, 2 weekendy/miesiąc po 20 godzin lekcyjnych (45 min) na zjazd.
  • Początek zajęć: 4-5 listopada 2023.
  • Ilość miejsc ograniczona, tylko 10 miejsc! Decyduje kolejność zgłoszeń.
  • Aby zarezerwować miejsce, należy uiścić opłatę wpisową
  • Poznaj program zajęć, plan zjazdów 2023/2024 i  wykładowcy
  • Zapisz się już dzisiaj! – Rekrutacja
  • Szkoła adresowana jest do osób, które:
    • Prowadzą teatry młodzieżowe i studenckie lub zajmują się teatrem profesjonalnym.
    • Prowadzą projekty artystyczne i edukacyjne związane z teatrem, sztuką i kulturą.
    • Pragną rozpocząć studia reżyserskie w szkołach teatralnych i filmowych.

Masz jakieś pytania? Koniecznie napisz do nas na adres mailowy: rezyseria@ksa.edu.pl

Sprawdźcie również opinie o Szkole Reżyserii:

„Szkoła Reżyserii w Krakowskich Szkołach Artystycznych była dla mnie przede wszystkim wyzwaniem. Możliwością przekonania się czym naprawdę jest praca reżysera. Jak wiele należy włożyć wysiłku by stworzyć chociaż bardzo krótką scenę. Uważam, że było ciekawe i ważne doświadczenie, które pozwoliło mi zrozumieć jak wielu rzeczy muszę się jeszcze nauczyć. Była to wspaniała, niezapomniana przygoda!” – Julia Tomiczek, absolwentka Szkoły Reżyserii

SZKOŁA REŻYSERII TEATRALNEJ I FILMOWEJ