"Tajemniczy Romans" -pokaz II roku SAPU, Junk Fashion Show 2016 - KSA

„Tajemniczy Romans” -pokaz II roku SAPU, Junk Fashion Show 2016

„Tajemniczy romans” -czyli  pokaz  semestralny II roku SAPU podczas Junk Fashion Show 2016

„Tajemniczy romans” to temat pokazu semestralnego studentów II roku Szkoły Artystycznego Projektowania Ubioru SAPU podczas Junk Fashion Show 2016.

Studenci inspirowali się mroczną, romantyczną poezją, literaturą, filmem fantasty, baśnią odkrywali na nowo świat bajki z dzieciństwa.

Zadaniem ich było zaprojektowanie i wykonaj dwóch sylwetek z zastosowaniem autorskich struktur bądź tkanin podyktowanych wybraną inspiracją. Miały to to być ubiory na sezon jesień/zima które cechowała użytkowość.

Motywem przewodnim do kreatywnego tworzenia modeli był styl wiktoriański a przede wszystkim ubiory żałobne tego okresu, mroczny, nastrojowy las, baśń, tajemnica, dekoracyjność. Kolorystyka zaczerpnięta została ze Skrzyni z klejnotami.

Gobelinowe materiały, żakardy, aplikacje , hafty, koronkowe wstawki, nagromadzenie ozdób, golfy dzianinowe, bluzki z golfem – to wszystko we współczesnej wariacji o autorskim charakterze.

Fot. Anna Zborowska