Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

Szkoła Reżyserii | Zapraszamy na rozmowę kwalifikacyjną - KSA

Szkoła Reżyserii | Zapraszamy na rozmowę kwalifikacyjną

Zapraszamy na intensywny, siedmiomiesięczny program Szkoły Reżyserii zakończony DYPLOMEM! Słuchacze uzyskają podstawowe umiejętności w zakresie reżyserii teatralnej oraz autorskiej realizacji różnorodnych form inscenizacji (film, teatr plastyczny).

 

 

  • Ilość miejsc ograniczona!
  • Początek zajęć: styczeń 2023
  • Kierunek zaoczny, 2 weekendy/miesiąc po ok. 20 godzin lekcyjnych (45 min) na zjazd
  • Obowiązuje rozmowa kwalifikacyjna. Termin: 17 grudnia 2022

Zawód reżysera opiera się na praktyce. Najważniejszą zdolnością reżysera jest umiejętność krystalizacji własnych wizji, dlatego też program Szkoły opiera się na dostarczeniu narzędzi takich jak umiejętność:

  1. Kreacji świata, w którym będą poruszać się aktorzy.
  2. Przełożenia pomysłów reżyserskich na zadania aktorskie.
  3. Podjęcia twórczego dialogu z aktorem.
  4. Komponowania scen pod względem: rytmu, znaczeń, puent.
  5. Intermedialnego tworzenia dzieła – zdolność przedkładania pomysłów na scenografię, muzykę, światło. Warsztat scenograficzny.
  6. Zbudowania profesjonalnego egzemplarza reżyserskiego i jego obronę.

Istotnym elementem programu Szkoły jest poznanie twórczości najważniejszych reżyserów teatralnych i ich metod pracy. Umożliwią to warsztaty Masterclass, polegające na pracy z cenionymi reżyserami, scenografem, choreografem, dramaturgiem i kompozytorem (m.in. Jakub Porcari, Szymon Bogacz, Jacek Owczarek). Dzięki temu studenci poznają szerokie spojrzenie na możliwości realizacji pracy zawodowej.

Ostatnim etapem nauki w Szkole reżyserii będzie samodzielne przygotowanie pokazu teatralnego – sceny lub  krótkiego spektaklu, podczas którego studenci będą pracować pod kierunkiem doświadczonego pedagoga-reżysera.

„Szkoła Reżyserii w Krakowskich Szkołach Artystycznych była dla mnie przede wszystkim wyzwaniem. Możliwością przekonania się czym naprawdę jest praca reżysera. Jak wiele należy włożyć wysiłku by stworzyć chociaż bardzo krótką scenę. Uważam, że było ciekawe i ważne doświadczenie, które pozwoliło mi zrozumieć jak wielu rzeczy muszę się jeszcze nauczyć. Jestem wdzięczna wykładowcom – za wiedzę, którą się podzielili. Jestem wdzięczna początkującym reżyserom – za ich pomysły oraz potrzebne wskazówki. Była to wspaniała, niezapomniana przygoda!” – Julia Tomiczek, absolwentka Szkoły Reżyserii

Sprawdźcie więcej opinii oraz informacji o Szkole Reżyserii na stronie: www.ksa.edu.pl/szkola-aktorska/szkola-rezyserii

 

 

Pierwszy dyplom Szkoły Reżyserii | RELACJA

 

AMBASADOR na Scenie Dekerta | Szkoła Aktorska SPOT

Call Now ButtonZadzwoń teraz