Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

Złota Nitka 2010 - KSA

Międzynarodowy Konkurs dla Projektantów Ubioru ZŁOTA NITKA organizowany jest przez Międzynarodowe Targi Łódzkie od siedemnastu lat. Finał XVIII edycji Konkursu odbędzie się 7 maja 2010 roku w Łodzi. Będzie to jednocześnie otwarcie FashionPhilosophy Fashion Week Poland.

Konkurs jest najstarszym i najbardziej prestiżowym wydarzeniem dla młodych ludzi zafascynowanych sztuką projektowania mody. Jego laureatami są znane w świecie mody osoby: Maciej Zień, paprocki&brzozowski, Jacek Gmach, Monika Onoszko, grupa Transmode, Sergiusz Kuchczyński. Na specjalnych pokazach, uświetniających wieczory galowe, prezentowali swoje kolekcje m.in.: Maciej Zień, Jerzy Antkowiak, Halina Zawadzka (Hexeline), Michał Starost, grupa projektowa MMC, Natalia Jaroszewska, paprocki&brzozowski. W 2009 roku Konkurs ZŁOTA NITKA wszedł w kolejny etap rozwoju – nabrał charakteru międzynarodowego, a także stał się jednym z najważniejszych wydarzeń zorganizowanego w 2009 roku po raz pierwszy Fashion Week Poland. Gościem specjalnym ostatniej edycji była Aghata Ruiz de la Prada.

Kolekcje zgłaszane do Konkursu przez młodych projektantów z całego świata oceniane są w dwóch kategoriach: pret a porter (modny standard, klasyka, moda ulicy) i premiere vision (eksperymenty z modą, pomysły niekonwencjonalne). Kolekcje oceniają dwa gremia jury: JURY KREATORÓW, w którego skład wchodzą znani projektanci i osobowości świata mody, oraz JURY MEDIALNE, złożone z dziennikarzy i krytyków mody. W każdej kategorii przyznawana jest nagroda finansowa fundowana przez Prezydenta Miasta Łodzi w wysokości 20 000 pln złotych (około 5 000 EURO). W 2009 roku Złotą Nitkę ufundowaną przez Międzynarodowe Targi Łódzkie i nagrodę Prezydenta Miasta Łodzi w wysokości 20 000 zł w kategorii pret a porter zdobyły absolwentki SAPU 2009 Małgorzata Grzywnowicz i Małgorzata Węgiel za kolekcję PHANTAS MAGORIA. W kategorii premiere vision Złotą Nitkę ufundowaną przez Międzynarodowe Targi Łódzkie i nagrodę Prezydenta Miasta Łodzi w wysokości 20 000 zł otrzymała absolwentka SAPU 2010 Magdalena Śmielak za kolekcję  DESTRUKCJA.

Małgorzata Grzywnowicz & Małgorzata Węgiel – Złota Nitka 2009

Magdalena Śmielak –  Złota Nitka 2009

W tym roku w konkursie Złota Nitka 2010 Szkołę Artystycznego Projektowania Ubioru reprezentować będą Aneta Zielińska z kolekcją „Echo” i Anna Ziemniak z kolekcją „4 a.m.” w kategorii pret-a-porter oraz Ewa Kowalczyk z kolekcją „Dziewczyna z obrazu Vermeera” w kategorii premiere vision. Trzymamy kciuki i życzymy powodzenia!

Call Now ButtonZadzwoń teraz