SAPU na Jubinale 2010 - KSA

Była to już trzecia edycja Letnich Targów Trendów Jubilerskich i Zegarkowych w Krakowie. Do Krakowa w tym roku zjechało się około 150 wystawców z Polski jak i z zagranicy (Czechy, Węgry, Sri Lanka, Dania, Włochy, Izrael, Rumunia). MoZna było podziwiać biżuterię wykonaną ze złota czy srebra, perły, diamenty, kamienie szlachetne a także nowy trend na rynku czyli tzw. „concept jewellery”.

Szkoła Artystycznego Projektowania Ubioru wraz z galerią Maruna zorganizowała stoisko, na którym można było zobaczyć biżuterię designerską, recyklingową. Dodatkowo na stoisku znalazły się gadżety, akcesoria i ubrania młodych projektantów z SAPU. Na targach można było zobaczyć ubrania z kolekcji „Globe Shop” Manueli Alcer oraz z kolekcji „Color Contest” Kaliny Lach; nowe sety Olgi Kowalunas, Kamili Gronner, Oli Stodółki i Pat Guzik; „Śliczne Brzydale” Łukasza Stachowicza, ubrania i biżuterię Anety Zielińskiej (biżuteria na co dzień wystawiona jest w Galerii Skarbek); kolczyki muchy i brochy, które wykonuje zaprzyjaźniona studentka ze Słowacji i ręcznie malowane torby Katarzyny Stypulskiej-Trybulec.

Na wybiegu zaprezentowane kolekcje absolwentek SAPU: Olgi Kowalunas, Danusi Dąbrowskiej, Ani Gabanian.

tekst i foto: Pat Guzik