Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

Premiera eko kolekcji mody Pat Guzik podczas CFW 2017 - KSA

Premiera eko kolekcji mody Pat Guzik podczas CFW 2017

18 marca, w czasie gali Cracow Fashion Awards swą kolekcję zaprezentuje m.in. Pat Guzik, nasza absolwentka i wykładowca SAPU.

Projektantka wygrała tymi projektami konkurs EcoChic Design w Hongkongu w 2016 roku. Będzie to polska premiera „Heaven is a place on eart” na wybiegu. Wydarzenie rozpocznie Cracow Fashion Week 2017, który organizuje SAPU we współpracy z miastem Kraków i Krakowskim Biurem Festiwalowym.

„Połączyłam techniki upcyklingu oraz rekonstrukcji, wykorzystując tkaniny zniszczone lub pochodzące z odzieży z second handów w Krakowie”, mówi Pat Guzik, absolwentka i wykładowca Szkoły Artystycznego Projektowania Ubioru w Krakowie. „Moja kolekcja nawiązuje do nieustannego dążenia do perfekcji w życiu, a także oddaje stan, w którym udaje się nadać balans poczuciu pustki i stagnacji, by znaleźć swoje miejsce na ziemi”.

Kodami kolekcji są faktura, kolor i kształt. Do tytułu nawiązują kolory – odcienie czerni, biały, niebieski, fioletowy i kobaltowy. Przy tworzeniu printów umieszczonych na ubraniach współpracował Mateusz Kołek, znany polski ilustrator. „Print urodził się z długich dyskusji na temat tytułu kolekcji i jest labiryntem symboli, które zabierają odbiorcę w podróż do mojej historii”, mówi Pat Guzik, która koordynuje także pokaz mody recyklingowej No Waste odbywający się w czasie Cracow Fashion Week (sobota, 25 marca, Studio Zabłocie).

EcoChic Design w Hongkongu, organizowany w trakcie Hongkong Fashion Week, to jeden z największych konkursów dla międzynarodowych projektantów stosujących zasady zrównoważonej mody. Pat Guzik osiągnęła wielki sukces, wygrała ten konkurs w roku 2016, zdobywając główną nagrodę.

Cracow Fashion Awards – pokaz dyplomowy Szkoły Artystycznego Projektowania Ubioru, rozpocznie Cracow Fashion Week 2017 (18-26.03). Wydarzenie organizowane jest pod hasłem „fashion & ecology” i skupione będzie na temacie CSR – społecznej odpowiedzialności mody. Partnerami CFW są międzynarodowe organizacje: Fashion Revolution, PETA oraz Clean Clothes. Do 26 marca w Krakowie odbędzie się kilkadziesiąt wydarzeń: pokazy, warsztaty, wykłady oraz wystawy fotografii.

cracowfashionweek.com/cracow-fashion-week-premiera-eko-kolekcji-mody-pat-guzik/

Partnerami Cracow Fashion Week 2017 są miasto Kraków i Krakowskie Biuro Festiwalowe.
Zdjęcia kolekcji: Kasia Bielska

Call Now ButtonZadzwoń teraz