Pokaz semestralny NO WASTE SHOW | Cracow Fashion Week (1) - KSA

Pokaz semestralny NO WASTE SHOW | Cracow Fashion Week (1)

Zobaczcie projekty słuchaczy I roku Szkoły Artystycznego Projektowania Ubioru, które miały swoją premierę podczas pokazu NO WASTE w trakcie Cracow Fashion Week 2024.

I ROK SAPU
MODA A GLOBALNE ZAGROŻENIA EKOLOGICZNE

W tym roku młodzi projektanci mieli wykazać się nowoczesnym podejściem do tematu ekologii i upcyklingu. Ich zadaniem było zaznajomienie się z problemem globalnych zagrożeń ekologicznych, zaprojektowanie oraz wykonanie autorskiej sylwetki. Zmiany klimatyczne obejmujące efekt cieplarniany, kwaśne deszcze, zmniejszanie się warstwy ozonowej, pustynnienie, wylesianie, erozje gleb, zanieczyszczenie wód i powietrza, a także wymieranie gatunków zwierząt i roślin to współczesne zagrożenia środowiska naturalnego, którym mieli przyjrzeć się młodzi projektanci. Kierując się ideą upcyklingu, wykorzystując zastane ubrania, które straciły swoją pierwotną atrakcyjność, przerabiając je projektanci nadają im nową wartość i znaczenia projektując współczesną sylwetkę o autorskim charakterze i mocno przerysowanej, przestrzennej formie.

NO WASTE SHOW

Pokaz mody ekologicznej stworzonej z materiałów recyklingowych przez studentów SAPU był jednym z wydarzeń towarzyszących tegorocznej edycji Cracow Fashion Week. Był to pierwszy większy debiut młodych projektantów ze Szkoły Artystycznego Projektowania Ubioru. NO WASTE SHOW odbył się w Klubie Studio w Krakowie. Pokaz zakończył 15. edycję CFW.

Fot. Agnieszka Ficek

Projektanci:

Tahira Aghayeva, Wiktoria Bagińska, Łukasz Barański, Sara Bąk-Kopaniarz, Martyna Bień, Sylwester Bigus, Amelia Błyskuń, Oliwia Bogal, Julietta Borowicka, Natalia Borys, Ernest Bres, Feliks Caputa, Maja Cegłowska, Melania Chorąży, Aleksandra Ciesielska, Zuzanna Cyran, Maria Czerednyk, Katarzyna Demidowicz, Dominika Derdak, Patrycja Dołhańczuk, Nikola Drożdż, Nikola Dzięgielowska, James Edidiong, Kristina Emma, Roksana Furlepa, Elżbieta Gadacz, Viktoriya Galkina, Karolina Gancarz, Zuzanna Głód, Joanna Goc, Anna Godoń, Jakub Gołębiowski, Witalina Gorskaja, Jakub Gruca, Zuzanna Haftka, Maksymilian Hanusiak, Stanislav Humeniuk, Olha Hrynchenko, Dominika Izdebska, Izabela Izdebska, Oliwia Jankowska, Justyna Jasek, Pola Jasińska, Sandra Kaczmarska, Mateuszs Kalawski, Helena Karolczyková, Monika Kiełbasa, Bartłomiej Kisiel, Martyna Kołodziejczyk, Gabriela Kopijka, Daniel Koprowski, Aleksandra Kot, Agnieszka Kowalska, Oliwia Koziej, Anna Krasnodębska, Katarzyna Król, Martyna Krzyżak, Aleksandra Kulpa, Marcelina Kułacz, Anna Lapina, Klaudia Lewandowska, Sylwia Ligara, Dominika Łagodzińska, Matylda Łomża, Otylia Łysio, Olga Makarowska, Maja Malkowska, Simona Migała, Alicja Myśliwiec, Daria Nechyporenko, Hanna Niemiec, Liwia Obodyńska, Julia Ogrodniczek, Kamila Padiasek, Katarzyna Pilarek, Kristina Podobnaia, Magdalena Pożarowszczyk-Bieniak, Oliwia Przekop, Bartosz Romanowski, Mateusz Rożniatowski, Arkadiusz Róg, Weronika Ryś, Ademi Seiitbattalova, Roksana Sendecka, Vanessa Siwy, Martyna Skrobisz, Julia Smolarek, Wiktor Smulski, Jagoda Sobesto, Wiktoria Sokół, Sindija Stepane, Dominika Strusińska, Paulina Strusińska, Klara Surmacz, Magdalena Szajbe, Kaja Szajnert, Julia Szczepara, Laura Szustak, Maria Świst, Alicja Tarnowska, Liwia Trubacz, Paulina Wasińska, Klara Wąsowicz, Natalia Wiechoczek, Weronika Włodarczyk, Katarzyna Wnęk, Jana Alicja Wojtyczka, Jana Wołoszyna, Mateusz Worek, Julia Wręczycka, Konrad Wryk, Kaja Wujczak, Polina Zhitnikova

Fot. Anna Zborowska

Szkoła Artystycznego Projektowania Ubioru (SAPU) – od 1994 roku

KREATYWNOŚCI MOŻNA SIĘ NAUCZYĆ!

SAPU to wyjątkowa szkoła mody, przygotowująca wszechstronnie do podjęcia wymarzonej pracy lub  założenia własnej marki zaraz po dyplomie.
Kadrę SAPU stanowią wyśmienici projektanci  oraz wykładowcy wyższych uczelni artystycznych .
Program SAPU obejmujący projektowanie ubioru, biżuterii, obuwia,  projektowanie 3D Fashion, kurs kroju i szycia  oraz kurs stylizacji pozwala na zbudowanie profesjonalnego portfolio.

Liczni absolwenci  SAPU odnoszą sukcesy prowadząc własne brandy lub są zatrudniani w firmach odzieżowych w Polsce i na świecie.
Naukę możesz podjąć w języku polskim lub  angielskim w międzynarodowej grupie.
Dyplom z tytułem PROJEKTANT MODY.

• 2,5 roku nauki (5 semestrów) – stacjonarnie
  • Dzienne 20-25 godz. (45 min) tygodniowo. Zaoczne 2 weekendy w miesiącu (18-20 godz./zjazd)
  • Rok szkolny trwa od października do czerwca. Masz 3 miesiące wakacji po każdym roku.
  • Brak egzaminów wstępnych i ograniczeń wiekowych.
  • Uczymy od postaw. Nie musisz mieć wcześniejszego doświadczenia z modą.