Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

Pokaz Oli Bajer na OFF Out Of Schedule - KSA

Zadaniem OFFa jest nie tylko przedstawienie projektantów awangardowych  i nieznanych szerszej publice, ale także promocja młodych, dobrze zapowiadających się talentów. OFF to przede wszystkim platforma, na  której przenikają się różne dziedziny sztuki, takie jak fotografia,  muzyka, sztuki wizualne czy taniec. W nich projektantka doskonale się  odnajduje, ponieważ konsekwentnie pracuje i rozwija swój pomysł  *przemycania różnych form sztuki do mody casualowej, tak aby sztuka,  grafika czy malarstwo mogły ze sobą koegzystować w realnym świecie,  zaistnieć na ulicy w żywy sposób, czyli w formie ubrania. Wszystkie  projekty marki „bola” i kolekcje powstają przy użyciu tkanin drukowanych własnoręcznie, są to wyłącznie autorskie grafiki (serigrafia-litografia). W projektach bardzo ważna jest niepowtarzalność i graficzna „monotypia”. Projektowanie ubioru przestaje być już tylko
kolejną formą artystycznej wypowiedzi — która pozwala projektantce realizować swój zamysł (połączenie sztuki z codziennością ) — a staje się amalgamatem różnorodnych sztuk wizualnych.

Marka bola
Marka bola od 2009 roku łączy ze sobą modę i sztukę. Unikatowe kolekcje,  pojedyncze egzemplarze casualowych ubrań powstają z połączenia  najnowszych trendów, starannych konstrukcji oraz materiałów stanowiących już grafiki autorskie. Damskie i męskie ubrania stworzone są dla wszystkich osób ceniących wygodę i indywidualność.

Najnowsza kolekcja ubiorów damskich i męskich .rok. /dym/ zainspirowana  została ulotnością materii reprezentowaną przez dym. Całość ujęta  została w geometryczne formy, które miejscami wypełnia autorski nadruk —
serigrafia. Sylwetki o charakterze unisex powstały z połączenia różnych materiałów. Delikatne szyfony, wełny i naturalna skóra tworzą misterną, pachtworkową konstrukcję. Zastosowane kolory to odcienie szarości i beże dopełniane turkusem i ultramaryną.

www.bajerola-bola.com <http://www.bajerola-bola.com/>
www.facebook.com/bolafashion <http://www.facebook.com/bolafashion>
www.b-o-l-a.blogspot.com <http://www.b-o-l-a.blogspot.com/>

kontakt:
517-543-152
b-o-l-a@o2.pl <mailto:b-o-l-a@o2.pl>

O projektantce
Absolwentka ASP w Katowicach; ukończyła wydział malarstwa oraz SAPU (KSA) w Krakowie. Dzięki zajęciu 2. miejsca podczas zeszłorocznej edycji konkursu Fashion Designer Awards odbywa staż w firmie odzieżowej w  Warszawie, gdzie również studiuje na MSKPU, mieszka i projektuje. Jej projekty można zobaczyć i kupić między innymi w TRF Tymczasowym Butiku na ul. Brackiej w Warszawie.

Kolekcję, którą zaprezentuje na scenie OFF, będzie można również zobaczyć (wraz ze skórzaną biżuterią przygotowaną specjalnie przez Kingę Załęską – to cut sth) i kupić podczas Fashion Weeku w Łodzi w strefie Showroom.

Call Now ButtonZadzwoń teraz