Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

P R Z E S T R Z E Ń fotografii mody - wystawa Marzeny Kolarz - KSA

P R Z E S T R Z E Ń fotografii mody – wystawa Marzeny Kolarz

15 listopada w ramach wydarzenia Zaprojektowani – Krakowskie Spotkania z Dizajnem, odbyła się wystawa zdjęć Marzeny Kolarz, naszej absolwentki i wykładowczyni.

Tytułową przestrzeń w fotografii mody interpretuję wielorako. Po pierwsze jest to przestrzeń w znaczeniu bezpośrednim, miejsce w którym fotografuję, gdzie tworzę. Po drugie jest to przestrzeń relacji, przyjaźni i współpracy z każdym, kto staje się częścią mojego zdjęcia. Te wszystkie przestrzenie są w moich fotografiach mody i te wszystkie przestrzenie chcę pokazać. Zapraszam zatem na wystawę, na spotkanie ze mną i moimi obrazami, na rozmowę, abyśmy stworzyli wspólnie nową przestrzeń.

Wystawę można zobaczyć przez 2 tygodnie w Solvay Park przy ul. Zakopiańskiej 105.

 

Fot. Agnieszka Świat/ Świat fotobrazków

 


 

Marzena Kolarz:

jest wykładowcą fotografii mody, fotografii reklamowej, emulsji oraz kursu „Inne aspekty fotografii”. Jest absolwentka Krakowskich Szkół Artystycznych oraz Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu. Ukończyła studia licencjackie na Wydziale Komunikacji Multimedialnej na poznańskiej Akademii Sztuk Pięknych broniąc dyplom w Pracowni Klasycznych Tematów Fotograficznych. Następnie swą edukację kontynuowała na studiach magisterskich. W 2007 r. otrzymała tytuł magistra w Pracowni Fotografii Reklamowej oraz Intermedialnej.
Obecnie jest w trakcie studiów doktoranckich na Wydziale Sztuki Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie. W tym roku otrzymała stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w kategorii stypendia twórcze oraz stypendia z zakresu upowszechniania kultury na rok 2016/II.

Fotografka jest laureatką licznych nagród i wyróżnień. Co roku bierze ona udział w wielu prestiżowych konkursach zajmując tam wysokie miejsca. Uczestniczyła m.in. w Fine Art Photography Awards w Londynie, XIX Międzynarodowym Konkursie Cyfrowej Fotokreacji, Vintage Grand Prix czy IX Międzynarodowym Konkursie im. Edwarda Hartwiga. Okazji do zobaczenia jej zdjęć jest niezwykle wiele. Już jako studentka wystawiała swe prace na wystawach indywidualnych, jak i zbiorowych. W samym 2016 r. prace Marzeny kolaż można było zobaczyć na wystawach w Częstochowie, Poznaniu oraz Trzciance. Marzena Kolarz jest fotografem niezwykle wrażliwym, który doskonale radzi sobie w niemalże każdej dziedzinie. Zdobyła ona liczne nagrody w kategoriach takich jak: martwa natura, portret, fotografia mody, technika mokrego kolodionu czy fotografia otworkowa. Jako pedagog wykazuje się niebywałą wiedzą, którą chętnie dzieli się ze studentami.

 


Marzena Kolarz laureate of Chromatic Awards is also a lecturer in Photography School. Graduate of Cracow School of Art and Fashion Design, learned fashion design and also studied photography.  She collaborate many times with students and graduates of SAPU – School of Art and Fashion Design. You can check her work with Magdalena Dryło on our website. She were also titled the International Fine Photographer of the Year.

Call Now ButtonZadzwoń teraz