Laboratorium mody 2012 - relacja - KSA

SAPU TENNIS SHOW był zupełnym zaskoczeniem dla znawców mody tenisowej i tenisistów, których wielu przyszło na pokaz w sobotę 2 czerwca. wybieg w Nowohuckim Centrum Kultury zamienił się na krótki czas w tętniący feerią kolorów kort. Przy około tysięcznej publiczności prace słuchaczy SAPU pokazały modelki agencji Reklamex www.reklamex.krakow.pl, współorganizatora pokazu. Studenci Szkoły Artystycznego Projektowania Ubioru zaprezentowali zupełnie nowe spojrzenie na ubiór tenisowy odbiegające od znanych od lat standardów. Wykorzystali nie stosowane to dotąd koronki, ręcznie barwione bawełny, tkaniny wzorzyste, srebrne, złote oraz błyszczące lureksy kojarzące się zazwyczaj z wieczorem. Pojawiło się również sporo sylwetek, w których autorzy skupili się na nowatorskim podejściu do klasycznego stroju tenisowego, poszukiwali ciekawych rozwiązań konstrukcyjnych i kolorystycznych. Zachowano jednak podstawową zasadę – wszystkie stroje spełniały wymóg użyteczności, zastosowane tkaniny były elastyczne, a stroje nie krępowały ruchu. Czas pokaże, czy propozycje SAPU zakrólują na Roland Garros i Wimbledonie. Ale na pewno tegoroczny pokaz zachęci do zainteresowania się tenisem, zwłaszcza, że Agnieszka Radwańska świeci triumfy na światowych turniejach.
Tegoroczne sylwetki z surówki, dzieło pierwszoroczniaków, również zachwycały kreatywnością i precyzją wykonania. Studenci udowodnili, że nie ma barier w znajdowaniu nowych pomysłów na realizację ubioru z tego pozornie nudnego tworzywa. Geometria, elementy zaczerpnięte z kultury ludowej, pikowania i dekonstrukcje to tylko kilka przykładów.
Zachęcamy do głosowania w konkursie internetowym na stronie www.ksa.edu.pl. Internauci zadecydują, który model z surówki okaże się najatrakcyjniejszy i kto zostanie pierwszą rakietą SAPU. Na głosujących czekają trakcyjne nagrody: kursy wakacyjne ufundowane przez Krakowskie Szkoły Artystyczne i kosmetyki od partnera pokazu Labolatorium Kosmetyków Naturalnych Farmona. Konkurs trwa od środy 6 czerwca od godz. 15.00 do środy 13 czerwca do godz. 15.00.

Organizatorzy:
Szkoła Artystycznego Projektowania Ubioru, Agencja Modelek i Promocji Mody REKLAMEX
Partnerzy:
Empik.com, Szkoła Makijażu i Charakteryzacji FAM, Antalis Poland, Koneser, Labolatorium Farmona
Patronat medialny:
Radio ESKA – wyłączny patron radiowy,Dziennik Polski Dodatek Magnes, Magnes Miasta, Interia.pl, Styl.pl, Moda&Styl, Magazyn Trendy, Mynight.pl, Promedia, fashionbusiness.pl, Moda Damska, Moda Męska, Sophisti.pl, sophistifashion.pl, Miasto Kobiet, Magazyn Studencki Manko, Benefit Multimedia,kursnakurs.pl, Slowdizajn, Gracja, KSAvery, TUBA

SAPU Tennis Show was a complete surprise to the tennis fashion connoisseurs and tennis players, many of whom came to the show on Saturday, 2nd June. The catwalk in Nowa Huta Cultural Centre turned for a short time into a vibrant and colorful tennis court. The models from Reklamex Modeling Agency (www.reklamex.krakow.pl) showed the work of SAPU students to the public of approximately a thousand people.

The students from the Fashion Design School presented a whole new perspective of on court outfits, so different from the well-known, traditional standards. They utilised the so far never used lace, hand-dyed cotton, patterned fabric, silver, gold and shiny lurex, traditionally reserved for evening wear.

The viewer could also witness a lot of classic cuts, where designers focused on novel approaches and looked for exciting new designs and colors. The basic principle retained in all of them was that all outfits must satisfy the requirement of utility, the fabric applied should be flexible and the fonts should not hamper movement. Time will show whether SAPU proposals will conquer Roland Garros and Wimbledon.  One thing is for sure – this year’s show will get us into tennis, all the more because of Agnieszka Radwanska’s triumphs in global tournaments.

This year’s raw material designs – the work of our first-year students also delighted us with creativity and precision. Students have once again proved that there are no limits in finding new ideas for clothing made out of this apparently dull material. Geometry, the elements drawn from folk art, quilting and deconstruction are to name just a few.

Please vote in our online contest at www.ksa.edu.pl, where you can decide which model of raw material proves to be the most attractive, and who will be the SAPU winner. The voters can win attractive prizes: summer courses sponsored by the Cracow School of Art and Fashion Design and cosmetics from show Partner Natural Cosmetics Laboratory Farmona. The competition runs from Wednesday 6th June 3pm until Wednesday 13th June 2012 3pm.

fot. Piotr Kierat