Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

Laboratorium Mody 2010 - czysta forma kontra recykling - KSA

W modowym laboratorium Szkoły Artystycznego Projektowania Ubioru eksperymenty nie mają końca. Studenci I roku SAPU wezmą na warsztat surową tkaninę bawełnianą w naturalnym odcieniu. Ich zadaniem będzie stworzyć z nieatrakcyjnej z pozoru tkaniny spektakularne, rzeźbiarskie formy. Niebanalna konstrukcja oraz autorska struktura to główne atuty kreacji, w których zaciera się granica pomiędzy moda a sztuką.

Studenci z drugiego roku zmierzą się dzianiną. Tutaj kreatywność musi pójść w parze z ekologią. Nadrzędną rolę będzie pełnić recyklingowa struktura, interesująco łączona z bazowym materiałem. Najbardziej nietypowe surowce, od papieru po plastik, zyskają nowe znaczenie w kontekście unikatowych ubiorów.

Wszystkie kreacje zostaną zaprezentowane na pokazie Laboratorium Mody w Nowohuckim Centrum Kultury już 12 czerwca o godz. 17stej. Prawie tysiąc osób na widowni i 300 sylwetek na wybiegu. O oprawę muzyczną i choreografię zadba agencja modelek Reklamex.

Zadania wyznaczone studentom w tym roku są wyjątkowo wymagające, tym bardziej ciekawi ich końcowy efekt. Wszystkich pasjonatów mody zapraszamy po odbiór zaproszeń w Szkole Artystycznego Projektowania Ubioru przy ulicy Zamoyskiego 52

SAPU proponuje również otwarte warsztaty przerabiania torebek i ubrań, które odbędą się 11 czerwca od godz. 15:00 Reaktywacja nieużywanej garderoby i akcesoriów odbędzie się pod czujnym okiem wykładowców oraz studentów z kierunku projektowania ubioru. Nie trać czasu, zajrzyj do szafy i sprawdź, który Twój ciuch potrzebuje artystycznego tuningu.

Zapisy na warsztaty na stronie www.ksa.edu.pl.

proj. Manuela Alcer i Pat Guzik

Call Now ButtonZadzwoń teraz