Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

Nowa kolekcja WTK - „Refresh” | Premierowo na Vogue.pl - KSA

Nowa kolekcja WTK – „Refresh” | Premierowo na Vogue.pl

Zobaczcie najnowszą kolekcję Walerii Tokarzewskiej-Karaszewicz, absolwentki Szkoły Artystycznego Projektowania Ubioru! „Refresh” to odpowiedź na nastroje towarzyszące na przestrzeni wydarzeń ostatniego roku. To tęsknota za wakacjami, podróżami i wyzwaniami. 

REFRESH

Jubileuszowa kolekcja WTK została doceniona przez redakcję Vogue Polska, gdzie pojawiła się premierowo na stronie internetowej: https://www.vogue.pl/g/13451/tylko-u-nas-kolekcja-refresh-polskiej-projektantki-walerii-tokarzewskiej-karaszewicz

 

 

Team:

Zdjęcia: Magdalena Czajka-Cardoso
Models: Natalia | MODEL PLUS
Kiyong | Weronika | UNITED for MODELS
Mua: Kropka make up art | Anna Duchała
Fryzury: Bartek Bożek | Kemon
Help: Julia Golińska i Kacper Pankau
Wideo: Paweł Galanty

 

O kolekcji REFRESH:

Refresh to odpowiedź na nastroje towarzyszące na przestrzeni wydarzeń ostatniego roku. Po pandemicznym zastoju Marka WTK zaprasza w podróż po inspiracjach latami 2000, gdzie królowały wszelkiego rodzaju wiązania, odkryte brzuchy, dzwony, szwedy, uwzględniając jednocześnie formy lat 80’ i współczesny azjatycki oversize. Motywem przewodnim jest kolor, który tak bardzo potrzebny jest w naszym życiu szczególnie teraz.

Kolekcja, jak i sama sesja wizerunkowa nasycona jest tęsknotą za wakacjami, gotowością na podróże i wyzwania. Ubrania czekają niecierpliwie na okazję, by móc zalśnić swoją barwą na ulicy, wśród fleszy, czy podczas pierwszego urlopu poza domem. Zdjęcia realizowane były w studiu. WTK ze swoim Teamem skomponowali fikcyjny wycinek plaży, tak bardzo przywodzącej na myśl wakacje, oraz nad naszym polskim Bałtykiem. Ujęcia z filmów kampanijnych i zapowiadających kolekcję pochodzą z prywatnych materiałów WTK (Travel Tasters), z czasów, kiedy od wyprawy na drugi koniec świata dzieliła nas własna wola. Filmy są połączeniem studyjnego i plenerowego planu zdjęciowego, oraz kadrów z podróży po Azji. Zarówno muzyka, jak i montaż niosą ze sobą szczyptę niepokoju, niecierpliwości związanej z oczekiwaniem na powrót stabilizacji i możliwości odkrywania zakątków świata.

Premium / Basic

W Refresh dominuje autorski wzór gradinetowy w wielu odcieniach opartych na neonie. Występują także nasycone barwami materiały gładkie, takie jak żakardy, błyszczące siatki, czy powlekane płótno. Kolekcja podzielona jest na 2 części. Pierwszą z nich jest awangardowa linia Premium, w której znajdziemy oversizowe, przeskalowane garnitury bogate w obszerne ramiona, krótkie topy, wiązania, oraz tiulowe suknie. Ubrania zostały nazwane porami dnia związanymi z aktywnością słońca, które maluje na niebie piękne, kolorowe gradienty oraz nazwami związanymi z letnimi widokami. Stąd na sklepowych wieszakach online znajdziemy VIOLET SUNSET, SUNRISE, SUNSHINE, CORAL REEF czy TROPICAL LAGOON.

Drugą jest linia BASIC, a właściwie BASIC FRUITS, w której przeważają dzianiny – bluzy, koszulki, welurowe dzwony, czy krótkie topy. Czemu BASIC FRUITS? Ponieważ nazwy ubrań zostały przyporządkowane owocami, z którymi mają tożsame barwy i które tak bardzo kojarzą się z latem. Sylwetki mimo często przerysowanych kształtów, mają być praktyczne i wygodne. Stąd także obecność dominującej liczby spodni nad misternie zdobionymi sukienkami, które w poprzednich kolekcjach zdecydowanie przeważały.

Moda odpowiedzialna

Jako Marka WTK i ludzie, którzy się pod nią kryją, kochamy naszą Planetę Ziemię jak również Modę. Dlatego chcąc zachować zdrową relację pomiędzy środowiskiem, a naszą pracą, kierujemy się prostymi, transparentami zasadami. Maksymalnie skracamy łańcuch dostaw, nie produkując ubrań w nakładach szwalniczych, aby nie stwarzać szkodliwych nadwyżek. Metody druku naszych tkanin są pod względem trwałości porównywalne do barwienia fabrycznego, natomiast są energooszczędne, wykorzystujemy atramenty na bazie wody. Do druku wykorzystujemy najwyższej poliestry ze sprawdzonych źródeł. Dzięki czemu proces barwienia nie zawiera szkodliwej dla środowiska chemii, która niestety jest nieunikniona przy włóknach naturalnych. Po zamówieniu Klienta w naszym sklepie online, ubrania szyjemy u lokalnych krakowskich krawców. Współpracujemy z odpowiedzialnymi podwykonawcami, bo zależy nam, aby osoby, których praca pomaga nam tworzyć kolekcje, działały odpowiedzialnie i dzieliły takie same wartości wobec ludzi i świata jak my.

 

VOGUE POLSKA o kolekcji naszej absolwentki: https://www.vogue.pl/g/13451/tylko-u-nas-kolekcja-refresh-polskiej-projektantki-walerii-tokarzewskiej-karaszewicz

 

Call Now ButtonZadzwoń teraz