Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

Hi!Fashion | Pokaz Szkoły Artystycznego Projektowania Ubioru - KSA

Hi!Fashion | Pokaz Szkoły Artystycznego Projektowania Ubioru

16 czerwca w krakowskim Klubie Studio odbył się wyjątkowy pokaz mody Hi!Fashion, który przyciągnął miłośników mody i sztuki. Młodzi projektanci ze Szkoły Artystycznego Projektowania Ubioru zaprezentowali swoje niezwykłe kreacje, w których dominował motyw konstruktywizmu oraz wykorzystanie surowej bawełny.

Pokaz rozpoczął się o godz. 19:00 i od samego początku zachwycił publiczność. Projektanci pierwszego roku SAPU pokazali, jak wiele można osiągnąć dzięki prostym, naturalnym materiałom. Surowa bawełna, z której wykonane były kreacje, została przekształcona w nowoczesne, awangardowe stroje. Projekty II roku SAPU były pełne geometrycznych form, czystych linii i minimalistycznych detali, które nawiązywały do estetyki konstruktywizmu – ruchu artystycznego, który podkreślał funkcjonalność i prostotę.

Fot. Aleksander Wilk

 

Każda z prezentowanych sylwetek była unikalna, odzwierciedlając indywidualne podejście projektantów do tematu. Jedni stawiali na asymetryczne cięcia i niekonwencjonalne formy, inni zaś na elegancką prostotę i harmonię. Na wybiegu można było zobaczyć zarówno odważne, ekstrawaganckie kreacje, jak i bardziej stonowane, klasyczne projekty.

Szczególne wyróżnienia otrzymały dwie projektantki – Olga Makarowska i Laura Grabowska. Ich kreacje zachwyciły nie tylko publiczność, ale również wymagających wykładowców SAPU.

W trakcie pokazu na scenie zobaczyliśmy również występy taneczne artystek związanych ze Szkołą Choreografii – Julii Chmiela – Sawickiej, Ustyny Ilnytskiej, Natalii Czopik, Alicji Woźniczki oraz Kornelii Truchanowicz.

Hi!Fashion Show w Klubie Studio po raz kolejny udowodnił, że młodzi polscy projektanci mają wiele do zaoferowania i potrafią inspirować się zarówno historią sztuki, jak i nowoczesnymi trendami w modzie. Zachęcamy do obejrzenia galerii zdjęć z wydarzenia!

 

Fot: Anna Machaj

 


Organizatorzy: Szkoła Artystycznego Projektowania Ubioru, Krakowskie Szkoły Artystyczne, Cracow School of Art and Fashion Design, Szkoła Kreatywnej Fotografii
Modelki i modele: Reklamex Agencja Modelek i Promocji Mody

Partnerzy: OCZY.MAG, SELIN Magazine, Exclusive Magazine, FASHIONBUSINESS.pl, Gazeta Krakowska, i-region, Klub Studio, Uczelnie.pl, Pomaturze.pl, Student News, Małopolska Online, DlaStudenta.pl, Leonardo Boutique Hotel, Spoiled Queen

Zadzwoń teraz