Habitus Baltija 2012 - fotorelacja - KSAHabitus Baltija 2012 - fotorelacja - KSA

Habitus Baltija 2012 - fotorelacja - KSA

Z 12-tej edycji konkursu Habitus Baltija 2012 absolwentki SAPU nie wyjechały z pustymi rękami. Po raz drugi Szkoła Artystycznego Projektowania Ubioru zdobyła statuetkę The Best School Habitus Baltija.

Na tegorocznym konkursie dla młodych projektantów w Rydze Anna Walicka i Xymena Maciuk wywalczyły dla SAPU statuetkę THE BEST SCHOOL HABITUS BALTIJA 2012. To już druga taka nagroda w historii SAPU – pierwszą z nich krakowska szkoła projektowania wywalczyła w 2009 roku. Kolekcje N-Hil oraz EIDO okazały się najlepszymi w rywalizacji pomiędzy szkołami kształcącymi projektantów mody.

Projekty autorstwa Anny Walickiej doceniono również indywidualnie. Absolwentka SAPU wygrała letni staż w Rzymie organizowany przez Nuova Accademia di Belle Arti Milano. W ramach nagrody zaprezentuje także swoją kolekcję na konkursie w Mińsku.

W tym roku w Habitus Baltija uczestniczyło 32 absolwentów szkół projektowania ubioru. Reprezentowali oni dziewięć wyższych uczelni z sześciu krajów: Łotwy, Litwy, Estonii, Finlandii, Białorusi oraz Polski.

Trwa dobra passa absolwentek Szkoły Artystycznego Projektowania Ubioru w Łotwie. W ubiegłym roku Agnieszka Kowalska zaprezentowała kolekcję „Szałapot”, którą nagrodzono Grand Prix Habitus Baltija 2011, a Monika Jaworska otrzymała wyróżnienie Officiel w kategorii Artistic Pret-a-porter.

Hotel Metropolis w Kownie

sejf hotelowy

pokaz kolekcji David’s

jedna z konkursowych sylwetek