"Girls just wanna…" - kolekcja dyplomowa Aleksandry Szcząchor - KSA

„Girls just wanna…” – kolekcja dyplomowa Aleksandry Szcząchor

Główną inspiracją kolekcji Aleksandry Szcząchor był feministyczny, czeski film – „Stokrotki”. Proste, surowe formy ubioru zostały wykonane z autorsko przygotowanego tyveku. Zobaczcie premierę kolekcji, która odbyła się podczas Cracow Fashion Week 2020!

Aleksandra Szcząchor otrzymała Nagrodę Mediów oraz wyróżnienie od Patrycji Cierockiej  (Patrizia Aryton).

„Girls just wanna…”

The main inspiration of the collection is a feminist Czech film – „Daisies”. Simple, raw forms of clothing were made from tyvek made by the author.

Glamour.pl

„Feministyczna kolekcja „Girls just wanna…” Aleksandry Szcząchor to dowód na to, że moda może służyć słusznej sprawie. Ale to nie dlatego (a na pewno nie tylko dlatego) została doceniona przez Radę Mediów. Spodobały się dopracowane detale i oryginalne połączenie tkanin. Hasła zapożyczone z protestów kobiet (takie jak: „The future is feminist”) na ubraniach zostały namalowane ręcznie, biżuteria zaskakiwała efektem 3D. A delikatne i ultrakobiece tiule (budzące skojarzenia z kreacjami Giambattisty Valliego czy duetu Victor & Rolf) łączyły się w pary z nonszalanckim w charakterze tyvekiem (tkaniną wyglądem przypominającą pognieciony papier). To właśnie z niego uszyto minimalistyczne, świetnie skrojone płaszcze czy garnitury.”

Organizatorzy:

Szkoła Artystycznego Projektowania Ubioru, Agencja Reklamex, Krakowskie Szkoły Artystyczne, Szkoła Kreatywnej Fotografii

Partner Generalny:

AliExpress

Kraków, KBF, Centrum Kongresowe ICE Kraków, Sztuka do Rzeczy

LPP, Radisson Blu, Park Inn, Novotel, Art Hotel Niebieski

Husqvarna, Ariadna, Nowohuckie Centrum Kultury, Forum Przestrzenie, Centrum Sztuki Współczesnej Solvay, Slow Fashion Cafe, Koneser, Pasmanteria Krakowska

Fundacja Kupuj Odpowiedzialnie, Clean Clothes Polska, Fairtrade Polska

Fashion Magazine, ChilliZet, Not Just A Label, Dziennik Polski, Fashion Post, WhiteMad, Lounge, Styl.pl, Fashion Biznes, Krakow.pl, Karnet, Fashionbusiness, MaxModels, Moda Męska, Tuba

Cracow Fashion Awards 2020 nagrody:

Kolekcja Roku: Patrycja Segedyn

Nagroda LPP: Agnieszka Wolnica