Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

Obydwie Złote Nitki 2011 dla absolwentek SAPU!! - KSA

Podwójnym sukcesem absolwentek Szkoły Artystycznego Projektowania Ubioru zakończył się najstarszy i najbardziej prestiżowy konkurs dla młodych projektantów „Złota Nitka”, organizowany przez Międzynarodowe Targi Łódzkie w ramach Poland FashionWeek FashionPhilosophy.

W 19. edycji konkursu, który odbył się w 6 maja w łódzkiej hali Expo, wzięło udział 22 młodych projektantów, którzy zostali wybrani spośród 166 zgłoszeń nadesłanych z Wielkiej Brytanii, Chorwacji, Niemiec, Francji, Polski, Hiszpanii i Ukrainy. Wśród wybranych projektantów znalazły się absolwentki SAPU Agnieszka Kowalska, Monika Jaworska, Sabina Koryl i Kinga Dubiel.

Laureatką Złotej Nitki w kategorii Premiere Vision została Agnieszka Kowalska, która zaczarowała Jury swoją kolekcją „Szałapot”, inspirowaną twórczością malarską Jerzego Dudy-Gracza oraz powieścią „Don Kichot”. Projekty wykonane z białej bawełny barwionej w różne odcienie brązu i żółci zapewniły także autorce wyróżnienie Jury Medialnego któremu przewodniczyła Hanna Gajos z Rynku Mody. Z kolei Złotą Nitkę w kategorii Pret-a-Porter wywalczyła Monika Jaworska kolekcją „Modus Vivendi” – nonszalancką i jednocześnie bardzo elegancką damską kolekcją utrzymaną w piaskowych tonacjach. Nagrodzona projektantka otrzymała dodatkowo nagrody od projektanta Dawida Tomaszewskiego oraz od Rynku Mody. Obydwie laureatki otrzymały także nagrody pieniężne w wysokości 20 000 złotych, ufundowane przez Prezydenta Miasta Łodzi.

Warto wspomnieć, że nie jest to pierwszy poważny sukces projektantek z SAPU. Podczas 11.edycji międzynarodowego konkursu dla młodych projektantów Habitus Baltija 2011, kolekcja „Szałapot” Agnieszki Kowalskiej zdobyła najwyższą liczbę punktów z kategorii Aristic Avant-garde oraz roczne stypendium w GED Fashion Institiute w Mediolanie. Tym samym Agnieszka Kowalska zdobyła Grand Prix całego konkursu. Monikę Jaworską uhonorowano natomiast wyróżnieniem Officiel w kategorii Artistic Pret-a-Porter.

Nie mamy żadnych wątpliwości, że obydwie zdobywczynie Złotych Nitek dołączyły do grona najlepiej zapowiadających się polskich projektantów, a liczne sukcesy, nagrody i wyróżnienia pozwalają nam także przypuszczać, że prawdopodobnie jesteśmy świadkami narodzin całkiem nowych gwiazd polskiej sceny mody.

Agnieszka Kowalksa Szałapot

Monika Jaworska Modus Vivendi

fot. LULA.pl

Call Now ButtonZadzwoń teraz