Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

Małgorzata Wasik i Bartosz Wcisło - relacja z Walencji - KSA

Relacja Małgorzaty Wasik i Bartosza Wcisło, absolwentów SAPU 2009, którzy w ramach wyróżnienia na Cracow Fashion Awards 2009 wyjechali na staż do Walencji w Academy of Design and Haute Couture. Polecamy także relację Anny Parkitnej z tego samego stażu.

Kiedy? 17 marca 2010 r.
Gdzie? Calle La Paz 23, Walencja, godzina 16.30, Atelier projektanta
Kto? Valentin Herraiz – projektant i Starszy Mistrz Gremio Artesano de
Sastres y Modistas w Walencji

Zaproszenie do atelier – miejsca wręcz magicznego dla każdego młodego projektanta. Mieliśmy okazję poczuć wszystkimi zmysłami tę atmosferę – miejsca przepełnionego inspiracjami, miejsca pełnego koloru, miejsca łączącego nas w danej chwili z umysłem projektanta. Ale najważniejsze było poznać człowieka, który własnymi rękami zapracował na to by być wśród najlepszych. Osoba skromna, otwarta, dumna z tradycji bycia Fallero.
Po obejrzeniu studio projektanta przyszedł czas na przyjrzenie sie z bliska gotowym kreacjom, które wisiały na wieszakach. W wiekszości były to suknie ślubne, które są dumą projektanta, bo jak sam mówił w modzie: „moda ślubna ma szczególne miejsce w jego sercu”. Mogliśmy z bliska przyjrzec sie technice i precyzji wykonanych sukien, co było bardzo cennym doświadczeniem. Charakterystyczne grube jedwabne żakardy zdobiły ślubne kreacje, dodatkowo recznie haftowane aplikacje nadawały całości wyrafinowany efekt. Po wnikliwych obserwacjach modeli projektanta przyszedł czas na wspólne zdjęcia i krótką pogawędkę. Dowidzieliśmy się,że kreacje Valentina zostały zlicytowane jako dzieło sztuki w Prestiżowym domu aukcyjnym Christis w Londynie.
Zapytany przez nac co musimy zrobić by móc pracować tak jak jak on odpowiedział że „jeśli nasza miłość do Projektowania wypływa z serca, poparta cieżką pracą jest kluczem do sukcesu”.

fot. Małgorzata Wasik

Call Now ButtonZadzwoń teraz